Reklama

Młodzież San-Pajdy Jarosław półfinale Mistrzostw Polski

19/03/2021 16:15

W ostatnich tygodniach młode adeptki siatkówki San-Pajdy Jarosław walczą o najwyższe cele. Dzięki udanym występom juniorki powalczą w półfinale Mistrzostw Polski, a juniorki młodsze w ćwierćfinale.

11 marca br. w siedzibie PZPS zostały wylosowane grupy półfinałowe MP juniorów i juniorek. Z 16 najlepszych drużyn siatkówki kobiecej w kategorii juniorek utworzono cztery grupy po cztery drużyny. Najlepsze dwie z każdej z grup zapewnią sobie awans do turnieju finałowego.

Choć droga do półfinału była długa, a rywalki bardzo wymagające, młode siatkarki z Jarosławia nie zamierzają[paywall] na tym poprzestać i chcą walczyć o zwycięstwo. Losowanie wyłoniło nie byle jakie rywalki. W Stężycy San-Pajdzie V LO Rzeszów (bo pod taką nazwą zespół występuje) przyjdzie zmierzyć się z gospodyniami – GKS Wieżyca 2011 Stężyca, Wolą Warszawa oraz Energetykiem Poznań.

Z drużyną z Wielkopolski doskonale znają się seniorki, gdyż walczą razem w lidze. Starcie na szczeblu juniorskim obu drużyn z pewnością przyniesie wiele emocji. Turnieje półfinałowe rozegrane zostaną także w Bydgoszczy, Kaliszu i Świdniku od 26 do 28 marca br.

Kadetki też walczą

Równolegle z zawodami juniorek rozgrywane są rozgrywki kadetek (juniorek młodszych). W tej kategorii reprezentantki San-Pajdy również pną się w górę. Już w przyszły weekend 48 najlepszych zespołów powalczy o półfinał Mistrzostw Polski.

W ośmiu miastach po sześć zespołów, z których dwa najlepsze awansują do dalszych zmagań. Podkarpacki zespół został przydzielony do grupy III, w której zmierzy się z: TPS Lublin, MKS Świdnicą, Dwójką Zawiercie, Pałacem Bydgoszcz oraz Czwórką Aleksandrów Łódzki.


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama