Reklama

„Morawa” mistrzem Podkarpacia w koszykówce 3x3


Na kilku regionalnych arenach rozegrane zostały kolejne finały wojewódzkie w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Reprezentacje szkół z naszego regionu odniosły sukcesy w koszykówce 3x3 i siatkówce.


Mistrzami Podkarpacia w koszykówce 3x3, broniąc tytuł z zeszłego roku, zostali koszykarze z II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu. Ich koleżanki zajęły 3. miejsce. Finał wojewódzki odbył się w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zakończonej edycji zmagań rywalizowała rekordowa liczba startujących drużyn w tej kategorii – 20 drużyn dziewcząt i 27 zespołów wśród chłopców. Wśród dziewcząt triumfowała reprezentacja Zespołu Szkół Sportowych Rzeszów, wyprzedzając Sportowe Liceum Ogólnokształcące Stalowa Wola i II LO Przemyśl. Tuż za podium uplasowały się dziewczęta z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących Przemyśl. Mistrzem Podkarpacia w kategorii chłopców zostało II LO Przemyśl. 5. miejsce zajęła ekipa z ZSEiO Przemyśl. Reprezentacja popularnej „Morawy” wystąpi w finale ogólnopolskim, który rozegrany zostanie w Starogardzie.

Dwa krążki w IMS

Dwa medale w koszykówce 3x3, ale w rozgrywkach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zdobyły przemyskie szkoły. To był już szósty finał wojewódzki w tej dyscyplinie, a czwarty rozgrywany z Jedliczu. Poziom zawodów był naprawdę bardzo wysoki i z przyjemnością obserwowało się poczynania młodych koszykarzy. W imprezie wzięło udział aż 37 zespołów. Mistrzem województwa została SP 2 Sędziszów Małopolski i w zgodnej opinii fachowców była to sporego kalibru niespodzianka. W finale reprezentacja tej szkoły pokonała koszykarzy z SP 14 Przemyśl 6:4. W meczu o brąz SP 6 Przemyśl wygrała 11:8 z SP 3 Tarnobrzeg.

Reklama

Trzecia ekipa Podkarpacia w koszykówce Igrzysk Dzieci SP 15 Przemyśl. Fot. zbiory własne

„Piętnastka” z dwoma brązami

W hali sportowej MOSiR w Tarnobrzegu z kolei odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w koszykówce. Po eliminacjach miejsko-gminnych, powiatowych i rejonowych kolejnym etapem były trzy półfinały wojewódzkie. W pierwszym najlepsi byli zawodnicy SP 3 Tarnobrzeg, drugi wygrali koszykarze SP 14 Krosno, a w trzecim zwycięstwo odnieśli zawodnicy SP 15 Przemyśl. W turnieju finałowym koszykarze z Tarnobrzega i Krosna wygrali swoje pierwsze spotkania i spotkali się w walce o najcenniejsze trofeum. Wygrali ci pierwsi. W spotkaniu o 3. miejsce SP 15 Przemyśl pokonała SP 10 Dębica.

Reklama

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w finale wojewódzkim rywalizowały także młode siatkarki. Impreza odbyła się w hali sportowej MOSiR w Stalowej Woli. W pierwszym półfinale SP 3 Dębica przegrała z SP Dukla. W drugim półfinale gospodynie zawodów z SP 7 Stalowa Wola pokonały obrończynie tytułu zdobytego przed rokiem – drużynę SP 15 Przemyśl. Przemyślanki zrehabilitowały się w kolejnym meczu o brąz. wygrywając z dębickimi siatkarkami. Mistrzyniami Podkarpacia zostały stalowowolanki.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/05/2025 07:33
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama