Reklama

Modernizacja ośrodka zdrowia tuż-tuż...

02/03/2019 12:30

Coraz większymi krokami zbliża się zapowiadana modernizacja ośrodka zdrowia w Radymnie. Zakres planowanych prac jest rozległy, ale według założeń pracowników radymniańskiego magistratu remont nie powinien zakłócić pracy placówki.

Zapowiadany jeszcze w ubiegłym roku remont ośrodka zdrowia jest coraz bliższy realizacji. W połowie lutego UM w Radymnie ogłosił przetarg na „modernizację energetyczną budynku ochrony zdrowia w Radymnie”. 5 marca upłynie termin składania ofert. Władze miasta liczą, że prace wystartują zgodnie z planem, a więc już 25 marca bieżącego roku i potrwają do kwietnia roku następnego[paywall] . Zapowiadany remont będzie naprawdę gruntowny, a prace prowadzone będą od fundamentów po dach. Budynek zyska nową elewację, ocieplone zostaną fundamenty, na bardziej energooszczędną wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa. Zmodernizowany ma być system C.W.U. (ciepła woda użytkowa), dach zyska nowe poszycie, dodatkowo zostaną na nim zamontowane panele fotowoltaiczne.

Ośrodek będzie pracował

Tak szeroki zakres prac oraz czas ich trwania może budzić pewien niepokój o funkcjonowanie ośrodka zdrowia, z którego korzystają mieszkańcy gmin miejskiej i wiejskiej Radymno. – Wykonawca jest zobligowany do prowadzenia prac budowlanych z uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania budynku. Przewidziany pełny zakres prac termomodernizacyjnych i remontowych wykonywany będzie w trakcie normalnego funkcjonowania placówki zdrowia – uspokaja Marek Kosztyła z UM w Radymnie. – Nie przewiduje się możliwości wprowadzania poważnych zakłóceń w jej bieżącej działalności – dodaje. Niezależnie od tych deklaracji mieszkańcy korzystający z opieki medycznej w ośrodku zdrowia w Radymnie muszą się jednak z pewnymi niedogodnościami liczyć, wszak przed miastem kolejna inwestycja, na którą udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie ponad 800 tys. zł. Zapewne w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych trudności przychodnia będzie o nich informować z wyprzedzeniem. – Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac szczegółowy ich zakres, termin wykonania, sposób organizacji pracy oraz proponowane rozwiązania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa zarówno personelowi, jak i pacjentom powinny być uzgodnione z kierownictwem obiektu – wyjaśnia M. Kosztyła.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ssssss - niezalogowany 2019-03-03 13:31:18

    może przy okazji jakość usług się też zmodernizuje? m.in.   np. wizyty na konkretną godzinę i nie tylko 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Xxx - niezalogowany 2019-03-03 22:26:50

    I lekarzy też zmodernizowac 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama