Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu był gospodarzem wojewódzkiego finału XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W szranki stanęło 14 3-osobowych ekip, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne na Podkarpaciu.
Uczestnicy najpierw musieli uporać się z testem teoretycznym. Po nim przystąpili do części praktycznej. A tak składała się z kilku konkurencji: przygotowania pojazdu do jazdy, jazdy sprawnościowej motorowerem po torze przeszkód, jazdy sprawnościowej samochodem, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawodnicy musieli m.in. przejechać autem z tzw. „talerzem Stewarta”[paywall] krętą trasę wyznaczoną na placu manewrowym. W momencie, gdy umieszczona na talerzu piłeczka spadła, należało zatrzymać pojazd, wysiąść i włożyć piłeczkę z powrotem, po czym kontynuować jazdę. Wygrywał ten, kto osiągnął najlepszy czas.
Celem Turnieju było nie tylko współzawodnictwo. Ma on przyczyniać się do podnoszenia kultury na drodze i poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół w Iwoniczu, wyprzedzając Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni i Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie.
Na 7. miejscu znalazł się Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, a na 8. – Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu.
Zwycięzcy będą reprezentować Podkarpacie w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się w dniach 8 – 10 czerwca w Nowym Sączu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wszystko pięknie ale ten wykładowca z word to świeci czystością,... reprazentant firmy a taki brudny ile razy tam jestem w szkoleniach on zawsze tak samo obrudzony... może jakiś uniform?
Wszystko pięknie ale ten wykładowca z word to świeci czystością,... reprazentant firmy a taki brudny ile razy tam jestem w szkoleniach on zawsze tak samo obrudzony... może jakiś uniform?