Espresso, latte, macchiato, cappuccino… Czarna, biała, słodka, a może gorzka? Nie wyobrażasz sobie dnia bez choćby jednej parującej filiżanki tego aromatycznego napoju? Kawa znakomicie pobudza, ale może mieć niekorzystny wpływ na kolor Twoich zębów.
Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników kawy bardzo mocnej i esencjonalnej – wypijana w większych ilościach może się przyczyniać do wypłukiwania wapnia ze szkliwa, co także sprzyja żółknięciu zębów i przebarwieniom. Na szczęście można pić kawę i mieć białe zęby.
Kawa ze szklanką mineralnej
Osoby pijące więcej niż 3 filiżanki kawy dziennie, powinny pamiętać, aby po jej wypiciu przepłukać usta wodą. To reguła podobna do tej stosowanej podczas degustacji wina. Woda wyrówna nawilżenie i poziom kwasowości w jamie ustnej. Pomaga też oczyścić kubki smakowe i pozwala na rozkoszowanie się smakiem ulubionej kawy. Inną metodą jest sączenie napoju przez rurkę, co ogranicza jego kontakt ze szkliwem. W walce z przebarwieniami znaczenie ma też jakość kawy – dobra arabska kawa (arabica) zawiera dużo mniej zagrażających bieli zębów polifenoli niż gatunkowo gorsza kawa kongijska (robusta).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wiele rzeczy można, ale najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Jeśli wiem, że coś szkodzi wyglądowi zębów i jestem w stanie z tego zrezygnować, to czemu nie? Mnie akurat problem kawy nie dotyczy, bo w zasadzie nigdy jej nie piłem i wydaje mi się, że to nie jest coś, bez czego nie da się żyć. Do poczytania:https://implantis.com.pl/metody-wybielania-zebow/Wybielanie nie jest dla każdego. Warto najpierw sprawdzić przeciwwskazania, ale ogólnie, jeśli tylko można, to warto.
Myślę, że odpowiednia higiena jamy ustnej i regularne odkamienianie powinny załatwić sprawę.
Raz na rok na nfz można zrobić odkamienianie, polecam, robiłam ostatnio i nie poznałam moich zębów:)
Independent hyderabad escorts have been dedicated to fulfilling your all-erotic needs. Our escorts services in hyderabad are devoted to rewarding you a night along with also a rocking bed. You'll never forget your great moments and unforgettable moments together. https://www.mahijain.co.in
Jestem fanem kawy,nie wyobrażam sobie bez niej poranka,nigdy jednak nie martwiłam się tym,że pijąc ją będę narażała w jakikolwiek sposób swoje zęby.Według mnie,pijąc dobrej jakości kawę,dobrze zmieloną, z ekspresu marki Smeg nie musimy się niczego obawiać. [url=https://iguanasklep.pl/producenci/smeg]smeg agd[/url] to urządzenia tak solidnie wykonane,parzące kawę na tak wysokim poziomie,że nikt nie będzie w stanie się oprzeć jej smakowi,nawet za cenę częstszego mycia zębów.
I drink coffee every day and my teeth are fine. YouCut Apk
Wiele rzeczy można, ale najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Jeśli wiem, że coś szkodzi wyglądowi zębów i jestem w stanie z tego zrezygnować, to czemu nie? Mnie akurat problem kawy nie dotyczy, bo w zasadzie nigdy jej nie piłem i wydaje mi się, że to nie jest coś, bez czego nie da się żyć. Do poczytania:https://implantis.com.pl/metody-wybielania-zebow/Wybielanie nie jest dla każdego. Warto najpierw sprawdzić przeciwwskazania, ale ogólnie, jeśli tylko można, to warto.
Myślę, że odpowiednia higiena jamy ustnej i regularne odkamienianie powinny załatwić sprawę.
Raz na rok na nfz można zrobić odkamienianie, polecam, robiłam ostatnio i nie poznałam moich zębów:)