„Finał z głową” – to hasło przewodnie 29. już edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbędzie się 10 stycznia 2021 r. Tym razem zbiórka pieniędzy przeznaczona zostanie na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Mimo stanu epidemii i sporych obostrzeń do akcji włączył się Przemyśl. Sztab już działa, a jego organizacją tradycyjnie zajął się Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu.
Jak będzie wyglądać 29. finał WOŚP? Bogaty, atrakcyjny i znany program tego wielkiego wydarzenia uległ dużej modyfikacji. Znikły imprezy muzyczne, sportowe, integracyjne, a także motorowe. Mowa o atrakcjach, które stwarzałyby zagrożenie dla uczestników. Nie będzie koncertów i – najprawdopodobniej – słynnego światełka do nieba.
Nie będzie pękającego w szwach sztabu głównego w Warszawie, któremu od lat przewodzi Jerzy Owsiak. – Jest nam bardzo przykro, że nie uda się przeprowadzić wszystkich wydarzeń, które mają już długą tradycję. Ten świat już nie będzie taki sam, ale nie odpuszczamy. Internet jest potęgą. Finał prowadzimy internetowo. Zbiórki online zdają egzamin. Wy widzicie mnie, ja widzę was – powiedział J. Owsiak[paywall].
Podczas 28. finału WOŚP zebrała 186 mln 133 tys. 610 zł 66 groszy. To był rekord w historii tej największej na świecie imprezy charytatywnej.
Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej fundacji WOŚP, celem zbiórki 29. finału będzie wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy oraz zakup dla polskich szpitali takich sprzętów, jak m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory czy polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.
Podobnie jak w latach ubiegłych Przemyśl dołączył do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rejestracją wolontariuszy oraz organizacją zbiórki i jej rozliczeniem zajął się tradycyjnie Młodzieżowy Dom Kultury. Funkcję szefa sztabu pełni Sabina Tomaka-Wiater, a tworzą go nauczyciele i pracownicy MDK.
– Rejestracja wolontariuszy została już zakończona we współpracy z przemyskimi szkołami ponadpodstawowymi: I Liceum Ogólnokształcącym, Zespołem Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych, Zespołem Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących oraz – po raz pierwszy w historii – również we współpracy z Zespołem Szkół w Nehrybce, który od kilku lat angażuje się podczas finałów WOŚP, a w latach ubiegłych rejestrował wielokrotnie własny sztab. Po raz kolejny cieszymy się również ze współpracy z Przemyskimi Morsami; zadeklarowali aktywny udział również w tym roku – wyliczył dyrektor MDK w Przemyślu Stanisław Karszyń.
Podczas przemyskiego finału WOŚP na ulice nadsańskiego miasta wyjdzie 35 wolontariuszy. Będą widoczni na głównych ulicach w godzinach od 11 do 17. Wpłat można dokonywać także online poprzez eSkarbonkę przemyskiego sztabu, dostępną pod adresem: www.eskarbonka.wosp.org.pl/r2fb12. Gorąco zachęcamy do przyłączania się do tej formy zbiórki.
Mimo trudnej sytuacji epidemicznej organizatorzy zwracają się także do firm i instytucji, które chciałyby wesprzeć wolontariuszy w dniu finału, o zgłaszanie się do sztabu poprzez pocztę elektroniczną: sztabprzem2021@o2.pl lub telefonicznie: 16 670-20-03.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.CO za bzdury!? Jest tylko zbieranie do puszek. Bzdury piszecie
Zagrać to se może,ale Kichawe Końską w krzakach nad Sanem.
Tym niemniej Juras będzie robił wszystko co w jego mocy aby wydrzeć jeszcze ''trochę'' kasiory od tych wszystkich zidiociałych, niemądrych pacanów tudzież patafianów !!!
Bogate, atrakcyjne... za pieniądze darczyńców. A gawiedź się cieszyła, teraz z uwagi na wirusa będzie taniej, nie poślą światełka do nieba, bo można do hadesu, tam ciemniej, to wyjdzie okazalej cała szopka medialna. Jak łatwo można lud ogłupić i wmówić im że pomagają ... twórcy akcji dobroczynnej bez wątpienia.
Juras sprzedaje skarpetki majtki w Lidlu oraz perfumy rockendroliwe.Nędza do garnka zaglądnęła
Patrząc na komentarze to mogę powiedzieć tylko jedno: katolickie bezmógi
tzw. narodowi wojownicy maryji i chrystusa króla "krzewiący" ewangeliczną miłość do bliźniego.
RN przecież nikt cię nie zmusza żebyś dawał
A czemu bezmózgi przecież to deprawator dzieci i młodzieży pajac w czerwonych POrach i okularach
to Jurasowi nie grozi nachapał się przez lata
Pajacem jest ten co wierzy, że Caritas to instytucja charytatywna. A Owsiak zrobił coś czego nie zrobiła żadna firma w Polsce - zjednoczył młodzież. Caritas tylko otrzymuje kasę z podatków, odcina swoje koszty, zresztą niemałe, a resztę niby rozdaje. Ale tępy katolik tego nie zrozumie
Zesra się a nie zagra....
CO za bzdury!? Jest tylko zbieranie do puszek. Bzdury piszecie
Zagrać to se może,ale Kichawe Końską w krzakach nad Sanem.