Ruszyła II edycja rowerowej sztafety charytatywnej, organizowanej przez grupę „Mundur na rowerze”. Przedsięwzięcie, organizowane w ramach akcji „Mundurowi mundurowym”, ma celu zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie akcji. Uczestnicy jadą dla Marcina (policjanta) i Arka (strażaka) z Łodzi. Wydarzenie objęło patronatem honorowym Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA – Sekcja Polska.
Sztafeta prowadzona jest etapami. Trasa tegorocznej liczy 6130 km i biegnie przez ponad 130 miast. Akcja polega na przekazywaniu sobie przez uczestników rowerowej eskapady dwóch bransolet splecionych z linki zwanej paracordem, zgodnie ze[paywall] schematem ustalonym przez grupę MNR w 2017 r. (cztery linki w kolorach: czerwonym, niebieskim, zielonym i szarym, wplecione w żółty motyw). Podkarpacki etap sztafety rozpoczął się w czwartek, 14 czerwca w Jaśle, a zakończył się we wtorek, 19 czerwca w Dębicy.
–Jako Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu również aktywnie włączamy się w tę akcję. Uczestniczą w niej nasi policjanci, poza tym pomagamy zabezpieczyć trasę od strony technicznej. Oprócz tego, że promujemy zdrowy i aktywny tryb życia, pomagamy tym, którzy tej pomocy potrzebują. Jest to wspaniała inicjatywa i gorąco wszystkich zachęcam do uczestnictwa – wyjaśnia mł. insp. Mariusz Rabka, komendant KPP w Jarosławiu.
– „Mundur na rowerze” to nieformalna – koleżeńska grupa rowerowa, zrzeszająca funkcjonariuszy i pracowników wszystkich służb mundurowych, którzy niosą pomoc swoim kolegom, poszkodowanym w różnych wypadkach w czasie pełnienia służby.
Akcja została zapoczątkowana w tamtym roku, gdy pomagaliśmy policjantowi z naszego regionu, dokładnie z Rzeszowa, a w tym roku podjęliśmy wyzwanie dla strażaka i policjanta, którzy zostali ranni podczas akcji w Łodzi. Zbieramy pieniądze na rehabilitację tych dwóch funkcjonariuszy. Jak do tej pory nasza sztafeta odwiedziła już około 50 miast, a planujemy odwiedzić ich aż 130. Nie zawsze dopisuje pogoda, poza tym musimy się również liczyć z różnego typu awariami, ale nie poddajemy się. Damy radę bez problemu – skomentował st. chor. sztab. Marcin Dróżdż z BiOSG w Przemyślu.
Funkcjonariusze i pracownicy KMP Przemyśl, KPP Jarosław, KP PSP Jarosław oraz OSP Radymno wzięli udział w etapie Jarosław – Przemyśl, liczącym 40 km.
Wystartowali 15 czerwca (piątek) spod komendy policji w Jarosławiu z lekkim opóźnieniem, o g. 16.30. Do Przemyśla dotarli przed godziną 19, gdzie przekazali bransoletki swoim kolegom z SG, którzy w sobotę rano mieli ruszyć z Przemyśla do Tomaszowa Lubelskiego.
Miejmy nadzieję, że wspomniana inicjatywa będzie prowadzona cyklicznie i pomoże wielu mundurowym. A naszym zawodnikom życzymy szerokości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze