Reklama

Mówili, aż miło było posłuchać

29/10/2017 14:00

Opowiadali o walorach krajoznawczych Podkarpacia, przybliżali nieznane historie, prezentowali sylwetki niezwykłych ludzi – uczniowie z gminy Przemyśl rywalizowali w III Gminnym Konkursie Krasomówczym.

Konkurs odbył się we wtorek, 17 października, w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Hermanowicach. W krasomówczych zmaganiach[paywall] rywalizowali ze sobą uczniowie szkół w Grochowcach, Hermanowicach, Krównikach, Łętowni i Ostrowie.

Uczniowie klas gimnazjalnych w drugim etapie konkursu musieli również zaprezentować mowę spontaniczną, którą wygłaszali, mając zaledwie minutę na przygotowanie. To bardzo trudne zadanie, bo zawodnicy musieli się wykazać nie tylko kunsztem językowym, ale również kreatywnością i opanowaniem.

Reklama

W kategorii klas I – VII szkoły podstawowej I miejsce zajął Remigiusz Maciewicz (ZS Ostrów), II miejsce – Kornelia Pajda (SP Łętownia), III miejsce – Wiktoria Głuchowicz (SP Krówniki).

W kategorii klas gimnazjalnych I miejsce przypadło Wojciechowi Czarnikowi (ZS Ostrów), II miejsce – Karolinie Kogut (ZS Grochowce), III miejsce – Klaudii Muzyczuk (SP Krówniki).

Patronat honorowy nad konkursem objął Andrzej Huk, wójt gminy Przemyśl. Współorganizatorami i sponsorami konkursu byli: gmina Przemyśl, Schronisko Młodzieżowe PTSM Matecznik, zarząd oddziału PTSM w Przemyślu, Lokalna Organizacja Turystyczna w Przemyślu oraz rada rodziców Szkoły Podstawowej w Hermanowicach.
pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama