Reklama

Młodzi, zdolni wyróżnieni. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznane

Ostatniego dnia w sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Szczególne wyróżnienie odebrało 226 uczniów z Podkarpacia, wśród nich znalazła się także młodzież bezpośrednio z naszego regionu.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom szkół kształcących w formie dziennej, których nauka kończy się egzaminem dojrzałości i którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem i najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, zaś w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Takich uczniów na terenie Podkarpacia w roku szkolnym 2023/2024 było 226. Każdy z nich, otrzymując Stypendium Prezesa Rady Ministrów, zagwarantował sobie 5 tys. zł wypłacane z budżetu państwa w dwóch ratach. W całym kraju tego rodzaju stypendystów jest aż 4 tysiące. Otrzymane pieniądze każdy z nich będzie mógł przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, choćby na przykład pomoce naukowe czy dalszy rozwój.

Wręczając wyróżnionym uczniom dyplomy potwierdzające przyznane wyróżnienie, wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul podkreśliła: – Zawsze powtarzam, że na Podkarpaciu mieszka niezwykle uzdolniona młodzież. Wasza wieloletnia ciężka praca, ogromne poświęcenie, godziny spędzone na[paywall] nauce i liczne wyrzeczenia zostały docenione. Wasi rodzice, nauczyciele i my wszyscy jesteśmy z was dumni – z waszych osiągnięć, wytrwałości i samodyscypliny. Nie mam wątpliwości, że możecie być wzorem dla swoich rówieśników. Z całego serca gratuluję wam wielkich osiągnięć. Niech to wyróżnienie będzie dla was motywacją do dalszej pracy i pokonywania wszelkich przeciwności. Życzę wam, abyście nigdy nie tracili zapału i zawsze dążyli do realizacji swoich marzeń. Pamiętajcie, że teraz pracujecie na swoją przyszłość, a wiedza, którą zdobędziecie, zaowocuje w dorosłym życiu.

Reklama

W gronie stypendystów Prezesa Rady Ministrów znalazł się m.in. uczeń jarosławskiego „Kopernika” Maciej Hypiak z klasy 4c, a także dwóch uczniów jarosławskiego Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych – Jakub Reizer z klasy 3m i Jakub Walicki z klasy 4g.

Dyplom stypendialny z rąk wojewody podkarpackiego T. Kubas-Hul i Podkarpackiej Kurator Oświaty Doroty Nowak-Maluchnik odebrała także m.in. Amelia Leżańska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. I. Krasickiego w Dubiecku.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/11/2024 16:21
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama