Na kilku regionalnych arenach rozegrane zostały kolejne finały wojewódzkie w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Reprezentacje szkół z naszego regionu odniosły sukcesy w koszykówce 3x3 i siatkówce.
Mistrzami Podkarpacia w koszykówce 3x3, broniąc tytuł z zeszłego roku, zostali koszykarze z II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu. Ich koleżanki zajęły 3. miejsce. Finał wojewódzki odbył się w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zakończonej edycji zmagań rywalizowała rekordowa liczba startujących drużyn w tej kategorii – 20 drużyn dziewcząt i 27 zespołów wśród chłopców. Wśród dziewcząt triumfowała reprezentacja Zespołu Szkół Sportowych Rzeszów, wyprzedzając Sportowe Liceum Ogólnokształcące Stalowa Wola i II LO Przemyśl. Tuż za podium uplasowały się dziewczęta z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących Przemyśl. Mistrzem Podkarpacia w kategorii chłopców zostało II LO Przemyśl. 5. miejsce zajęła ekipa z ZSEiO Przemyśl. Reprezentacja popularnej „Morawy” wystąpi w finale ogólnopolskim, który rozegrany zostanie w Starogardzie.
Dwa medale w koszykówce 3x3, ale w rozgrywkach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zdobyły przemyskie szkoły. To był już szósty finał wojewódzki w tej dyscyplinie, a czwarty rozgrywany z Jedliczu. Poziom zawodów był naprawdę bardzo wysoki i z przyjemnością obserwowało się poczynania młodych koszykarzy. W imprezie wzięło udział aż 37 zespołów. Mistrzem województwa została SP 2 Sędziszów Małopolski i w zgodnej opinii fachowców była to sporego kalibru niespodzianka. W finale reprezentacja tej szkoły pokonała koszykarzy z SP 14 Przemyśl 6:4. W meczu o brąz SP 6 Przemyśl wygrała 11:8 z SP 3 Tarnobrzeg.

Trzecia ekipa Podkarpacia w koszykówce Igrzysk Dzieci SP 15 Przemyśl. Fot. zbiory własne
W hali sportowej MOSiR w Tarnobrzegu z kolei odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w koszykówce. Po eliminacjach miejsko-gminnych, powiatowych i rejonowych kolejnym etapem były trzy półfinały wojewódzkie. W pierwszym najlepsi byli zawodnicy SP 3 Tarnobrzeg, drugi wygrali koszykarze SP 14 Krosno, a w trzecim zwycięstwo odnieśli zawodnicy SP 15 Przemyśl. W turnieju finałowym koszykarze z Tarnobrzega i Krosna wygrali swoje pierwsze spotkania i spotkali się w walce o najcenniejsze trofeum. Wygrali ci pierwsi. W spotkaniu o 3. miejsce SP 15 Przemyśl pokonała SP 10 Dębica.
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w finale wojewódzkim rywalizowały także młode siatkarki. Impreza odbyła się w hali sportowej MOSiR w Stalowej Woli. W pierwszym półfinale SP 3 Dębica przegrała z SP Dukla. W drugim półfinale gospodynie zawodów z SP 7 Stalowa Wola pokonały obrończynie tytułu zdobytego przed rokiem – drużynę SP 15 Przemyśl. Przemyślanki zrehabilitowały się w kolejnym meczu o brąz. wygrywając z dębickimi siatkarkami. Mistrzyniami Podkarpacia zostały stalowowolanki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze