O tym, że dziennikarstwo to misja ze sporym bagażem odpowiedzialności, dowiedzieli się podczas ubiegłotygodniowej wizyty w naszej redakcji pierwszoklasiści z Gimnazjum w Żurawicy i Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu.
Pierwsi z wymienionych gości, czyli uczniowie klasy pierwszej Gimnazjum im. 2. Pułku Pancernego w Żurawicy, realizują w swojej szkole program „Włącz się. Młodzi i media”, prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację Evens. Dzięki temu przedsięwzięciu poznają język i sposób działania mediów i analizując medialne przekazy, uczą się świadomego odbioru generowanych przez nie treści. Edukują się również w zakresie odpowiedzialnego uczestnictwa w komunikacji na różnego rodzaju portalach. Mądrego obcowania z mediami uczą się przy pomocy nauczycielek: Marty Lubas i Anny Pstrąg-Fac. Wizyta w redakcji ŻP była kolejnym punktem realizacji projektu, stąd nie zabrakło w jej trakcie dyskusji o tym, jak w ostatnim czasie zmieniały się media i dziennikarstwo oraz na czym polega kultura dyskusji w sieci.
Kolejni goście, tym razem grupa uczniów klasy I c z przemyskiej „czternastki” z wychowawczynią Joanną Weredą, z zainteresowaniem słuchali nowinek dotyczących dziennikarskiego fachu. Nie tylko poznali pracę redakcji od kuchni, ale też zwiedzili gabinet redaktora naczelnego, pokój dziennikarzy i dział techniczny, gdzie mieli możliwość przyglądania się temu, jak poszczególne elementy w postaci tekstów i zdjęć układają się za sprawą naszych grafików w zgrabną gazetową stronę.

fot.zbiory własne
Gimnazjaliści z Żurawicy z nauczycielkami Martą Lubas i Anną Pstrąg-Fac w ramach realizowanego w swojej szkole programu poznają język i sposób działania mediów, stąd wizyta w naszej redakcji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Media się zmieniają a to dlaczego - glownie internet? Wiadomo coraz wiecej agresji wśród ludzi, zobaczmy jak sie młodzież komunikuje i traktuje trzeba cos z tym robic a to zadanie dla nauczycieli i pedagogów a zmuszanie uczniów do reprezentacji szkoły to chyba nie tędy droga....
Fajnie ;)
Media się zmieniają a to dlaczego - glownie internet? Wiadomo coraz wiecej agresji wśród ludzi, zobaczmy jak sie młodzież komunikuje i traktuje trzeba cos z tym robic a to zadanie dla nauczycieli i pedagogów a zmuszanie uczniów do reprezentacji szkoły to chyba nie tędy droga....