Na Rynku w Radymnie stanął kontener na nakrętki w kształcie serca. Pojemnik wykonał Zakład Gospodarki Komunalnej w Radymnie i niemal z marszu podbił on serca mieszkańców, bo w krótkim czasie prawie w całości napełnił się nakrętkami.
Jak zapewniają przedstawiciele tutejszego magistratu, serce na nakrętki spełnia dwie ważne funkcje: promuje postawy proekologiczne, a jednocześnie[paywall] wspiera akcje o charterze charytatywnym. Do wystawionego w okolicach słupa ogłoszeniowego przy hali targowej pojemnika można wrzucać zarówno nakrętki z produktów spożywczych, napojów czy mleka, jak i te z opakowań płynów do płukania czy szamponów. Pojemnik wykonali pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Radymnie. Warto odnotować, że miasto Radymno podchwyciło pożyteczną modę, podobne instalacje powstają jak grzyby po deszczu w całym regionie. Podobnego serca już wcześniej dorobiła się gmina wiejska Radymno, stanęło m.in. w Jarosławiu, Pruchniku oraz w gminie Rokietnica.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze