Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy została mistrzem Podkarpacia w unihokeju młodziczek. W zdobyciu tytułu „pomogły” im koleżanki ze... Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurawicy. Co ciekawe, triumfatorki były rok młodsze od pozostałych ekip.
Finał wojewódzki w kategorii młodziczek (rocznik 2008 i młodsze) rozegrany został w Bukowsku, nieopodal Sanoka. Do decydującej o medalach rywalizacji przystąpiły cztery zespoły: SP 1 Żurawica, SP 2 Żurawica, SP Bukowsko I i SP Bukowsko II.
– Turniej rozgrywany był w nowej formule rozgrywek, tak zwanej „swiss” , który będzie obowiązywał w rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja od sezonu 2021 – 22. To gra na mniejszym boisku (o wymiarach 24x12 m – przyp. aut.) z udziałem trójki zawodników z pola i bramkarza. Nowa formuła ma rozwijać umiejętności techniczne oraz grę na małych przestrzeniach – wyjaśnił prezes Podkarpackiego Związku Unihokeja Rafał Korczyński.
Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Każde rozegrane spotkanie dostarczyło ogromnych emocji, a sprawa zwycięstwa i miejsc na podium w całym turnieju toczyła się do ostatniej sekundy ostatniego meczu imprezy.
W meczu otwarcia drużyn z Bukowska padł remis, a w derbach Żurawicy SP 1 wygrała z SP 2 po emocjonującym meczu 5:3. Potem dziewczyny z „jedynki” uporały się z SP I Bukowsko i czekały na rozstrzygnięcie w ostatnim spotkaniu.
W nim zmierzyły się SP 2 Żurawica, która nie miała już szans na podium i SP II Bukowsko, która w wypadku zwycięstwa, zostałaby mistrzem Podkarpacia. Do przerwy wszystko szło po myśli gospodyń. Wygrywały 3:1. W drugiej połowie młodziczki z SP 2 Żurawica pokazały prawdziwy charakter. Walczyły niezwykle ambitnie, z ogromną determinacją doprowadziły do remisu 4:4 i takim wynikiem ten pojedynek się zakończył.
A to oznaczało, że ich koleżanki z SP 1 zostały triumfatorkami całej imprezy! A jako że zawody w Bukowsku były jednocześnie turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Młodziczek, zespół SP 1 w Żurawicy reprezentować będzie Podkarpacie na arenie ogólnopolskiej.
SP 1 Żurawca wystąpiła w składzie: Jowita Figiela, Lena Bober, Aleksandra Czereba, Nikola Zołoteńko, Ewelina Chamułka. Opiekunem zespołu jest Bernadeta Sielska. W SP 2 Żurawica zaprezentowały się: Oliwia Mulhn, Weronika Piruta, Julia Gęsiorska, Wiktoria Szary, Kinga Kalita, Dagmara Wąs. Opiekunem jest Maria Korczyńska.
Warto dodać, że najlepszą zawodniczką turnieju została Lena Bober (SP 1 Żurawica; 7 bramek; 1 asysta), zaś „królową” strzelczyń Julia Gęsiorska (SP 2 Żurawica) z dorobkiem 8 bramek.
Wyniki:
SP I Bukowsko – SP II Bukowsko 3:3 (0:3), SP 1 Żurawica – SP 2 Żurawica 5:3 (1:1), SP I Bukowsko – SP 2 Żurawica 5:2 (2:1), SP II Bukowsko – SP 1 Żurawica 4:2 (1:1), SP 1 Żurawica – SP I Bukowsko 3:2 (2:0), SP 2 Żurawica – SP II Bukowsko 4:4 (1:3).
Końcowa kolejność: 1. SP 1 Żurawica, 2. SP II Bukowsko, 3. SP I Bukowsko, 4. SP 2 Żurawica.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dalam ulangan perebutan medali emas dari London 2012, Meksiko U-23 dan Brasil U-23 one-tab.com , weebly.com , nobartv.fun , nobartv.com kembali bermusuhan di semifinal turnamen sepak bola putra Olimpiade Tokyo 2020 , Selasa pagi.
Dalam ulangan perebutan medali emas dari London 2012, Meksiko U-23 dan Brasil U-23 one-tab.com , weebly.com , nobartv.fun , nobartv.com kembali bermusuhan di semifinal turnamen sepak bola putra Olimpiade Tokyo 2020 , Selasa pagi.