Młodzież z powiatu jarosławskiego uczestniczyła w Pruchniku w eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Prowadzący konkurs nie ograniczyli się jedynie do sprawdzenia teoretycznych umiejętności uczestników, ale przygotowali dla nich wiele ciekawych i nie łatwych zadań.
– Myślałem, że jazda rowerem to będzie łatwizna, ale jak zobaczyłem te wszystkie przeszkody, które trzeba było ominąć, to trochę się przestraszyłem. Zwłaszcza tego, że są ustawione tak blisko siebie, że trzeba naprawdę być ostrożnym, żeby ich nie przewrócić – opowiada Kuba, gimnazjalista z Jarosławia. – Dla mnie najgorsze było czekanie na swoją kolej i przyglądanie się, jak jeżdżą inni – dodaje jego kolega.

fot.Izabela Plęs
Dzieci w każdym wieku mogły wziąć udział w eliminacjach. Chociażby odgrywając rolę pieszych.

fot.Izabela Plęs
Niełatwo było przejść egzamin z pierwszej pomocy. Marlena i Weronika zadawały dużo podchwytliwych pytań. Mimo to gimnazjaliści z Muniny świetnie zdali test.
W grupach trzyosobowych udzielano pomocy leżącemu na ulicy człowiekowi. Młodzież musiała wiedzieć, co w takich przypadkach należy zrobić i pod jakim numerem telefonu szukać pomocy. Podczas tego zadania widać było, że uczestnicy eliminacji dobrze odrobili pracę domową z zakresu pierwszej pomocy.
W eliminacjach wzięły udział drużyny z: Pruchnika, Wierzbnej, Muniny, Jarosławia, Roźwienicy, Łowiec, Pawłosiowa i Jodłówki. I miejsce w kategorii Szkół Podstawowych zajęła Szkoła w Pełkiniach, w kategorii Szkół Gimnazjalnych wygrało Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu.
Organizatorem eliminacji był Jarosławski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego z Prezesem Januszem Sieradzkim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze