W ostatnią niedzielę o godzinie dziesiątej w soborze greckokatolickim pw. św. Jana Chrzciciela odbywała się panachyda, nabożeństwo żałobne w intencji wszystkich ofiar konfliktów polsko-ukraińskich. W tym samym czasie, dwieście metrów dalej, w kościele oo. Karmelitów trwała msza poprzedzająca Marsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej. Na rogu Franciszkańskiej stał jeden radiowóz, na rogu Katedralnej i Asnyka dwaj policjanci, nieco dalej, w kierunku Śnigurskiego, służbę pełnili strażnicy miejscy. Na placu Czackiego drugi radiowóz i znowu policjanci od Karmelickiej do Basztowej. Wszyscy dostali rozkaz, żeby dbać o porządek i bezpieczeństwo i nikt do nich nie ma o to pretensji.
Po prostu po doświadczeniach z 26 czerwca zadbano o zapewnienie bezpieczeństwa. I wyszło na to, że w niedzielę funkcjonariusze mieli chronić jednych katolików przed drugimi katolikami. Żeby wszyscy mogli się spokojnie pomodlić w swoich językach. Tak. W Przemyślu doszło już do tego, że modlitwy muszą się odbywać pod specjalnym nadzorem. A przecież w 1991 roku, dokładnie w tym miejscu, o pojednanie modlił się papież Jan Paweł II. Wygląda na to, że już zapomnieliśmy o tym albo od tamtego czasu nie nauczyliśmy się niczego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Powstaje film 'Wołyń' i muzeum RZEZI WOYŃSKIEJ.Pan redaktor Jacek Szwic powinien przestać obwiniać za wszystko Polaków. To jest zakłamywanie historii. Polacy byli ofiarami, a Ukraińcy katami.Przestańcie kłamać!
Pan redaktor, zresztą tak jak i jego kompanka od winunia w Absyncie nie są Polakami więc nie ma się czemu dziwić.
Cóż, jak dawniej była propaganda tak i teraz nic się nie zmieniło. Mam tylko nadzieję, że większość ludzi swój rozum ma i wie (albo dociera do informacji) jak było naprawdę.
Redaktorowi Szwicowi , to się zdarza coraz częściej . JuŻ kiedyś z nim pisałem na stronie " ŻP" , ale po przedstawieniu mu dowodów i zapytaniu " kto mu za jego pracę płaci"? , nie odpowiedział .
Ja tam się nie dziwię, że nie odpowiedział :) Zresztą nie on jeden ;)
Powstaje film 'Wołyń' i muzeum RZEZI WOYŃSKIEJ.Pan redaktor Jacek Szwic powinien przestać obwiniać za wszystko Polaków. To jest zakłamywanie historii. Polacy byli ofiarami, a Ukraińcy katami.Przestańcie kłamać!
RZEZI WOłYŃSKIEJ
Pan redaktor, zresztą tak jak i jego kompanka od winunia w Absyncie nie są Polakami więc nie ma się czemu dziwić.