Na oryginalny, choć dla niektórych bardzo niezrozumiały sposób załatwienia sprawy wyprowadzki byłego dzierżawcy z lokalu, znajdującego się w Domu Ludowym w Wyszatycach, wpadł wójt gminy Żurawica Krzysztof Składowski.
Na fanpage’u gminy Żurawica, założonym na jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych, K. Składowski zamieścił informację – a w zasadzie skargę – na dzierżawcę jednego z lokali w Domu Ludowym w Wyszatycach (którego właścicielem jest Urząd Gminy w Żurawicy – przyp. aut.). Napisał, że nie chce go opuścić, mimo wygaśnięcia umowy. A to sprawia, że zaplanowana od początku br. modernizacja obiektu jest niemożliwa[paywall].
– Takiego oświadczenia, jak to, nigdy nie widziałem. Nie rozumiem, co pan wójt chciał przez to powiedzieć. Bo ja odbieram to jako kompletną bezradność, przez którą mogą przepaść ogromne pieniądze – powiedział nam jeden z mieszkańców gminy Żurawica.
Informacja, która pojawiła się na wspomnianym fanpage’u, rzeczywiście może sugerować bezradność i próbę usprawiedliwiania się. Może wskazywać, że wójt skarży się na coś, co powinno się załatwić jedną decyzją administracyjną.
Oto pełna treść oświadczenia: „W związku z przedłużającym się opuszczaniem pomieszczeń Domu Ludowego w Wyszatycach, zajmowanych pod prowadzenie działalności gospodarczej, tj. prowadzenie sklepu, istnieje zagrożenie dotyczące nieprzystąpienia do planowanej przebudowy domu. Od kilku lat pomieszczenia zlokalizowane na najniższej kondygnacji są wynajmowane na podstawie umowy, która nakłada obowiązek uiszczania opłat tak jak przy każdym wynajmie. Z powodu braku takich wpłat umowa została rozwiązana. Po uregulowaniu zaległości oraz przychylając się do prośby wynajmującego, gmina zawarła nową umowę i pomieszczenia zostały wynajęte do 30 kwietnia 2017 r. Niestety, po upływie tego terminu wynajmujący nie opuścił lokalu. W tym czasie gmina przystąpiła do projektu unijnego i trwały starania o dofinansowanie robót budowlanych. Zakończyły się one sukcesem, uzyskaliśmy dofinansowanie z funduszy unijnych, ale aby je wykorzystać, w budynku nie może być prowadzona działalność gospodarcza. Ze względu na brak możliwości przekazania placu budowy (budynku) wyłonionemu w przetargu wykonawcy robót, zagrożona jest wzmiankowana inwestycja. Termin przekazania budynku wykonawcy upłynął 7 stycznia 2018 r.”.
Wydawać by się mogło, że wszystko w rękach władz gminy Żurawica. Są właścicielem obiektu, umowa dzierżawy wygasła, więc są odpowiednie instytucje, które powinny wyegzekwować wyprowadzkę byłego dzierżawcy. Jednak okazuje się, że nie do końca...
– Wszczęliśmy wszystkie możliwe prawem procedury administracyjne. Wyrzucenie, ot tak, takiej osoby bez nakazu sądowego jest niemożliwe. Złożyliśmy wniosek do sądu o eksmisję, ale to trwa. Dlaczego zdecydowałem się na taki krok? Nie chciałem szukać rozwiązań, które mogłyby zaostrzyć sytuację. Wiem ze swoich źródeł, że mogłoby tam dojść nawet do rękoczynów – tłumaczy K. Składowski. – Okazało się, że kiedy opinia publiczna dowiedziała się o tej sytuacji, prawdopodobnie wpłynęła na tę oporną osobę. Tego na pewno nie wiem, ale tak przypuszczam, bo tak skonstruowana informacja pomogła. Były dzierżawca wreszcie oddał klucze, został sprzęt, który także zostanie zabrany. Dziękuję, że wykazał dobrą wolę, poszedł nam na rękę i zgodził się na przekazanie placu budowy w połowie stycznia – cieszy się wójt gminy Żurawica.
W Domu Ludowym w Wyszatycach obecnie działa kilka instytucji, m.in. biblioteka, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich, grupa śpiewacza czy Towarzystwo Przyjaciół Wyszatyc. Warunki są jednak złe. Stąd władze gminy zdecydowały się na aplikowanie o środki unijne na modernizację. Udało się. – Dofinansowanie otrzymaliśmy z działu kultura. Łączny koszt modernizacji to ponad 900 tysięcy złotych, ale prace dodatkowe, które będzie trzeba tam wykonać, sprawią, że kwota ta z całą pewnością przekroczy milion złotych. Przebudowana zostanie klatka schodowa, budynek zyska nowy wygląd. Zostanie włączony do planowanego Gminnego Ośrodka Kultury w Żurawicy – wyjaśnił K. Składowski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ja bym z chęcią chciał żeby ktoś załatwił sposób wyprowadzki Wójta Żurawicy ze stanowiska wójta .... Porażka gminy ..
Wójtowicz też się "umowa" kończy. Ha ha ha. Pakujemy się.
Ooo !!! Wójt się odezwał witamy !!!PS. Mam prośbę, proszę nie używać samochodu służywego do prywatnych wyjazdów (np. do teściowej 5 razy w tyg.).Dziękuję i pozdrawiam.
Zgadzam się,Te trzy lata to totalna porażka.
Konkret, konkret dobrzy ludzie, a nie insynuacje i bicie piany !
Hahaha przechwalanie się oddano do użytku nowe ujęcie wody na które mieszkańcy czekali latami. Tylko to było już wszystko załątwione za poprzedniej kadencji wójta ten się tylko pod tym podpisał ... Nic dla gminy nie zrobił !!! wrecz przeciwnie tu się uśmiecha od ucha do ucha mało co mu wargi nie rozedrze a za plecami się mści i niszczy wszystko !!! A już nie wspomne jaka jest atmosfera w gminie :)A może tak dla porządku skoro zatrudniło się tylu swoich ludzi do urzędu to byście sobie uporządkowali numery domów a nie przychodzą listy do mnie z innymi numerami domu.
Totalne bzdury dobry człowieku opowiadasz !
Mało rzeczy władzy w gminie wychodzi.Koniecznie Wójt chciał być prezesem osp w gminie i co,nie wyszło.Pokazali mu strażaki co o Nim myślą.
Ja bym z chęcią chciał żeby ktoś załatwił sposób wyprowadzki Wójta Żurawicy ze stanowiska wójta .... Porażka gminy ..
Wójtowicz też się "umowa" kończy. Ha ha ha. Pakujemy się.
Ooo !!! Wójt się odezwał witamy !!!PS. Mam prośbę, proszę nie używać samochodu służywego do prywatnych wyjazdów (np. do teściowej 5 razy w tyg.).Dziękuję i pozdrawiam.