Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu modernizuje starą i zniszczoną sieć w obrębie Starego Miasta. Wymieniane są mogące ulec w każdej chwili awarii rury i przyłącza. Powstają też nowe. Roboty pochłoną ponad 850 tys. zł, a ich zakończenie przewidziano na połowę października.
– Likwidacja starej, awaryjnej sieci wodociągowej i przyłączy wodociągowych w rejonie Starego Miasta, zapewnienie[paywall] ciągłości dostawy wody do dotychczasowych odbiorców, poprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego istniejącej zabudowy oraz ochrona tej staromiejskiej przed skutkami awarii wodociągowych to założenia trwającej właśnie inwestycji pod nazwą „Budowa wodociągu z przyłączami w ulicach Księdza Fili, Świętojańska, Spytka, Ostrogskich, Jezuicka, Sobieskiego, Pełkińska, Liceum Plastyczne”. W części ulic, na odcinku prawie 650 metrów, dokonywana jest wymiana starej sieci wodociągowej na nową, w pozostałej, na długości ponad 760 metrów, następuje dozbrojenie w sieć wodociągową, pojawi się też 6 hydrantów przeciwpożarowych. Zakres prac obejmuje również przywrócenie nawierzchni ulic i chodników do stanu poprzedniego – informuje Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.
Większość prac prowadzona jest w zabytkowej części miasta, objętej nadzorem konserwatorskim, dlatego nad ich przebiegiem czuwają przedstawiciele Muzeum Kamienicy Orsettich, zgodnie z zaleceniem Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze