Reklama

Młodzież i media, czyli jak wygląda praca redakcji od kuchni

O tym, że dziennikarstwo to misja ze sporym bagażem odpowiedzialności, dowiedzieli się podczas ubiegłotygodniowej wizyty w naszej redakcji pierwszoklasiści z Gimnazjum w Żurawicy i Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu.

Pierwsi z wymienionych gości, czyli uczniowie klasy pierwszej Gimnazjum im. 2. Pułku Pancernego w Żurawicy, realizują w swojej szkole program „Włącz się. Młodzi i media”, prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację Evens. Dzięki temu przedsięwzięciu poznają język i sposób działania mediów i analizując medialne przekazy, uczą się świadomego odbioru generowanych przez nie treści. Edukują się również w zakresie odpowiedzialnego uczestnictwa w komunikacji na różnego rodzaju portalach. Mądrego obcowania z mediami uczą się przy pomocy nauczycielek: Marty Lubas i Anny Pstrąg-Fac. Wizyta w redakcji ŻP była kolejnym punktem realizacji projektu, stąd nie zabrakło w jej trakcie dyskusji o tym, jak w ostatnim czasie zmieniały się media i dziennikarstwo oraz na czym polega kultura dyskusji w sieci.

Kolejni goście, tym razem grupa uczniów klasy I c z przemyskiej „czternastki” z wychowawczynią Joanną Weredą, z zainteresowaniem słuchali nowinek dotyczących dziennikarskiego fachu. Nie tylko poznali pracę redakcji od kuchni, ale też zwiedzili gabinet redaktora naczelnego, pokój dziennikarzy i dział techniczny, gdzie mieli możliwość przyglądania się temu, jak poszczególne elementy w postaci tekstów i zdjęć układają się za sprawą naszych grafików w zgrabną gazetową stronę.

Reklama


fot.zbiory własne
Gimnazjaliści z Żurawicy z nauczycielkami Martą Lubas i Anną Pstrąg-Fac w ramach realizowanego w swojej szkole programu poznają język i sposób działania mediów, stąd wizyta w naszej redakcji.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    lipik - niezalogowany 2015-02-01 09:26:03

    Fajnie ;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Iwooleek - niezalogowany 2015-02-01 18:19:45

    Media się zmieniają a to dlaczego - glownie internet?  Wiadomo coraz wiecej agresji wśród ludzi, zobaczmy jak sie młodzież komunikuje i traktuje trzeba cos z tym robic a to zadanie dla nauczycieli i pedagogów a zmuszanie uczniów do reprezentacji szkoły to chyba nie tędy droga....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama