Reklama

„Morawa” basketem stoi!

Dzień po dniu koszykarskie zespoły z II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu zostały najlepszymi na Podkarpaciu w Licealiadzie. To niecodzienna, ale niezwykle przyjemna, sytuacja w sporcie szkolnym. Najpierw po mistrzowski tytuł sięgnęły dziewczęta, nazajutrz chłopcy. Bez dwóch zdań: „Morawa” basketem stoi! (choć oczywiście nie tylko).

Koszykarski finał wojewódzki Licealiady dziewcząt rozegrano w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Po eliminacjach powiatowych, sześciu turniejach rejonowych, trzech półfinałach wojewódzkich i turnieju barażowym do finału awansowały cztery najlepsze zespoły Podkarpacia. To: I LO Rzeszów, Samorządowe LO Stalowa Wola, I LO Sanok oraz II LO Przemyśl

Losowanie wyłoniło pary półfinałowe. W pierwszej I LO Rzeszów wygrało z gospodyniami zawodów 59:37, a II LO Przemyśl pokonało zespół Samorządowego LO Stalowa Wola 45:36. Finał wzbudził ogromne emocje. Przez ostatnich kilka lat zespół z Rzeszowa nie przegrał nawet spotkania, zdobywając w 2022 i 2023 r. tytuł najlepszej ekipy województwa. W tych samych latach przemyskie koszykarki były drugie.

Reklama

A że – jak wiadomo – nic nie może przecież wiecznie trwać, zespół z przemyskiej „Morawy” dopiął swego. Wreszcie dopadł rzeszowianki. Ekipa II LO w Przemyślu rozpoczęła mecz finałowy z takim impetem, że szybko osiągnęły nawet kilkunastopunktową przewagę. Przede wszystkim znakomicie rzucały za 3 punkty. W końcówce młode rzeszowianki rzuciły się w pogoń i doprowadziły do remisu 55:55. Ale tzw. buzzer better, rzut zza linii 6,75 m oddany w… ostatniej sekundzie meczu (!), dał triumf „Morawie”, prowadzonej przez Małgorzatę Zubik-Borysławską. Po raz pierwszy w historii tej szkoły w tej dyscyplinie.

II LO w Przemyślu wystąpiło w składzie: Magdalenia Babieczko, Oliwia Łabuńska, Jessica Zielenkiewicz, Estera Nowosielecka, Oliwia Kochman, Nikola Brem, Antonina Blecharczyk, Martyna Maziarczyk, Maja Szuban i Julia Hełmecka.

Reklama

Chłopcy nie chcieli być gorsi

Reprezentacja I LO w Przemyślu – mistrzowie Podkarpacia szkół średnich w koszykówce. Fot. zbiory własne

Nazajutrz w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu rozegrano finał wojewódzki Licealiady chłopców. W roli gospodarzy wystąpili zawodnicy II LO Przemyśl – obrońcy tytułu mistrzowskiego. Kolejny raz byli bezkonkurencyjni, pewnie wygrywając swoje dwa spotkania. Trenerem zespołu jest oczywiście Daniel Puchalski. W finale nie dali większych szans młodym koszykarzom z I LO Łańcut. Brąz zdobyli zawodnicy z Zespołu Szkół nr 1 Stalowa Wola, zaś na 4. miejscu uplasowała się ekipa I LO Krosno. Warto wiedzieć, że większość zawodników z „Morawy” to koszykarze Niedźwiadków Chemart Przemyśl U-17.

Reklama

Gratulujemy!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/05/2024 14:37
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama