Reklama

Młodziczki z Żurawicy „zaszalały” w Bukowsku

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy została mistrzem Podkarpacia w unihokeju młodziczek. W zdobyciu tytułu „pomogły” im koleżanki ze... Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurawicy. Co ciekawe, triumfatorki były rok młodsze od pozostałych ekip.

Finał wojewódzki w kategorii młodziczek (rocznik 2008 i młodsze) rozegrany został w Bukowsku, nieopodal Sanoka. Do decydującej o medalach rywalizacji przystąpiły cztery zespoły: SP 1 Żurawica, SP 2 Żurawica, SP Bukowsko I i SP Bukowsko II.

– Turniej rozgrywany był w nowej formule rozgrywek, tak zwanej „swiss” , który będzie obowiązywał w rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja od sezonu 2021 – 22. To gra na mniejszym boisku (o wymiarach 24x12 m – przyp. aut.) z udziałem trójki zawodników z pola i bramkarza. Nowa formuła ma rozwijać umiejętności techniczne oraz grę na małych przestrzeniach – wyjaśnił prezes Podkarpackiego Związku Unihokeja Rafał Korczyński.

Reklama

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Każde rozegrane spotkanie dostarczyło ogromnych emocji, a sprawa zwycięstwa i miejsc na podium w całym turnieju toczyła się do ostatniej sekundy ostatniego meczu imprezy.

W meczu otwarcia drużyn z Bukowska padł remis, a w derbach Żurawicy SP 1 wygrała z SP 2 po emocjonującym meczu 5:3. Potem dziewczyny z „jedynki” uporały się z SP I Bukowsko i czekały na rozstrzygnięcie w ostatnim spotkaniu.

W nim zmierzyły się SP 2 Żurawica, która nie miała już szans na podium i SP II Bukowsko, która w wypadku zwycięstwa, zostałaby mistrzem Podkarpacia. Do przerwy wszystko szło po myśli gospodyń. Wygrywały 3:1. W drugiej połowie młodziczki z SP 2 Żurawica pokazały prawdziwy charakter. Walczyły niezwykle ambitnie, z ogromną determinacją doprowadziły do remisu 4:4 i takim wynikiem ten pojedynek się zakończył.

A to oznaczało, że ich koleżanki z SP 1 zostały triumfatorkami całej imprezy! A jako że zawody w Bukowsku były jednocześnie turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Młodziczek, zespół SP 1 w Żurawicy reprezentować będzie Podkarpacie na arenie ogólnopolskiej.

Reklama

SP 1 Żurawca wystąpiła w składzie: Jowita Figiela, Lena Bober, Aleksandra Czereba, Nikola Zołoteńko, Ewelina Chamułka. Opiekunem zespołu jest Bernadeta Sielska. W SP 2 Żurawica zaprezentowały się: Oliwia Mulhn, Weronika Piruta, Julia Gęsiorska, Wiktoria Szary, Kinga Kalita, Dagmara Wąs. Opiekunem jest Maria Korczyńska.

Warto dodać, że najlepszą zawodniczką turnieju została Lena Bober (SP 1 Żurawica; 7 bramek; 1 asysta), zaś „królową” strzelczyń Julia Gęsiorska (SP 2 Żurawica) z dorobkiem 8 bramek.

 

Reklama

 

Wyniki:

SP I Bukowsko – SP II Bukowsko 3:3 (0:3), SP 1 Żurawica – SP 2 Żurawica  5:3 (1:1), SP I Bukowsko – SP 2 Żurawica 5:2 (2:1), SP II Bukowsko – SP 1 Żurawica 4:2 (1:1), SP 1 Żurawica – SP I Bukowsko 3:2 (2:0), SP 2 Żurawica – SP II Bukowsko 4:4 (1:3).

Końcowa kolejność: 1. SP 1 Żurawica, 2. SP II Bukowsko, 3. SP I Bukowsko, 4. SP 2 Żurawica.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    amindsports_727 2021-08-01 18:18:54

    Dalam ulangan perebutan medali emas dari London 2012, Meksiko U-23 dan Brasil U-23 one-tab.com , weebly.com , nobartv.fun , nobartv.com kembali bermusuhan di semifinal turnamen sepak bola putra Olimpiade Tokyo 2020 , Selasa pagi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama