„Motoserce” to akcja wynikająca z potrzeby serca i chęci działania, ale też dobra zabawa. 16 września na rynku w Narolu zgromadziła wielu fanów motocykli, w tym bezinteresownych dawców krwi. Wydarzenie było jednocześnie zakończeniem tegorocznego sezonu motocyklowego.
Roztoczańskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego „Motoserce Narol 2023” to wydarzenie, na które tłumnie zjechali motocykliści z całego regionu. Jako że celem przewodnim spotkania jest idea krwiodawstwa i dzielenia się darem życia, nie zabrakło też osób gotowych poddać się donacji. Śmiałków zgłosiło się 48, ale finalnie – po wstępnej weryfikacji – krew oddało tego dnia 39 osób. Łącznie udało się zebrać 17,550 litrów życiodajnego płynu, za co organizatorzy – Klub Motocyklowy Czarna Brygada South-East, Klub Motocyklowy God’s Guards Zamość, Urząd Miasta i Gminy Narol oraz Gminny Ośrodek Kultury w Narolu, wspierani przez sponsorów – serdecznie dziękują.
Jak podkreślają, akcją pragną zwrócić uwagę na brak cennego daru, jakim jest krew, w polskich szpitalach. I trzeba przyznać, że ten cel za każdym razem udaje się osiągnąć. Z powodzeniem propagują też ideę krwiodawstwa wśród motocyklowej braci.
Tradycyjnie częścią wydarzenia była msza św. w intencji motocyklistów. Odprawiono ją w kościele parafialnym w Narolu. Nie zabrakło okazji do dobrej zabawy, którą zapewniły rockowe brzmienia. Dla przybyłych zagrali: Madstone, Navahe, Teksasy i Wijtek Cugowski.
Była też smaczna strawa w postaci kuchni polowej i atrakcje dla najmłodszych oraz mała dawka sportowych emocji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze