Reklama

Mundur na rowerze. Mundurowi kręcili dla Marcina i Arka [ZDJĘCIA]

24/06/2018 11:00

Ruszyła II edycja rowerowej sztafety charytatywnej, organizowanej przez grupę „Mundur na rowerze”. Przedsięwzięcie, organizowane w ramach akcji „Mundurowi mundurowym”, ma celu zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie akcji. Uczestnicy jadą dla Marcina (policjanta) i Arka (strażaka) z Łodzi. Wydarzenie objęło patronatem honorowym Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA – Sekcja Polska.

Sztafeta prowadzona jest etapami. Trasa tegorocznej liczy 6130 km i biegnie przez ponad 130 miast. Akcja polega na przekazywaniu sobie przez uczestników rowerowej eskapady dwóch bransolet  splecionych z linki zwanej paracordem, zgodnie ze[paywall] schematem ustalonym przez grupę MNR w 2017 r. (cztery linki w kolorach: czerwonym, niebieskim, zielonym i szarym, wplecione w żółty motyw). Podkarpacki etap sztafety rozpoczął się w czwartek, 14 czerwca w Jaśle, a zakończył się we wtorek, 19 czerwca w Dębicy.

–Jako Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu również aktywnie włączamy się w tę akcję. Uczestniczą w niej  nasi policjanci, poza tym pomagamy zabezpieczyć trasę od strony technicznej. Oprócz tego, że promujemy zdrowy i aktywny tryb życia, pomagamy tym, którzy tej pomocy potrzebują. Jest to wspaniała inicjatywa i gorąco wszystkich zachęcam do uczestnictwa – wyjaśnia  mł. insp. Mariusz Rabka, komendant KPP w Jarosławiu.

Reklama

Dali radę

 – „Mundur na rowerze” to nieformalna – koleżeńska grupa  rowerowa, zrzeszająca  funkcjonariuszy  i pracowników wszystkich służb mundurowych, którzy niosą pomoc swoim kolegom, poszkodowanym w różnych wypadkach w czasie pełnienia służby.

Akcja została zapoczątkowana w tamtym roku, gdy pomagaliśmy policjantowi  z naszego regionu, dokładnie z Rzeszowa, a w tym roku podjęliśmy wyzwanie dla strażaka i policjanta, którzy zostali ranni podczas akcji w Łodzi. Zbieramy pieniądze na rehabilitację tych dwóch funkcjonariuszy. Jak do tej pory nasza sztafeta odwiedziła już około 50 miast, a planujemy odwiedzić ich aż 130. Nie  zawsze dopisuje pogoda, poza tym musimy się również liczyć z różnego typu awariami, ale nie poddajemy się. Damy radę bez problemu – skomentował  st. chor. sztab. Marcin Dróżdż z BiOSG w Przemyślu.

Reklama

Przekazali „pałeczkę”

Funkcjonariusze i pracownicy KMP Przemyśl, KPP Jarosław, KP PSP Jarosław oraz OSP Radymno wzięli udział w etapie Jarosław – Przemyśl, liczącym 40 km.

Wystartowali 15 czerwca (piątek) spod komendy policji w Jarosławiu z lekkim opóźnieniem, o g. 16.30. Do Przemyśla dotarli przed godziną 19, gdzie przekazali bransoletki swoim kolegom z SG, którzy w sobotę rano mieli ruszyć z Przemyśla do Tomaszowa Lubelskiego.

Miejmy nadzieję, że wspomniana inicjatywa będzie prowadzona cyklicznie i pomoże wielu mundurowym. A naszym zawodnikom życzymy szerokości.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama