Reklama

Minister Rafalska pod wrażeniem ośrodka PSONI

02/10/2018 16:36

Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ubiegłą środę złożyła wizytę w jarosławskim kompleksie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Minister Rafalska przede wszystkim zwiedziła kompleks przy Wilsona 6 mieszczący aż 6 różnych ośrodków wspierających niepełnosprawnych z całego regionu. Przyjrzała się funkcjonowaniu min. ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego, szkoły przysposabiającej do pracy osoby niepełnosprawne ale także tym mniej oczywistym inicjatywom PSONI, takim jak kawiarenka Manufaktura Smaku czy Cafe Mobil.[paywall] Spotkała się z uczestnikami kursów i terapii, niepełnosprawnymi pracującymi w zakładach aktywności zawodowej czy uczestnikami projektów mieszkania wspieranego, chronionego, czy dziennego domu pomocy. Wszędzie spotykała się z ciepłym przyjęciem opiekunów i podopiecznych.

– Jestem pod wrażeniem. To jeden z tych modelowych przykładów, których wszechstronności i kompleksowość świadczonego wsparcia na rzecz osób niepełnosprawnych jest w skali kraju niespotykany – mówiła Rafalska, podkreślając wysoki standard ośrodka PSONI oraz pasje i kompetencję jego twórców.

Reklama

W Jarosławiu minister mówiła także, o budżecie na 2019, który określiła mianem prospołecznego, podkreśliła także znaczenie aktywnego udziału samorządu we wspieraniu działań na rzecz zapewnienia osobom niepełnosprawnym godnych warunków życia i pracy.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama