Reklama

Modlitwą otoczą Polskę

01/10/2017 12:35

Wokół całej Polski zgromadzą się ludzie, aby modlić się na różańcu o pokój dla Polski i całego świata. W sobotę, 7 października, odbędzie się akcja „Różaniec do granic”.

„Różaniec do granic” to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

– Pragniemy odpowiedzieć na[paywall] zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy – mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem „Różańca do granic”.
W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W diecezjach granicznych wyznaczeni są koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października o 11.00 odbędzie się msza święta i nabożeństwo maryjne. O 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa – zebrani będą odmawiać wszystkie cztery części.

Reklama

Na terenie naszego regionu kościoły stacyjne znajdują się w następujących miejscowościach: Oczy, Młyny, Kalników, Stubno, Leszno, Torki, Medyka, Jaksmanice, Krówniki, Hermanowice, Kormanice, Sierakośce, Kalwaria Pacławska oraz na terenie diecezji zamojsko-lubaczowskiej: Werchrata, Horyniec-Zdrój, Krowica Sama, Łukawiec.

– Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – podkreśla Maciej Bodasiński.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    p-k - niezalogowany 2017-10-01 16:12:05

    Niby chcemy pokoju i o to się będziemy modlić, a rosjan-też chrześcjan-traktują wybrańcy naszego narodu jak największych wrogów.Zamiast na zbrojenia dajmy narodowi godnie żyć.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2017-10-01 19:07:45

    No niby bardzo fajna i pozytywna inicjatywa, jednakowoż, jest jedno ale, a mianowicie; jest powiedziane, że Bóg nie słucha modlitw mięsożerców, tak więc...YOUTUBE.COM - POZNAJ SWOJE MIĘSOYOUTUBE.COM - MISTYCYZM 13 - WEGETARIANIZMYOUTUBE.COM - SZANUJMY BOŻE STWORZENIE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2017-10-01 19:19:58

    ''Każdej niedzieli modlimy się o światło, aby wiodło nas na ścieżce, którą stąpamy. Dosyć mamy już wojen, nie chcemy się bić, ale objadamy się martwymi ciałami. -  GEORGE BERNARD SHAWEWANGELIA POKOJU - WEGANIZM.BLOX.PLYOUTUBE.COM - RADICAL NEWS - MIŁOSIERDZIAYOUTUBE.COM - WEGETARIANIZM JAKO KONCEPCJA BIBLIJNAWEGETARIANIE.PL * ZOSTANWEGE.PL * PUSZKA.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama