Reklama

Mistrzynie Polski w Ujkowicach

Reprezentantka Białorusi Valentina Nestsiaruk i wychowanka UKS SP 14 Przemyśl Katarzyna Kozimur, które obecnie występują w barwach mistrzyń Polski w piłce ręcznej MKS-ie Lublin, gościły w Zespole Szkół w Ujkowicach.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia obie szczypiornistki przeprowadziły pokazowe zajęcia w kilkuosobową grupą dziewcząt w miejscowego gimnazjum i szkoły podstawowej. Był także czas na wspólne zdjęcia, rozmowy o piłce ręcznej. Aktualne mistrzynie Polski wręczyły uczennicom ZS w Ujkowicach klubowe gadżety i pamiątki.

Pomysłodawcą tych nietypowych zajęć był nauczyciel wychowania fizycznego w ujkowickiej placówce Bartosz Krucan. – To duże wydarzenie dla naszej szkolnej społeczności. Ale nie byłoby tego spotkania, gdyby nie zaangażowanie mojego kolegi ze studiów Grześka Kozimura. Kaśka jest jego siostrą, a Valentina jest jego drugą połową. Łatwiej było także z tego powodu, że z Kaśką znam się od lat, chodziliśmy do jednej szkoły, czyli „czternastki”. Jako że obie dziewczyny święta spędziły w Przemyślu, to była znakomita okazja, aby zaprosić je do naszej szkoły – tłumaczy B. Krucan.

W ZS w Ujkowicach stawiają przede wszystkim na koszykówkę i piłkę nożną, ale skoro nadarzyła się okazja potrenować w obecności tak znakomitych zawodniczek, to trudno było z tego nie skorzystać. – Przygotowujemy się do zawodów powiatowych. Wykorzystaliśmy okazję, aby przyjrzeć się, ale i przekonać się na własnej skórze jak wygląda porządny, profesjonalny trening piłkarek ręcznych – podsumował B. Krucan.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama