Reklama

Motocykliści utopili Marzannę

23/03/2016 14:18

W sobotę, 19 marca, jarosławski brzeg Sanu został zapełniony motocyklistami, którzy przybyli, by topieniem Marzanny pożegnać zimę. Towarzyszył im Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia, który wrzucił zrobioną ze słomy kukłę do rzeki. Oprócz motocyklistów przybyła spora grupa mieszkańców.

Impreza odbyła się już drugi rok z rzędu i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pod mostem na Sanie można było posłuchać muzyki, upiec kiełbasę na ognisku przygotowanym przez harcerzy oraz podziwiać unikalne jednoślady i Jarosławskie Klasyki Nocą. Pogoda dopisała.

Pierwsze promienie wiosennego słońca ogrzewały zebranych. A zaskoczeniem okazały się niespodziewane oświadczyny jednego z motocyklistów. Przyjęte, więc powrotu zimy na pewno nie będzie. Obok sceny ustawiono kukły Marzanny zrobione przez dzieci ze szkół i przedszkoli. Na placu rozstawione były również krwiobusy.

Na specjalnym samochodzie ustawiona została kolorowa Marzanna, będąca głównym punktem programu. Zabrał ją stamtąd burmistrz miasta w towarzystwie członka klubu Motor Bike Jarosław. Powędrowali[paywall] z nią na most nad Sanem, gdzie została podpalona i zrzucona z armatnim hukiem wprost do rzeki. Zaraz za nią popłynęły kolejne kukły, co zwiastuje rychłe nadejście wiosny.

Organizatorzy: Burmistrz Miasta Jarosławia i Motor Bike Drivers Team Jarosław.


BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dark - niezalogowany 2016-03-24 08:03:13

    spontann i wszystko

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    koni_25 - niezalogowany 2016-03-24 11:03:22

    Dziękuję. Pani fotograf  Bogusława Pajda

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości