Reklama

Młodzi artyści pokazali, co potrafią

Już po raz jedenasty na deskach sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu odbył się finał regionalny Szkolnych Prezentacji Artystycznych.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Przemyślu, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Centrum Piosenki Dziecięcej przy Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu oraz miejskie ośrodki kultury w Jarosławiu, Lubaczowie i Przeworsku.

Przegląd odbywał się pod honorowym patronatem najważniejszych osób w województwie i Przemyślu, m.in. wojewody podkarpackiego, marszałka województwa podkarpackiego czy prezydenta Przemyśla. Nim doszło do koncertu galowego, podczas którego ogłoszone zostały wyniki prezentacji, uczestniczące w imprezie dzieci oraz młodzież mogły z przewodnikami zwiedzić miasto. Finaliści ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego regionu wyłonieni zostali w drodze eliminacji powiatowych, które odbywały się w Jarosławiu, Przeworsku, Lubaczowie i Przemyślu. W finale komisja konkursowa XI Szkolnych Prezentacji Artystycznych w składzie: Lucyna Rudawska, Krystyna Serwańska, Dorota Pantuła-Ferlejko, Paweł Sroka, Bożena Siwiecka i Krystyna Czura obejrzała dwa spektakle, dziewięć układów tanecznych i wysłuchała 24 piosenki.
Laureatami zostali (kategoria „piosenka”): Zuzanna Gaweł (SP 16 w Przemyślu), Katarzyna Tokarz (Niepubliczne Gimnazjum im. H. Modrzejewskiej w Przemyślu), Zespół „April” (Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie) i Urszula Sowa (Zespół Szkół Zawodowych w Przeworsku); kategoria „taniec”: Mateusz Wolwowicz (SP 6 w Jarosławiu), zespół taneczny „Presto” (Szkoła Podstawowa w Ubieszynie); kategoria „teatr”: grupa teatralna z Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku.
Wyróżnienia otrzymali: Emilia Popławska (SP 15 w Przemyślu), Zespół Taneczny Bystrolinki (Szkoła Filialna w Bystrowicach), Anna Chrzanowska, Klaudia Katan (obie Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu), Filip Lasota (Publiczne Gimnazjum w Narolu) oraz zespół taneczny Czerwone Korale (Publiczne Gimnazjum w Oleszycach).
Listy gratulacyjne trafiły natomiast do: klasy IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie, Marii Dryniak (Zespół Szkół w Urzejowicach), zespołu „Forte” (Zespół Szkół w Mirocinie), zespołu tanecznego „Czendo” (SP 9 w Jarosławiu) i Maksymiliana Kowalika (SP 2 w Przeworsku).

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama