Reklama

Modernizacja sieci wodociągowej

11/09/2015 08:15

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu modernizuje starą i zniszczoną sieć w obrębie Starego Miasta. Wymieniane są mogące ulec w każdej chwili awarii rury i przyłącza. Powstają też nowe. Roboty pochłoną ponad 850 tys. zł, a ich zakończenie przewidziano na połowę października.

– Likwidacja starej, awaryjnej sieci wodociągowej i przyłączy wodociągowych w rejonie Starego Miasta, zapewnienie[paywall] ciągłości dostawy wody do dotychczasowych odbiorców, poprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego istniejącej zabudowy oraz ochrona tej staromiejskiej przed skutkami awarii wodociągowych to założenia trwającej właśnie inwestycji pod nazwą „Budowa wodociągu z przyłączami w ulicach Księdza Fili, Świętojańska, Spytka, Ostrogskich, Jezuicka, Sobieskiego, Pełkińska, Liceum Plastyczne”. W części ulic, na odcinku prawie 650 metrów, dokonywana jest wymiana starej sieci wodociągowej na nową, w pozostałej, na długości ponad 760 metrów, następuje dozbrojenie w sieć wodociągową, pojawi się też 6 hydrantów przeciwpożarowych.  Zakres prac obejmuje również przywrócenie nawierzchni ulic i chodników do stanu poprzedniego – informuje Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.

Większość prac prowadzona jest w zabytkowej części miasta, objętej nadzorem konserwatorskim, dlatego nad ich przebiegiem czuwają przedstawiciele Muzeum Kamienicy Orsettich, zgodnie z zaleceniem Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu. 


BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama