Reklama

Ministerstwo dołoży do budowy sali w Jodłówce

Pieniądze z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, pozyskane w ramach programu „Sportowa Polska”, pozwolą wybudować w Jodłówce, w gminie Pruchnik, salę gimnastyczną przy szkole podstawowej.

Sala gimnastyczna z przewiązką będzie stanowić uzupełnienie istniejącej zabudowy szkolnej w Jodłówce[paywall]. Dwukondygnacyjny budynek podzielony zostanie na trzy zasadnicze strefy: część komunikacyjną, czyli przewiązkę (połączy istniejący budynek szkoły o projektowaną salą gimnastyczną), salę gimnastyczną oraz jej zaplecze z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, szatniami, magazynem i pokojem dla nauczyciela wuefu. Dodatkowo powstanie mała sala ćwiczeń, która może pełnić rolę sali lekcyjnej lub siłowni. Piętro części zaplecza to przestronny balkon widokowy przeznaczony dla 50 osób.

Budynek będzie wysoki na 11m, powierzchnia całkowita to prawie 900 m kw., użytkowa zaś 670 m kw.

Łączny koszt to 2 mln 680 tys. 944 zł, z czego 1 mln 340 tys. zł to dofinansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Warto dodać, że to druga dotacja, jaką gmina Pruchnik otrzymała z MSiT. A po przebudowie stadionu, bieżni, budowie łącznika międzyszkolnego w Pruchniku piąta inwestycja współfinansowana ze środków ministerstwa od 2013 roku.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama