30 września w sali konferencyjnej lubaczowskiego szpitala pacjenci placówki oraz pensjonariusze Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wysłuchali fragmentów prozy Henryka Sienkiewicza.
Bogaty repertuar przygotowała młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana III Sobieskiego w Lubaczowie, pod czujną opieką swoich nauczycielek Marii Wach i Barbary Guzek. Czytanie sienkiewiczowskiej prozy spotkało się z ogromnym zainteresowaniem pacjentów, którzy dali się „porwać” na wschodnie rubieże Rzeczypospolitej, gdzie toczyła się akcja Ogniem i mieczem. Kolorytu i atrakcyjności dodawały stroje szlacheckie, w których młodzież wystąpiła. Nie była to pierwsza taka inicjatywa lubaczowskich gimnazjalistów. Występowali oni już wcześniej przed pacjentami miejscowego szpitala i zawsze spotykali się z ciepłym odbiorem. Każda wizyta wśród ludzi chorych, dla których odwiedziny młodzieży są ogromną przyjemnością, jest dla niej dobrym powodem, by wrócić z nowym repertuarem.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze opinie