Już po raz jedenasty na deskach sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu odbył się finał regionalny Szkolnych Prezentacji Artystycznych.
Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Przemyślu, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Centrum Piosenki Dziecięcej przy Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu oraz miejskie ośrodki kultury w Jarosławiu, Lubaczowie i Przeworsku.Przegląd odbywał się pod honorowym patronatem najważniejszych osób w województwie i Przemyślu, m.in. wojewody podkarpackiego, marszałka województwa podkarpackiego czy prezydenta Przemyśla. Nim doszło do koncertu galowego, podczas którego ogłoszone zostały wyniki prezentacji, uczestniczące w imprezie dzieci oraz młodzież mogły z przewodnikami zwiedzić miasto. Finaliści ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego regionu wyłonieni zostali w drodze eliminacji powiatowych, które odbywały się w Jarosławiu, Przeworsku, Lubaczowie i Przemyślu. W finale komisja konkursowa XI Szkolnych Prezentacji Artystycznych w składzie: Lucyna Rudawska, Krystyna Serwańska, Dorota Pantuła-Ferlejko, Paweł Sroka, Bożena Siwiecka i Krystyna Czura obejrzała dwa spektakle, dziewięć układów tanecznych i wysłuchała 24 piosenki.
Laureatami zostali (kategoria „piosenka”): Zuzanna Gaweł (SP 16 w Przemyślu), Katarzyna Tokarz (Niepubliczne Gimnazjum im. H. Modrzejewskiej w Przemyślu), Zespół „April” (Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie) i Urszula Sowa (Zespół Szkół Zawodowych w Przeworsku); kategoria „taniec”: Mateusz Wolwowicz (SP 6 w Jarosławiu), zespół taneczny „Presto” (Szkoła Podstawowa w Ubieszynie); kategoria „teatr”: grupa teatralna z Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku.
Wyróżnienia otrzymali: Emilia Popławska (SP 15 w Przemyślu), Zespół Taneczny Bystrolinki (Szkoła Filialna w Bystrowicach), Anna Chrzanowska, Klaudia Katan (obie Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu), Filip Lasota (Publiczne Gimnazjum w Narolu) oraz zespół taneczny Czerwone Korale (Publiczne Gimnazjum w Oleszycach).
Listy gratulacyjne trafiły natomiast do: klasy IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie, Marii Dryniak (Zespół Szkół w Urzejowicach), zespołu „Forte” (Zespół Szkół w Mirocinie), zespołu tanecznego „Czendo” (SP 9 w Jarosławiu) i Maksymiliana Kowalika (SP 2 w Przeworsku).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze