Ostatniego dnia w sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Szczególne wyróżnienie odebrało 226 uczniów z Podkarpacia, wśród nich znalazła się także młodzież bezpośrednio z naszego regionu.
Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom szkół kształcących w formie dziennej, których nauka kończy się egzaminem dojrzałości i którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem i najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, zaś w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Takich uczniów na terenie Podkarpacia w roku szkolnym 2023/2024 było 226. Każdy z nich, otrzymując Stypendium Prezesa Rady Ministrów, zagwarantował sobie 5 tys. zł wypłacane z budżetu państwa w dwóch ratach. W całym kraju tego rodzaju stypendystów jest aż 4 tysiące. Otrzymane pieniądze każdy z nich będzie mógł przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, choćby na przykład pomoce naukowe czy dalszy rozwój.
Wręczając wyróżnionym uczniom dyplomy potwierdzające przyznane wyróżnienie, wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul podkreśliła: – Zawsze powtarzam, że na Podkarpaciu mieszka niezwykle uzdolniona młodzież. Wasza wieloletnia ciężka praca, ogromne poświęcenie, godziny spędzone na[paywall] nauce i liczne wyrzeczenia zostały docenione. Wasi rodzice, nauczyciele i my wszyscy jesteśmy z was dumni – z waszych osiągnięć, wytrwałości i samodyscypliny. Nie mam wątpliwości, że możecie być wzorem dla swoich rówieśników. Z całego serca gratuluję wam wielkich osiągnięć. Niech to wyróżnienie będzie dla was motywacją do dalszej pracy i pokonywania wszelkich przeciwności. Życzę wam, abyście nigdy nie tracili zapału i zawsze dążyli do realizacji swoich marzeń. Pamiętajcie, że teraz pracujecie na swoją przyszłość, a wiedza, którą zdobędziecie, zaowocuje w dorosłym życiu.
W gronie stypendystów Prezesa Rady Ministrów znalazł się m.in. uczeń jarosławskiego „Kopernika” Maciej Hypiak z klasy 4c, a także dwóch uczniów jarosławskiego Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych – Jakub Reizer z klasy 3m i Jakub Walicki z klasy 4g.
Dyplom stypendialny z rąk wojewody podkarpackiego T. Kubas-Hul i Podkarpackiej Kurator Oświaty Doroty Nowak-Maluchnik odebrała także m.in. Amelia Leżańska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. I. Krasickiego w Dubiecku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze