Reklama

Młodzież czytała Sienkiewicza pacjentom szpitala

02/10/2016 20:00

30 września w sali konferencyjnej lubaczowskiego szpitala pacjenci placówki oraz pensjonariusze Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wysłuchali fragmentów prozy Henryka Sienkiewicza.

Bogaty repertuar przygotowała młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana III Sobieskiego w Lubaczowie, pod czujną opieką swoich nauczycielek Marii Wach i Barbary Guzek. Czytanie sienkiewiczowskiej prozy spotkało się z ogromnym zainteresowaniem pacjentów, którzy dali się „porwać” na wschodnie rubieże Rzeczypospolitej, gdzie toczyła się akcja Ogniem i mieczem. Kolorytu i atrakcyjności dodawały stroje szlacheckie, w których młodzież wystąpiła. Nie była to pierwsza taka inicjatywa lubaczowskich gimnazjalistów. Występowali oni już wcześniej przed pacjentami miejscowego szpitala i zawsze spotykali się z ciepłym odbiorem. Każda wizyta wśród ludzi chorych, dla których odwiedziny młodzieży są ogromną przyjemnością, jest dla niej dobrym powodem, by wrócić z nowym repertuarem. 


fot.Marcin Materniak
MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    - niezalogowany 2017-01-03 15:23:27

     

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości