Reklama

Mundurowi rywalizowali na piasku

16/09/2024 18:00

Jak tradycja nakazuje przełom sierpnia i września na nadsańskich boiskach do siatkówki plażowej w Przemyślu jest czasem, kiedy piłką i piaskiem władają służby mundurowe. Nie inaczej było w br. Odbyła się już 8. edycja ogólnopolskich zawodów „siatkówki w mundurze”.

Autor: MR

Wśród 24 drużyn, które reprezentowały służby mundurowe z całego kraju znaleźli się: strażnicy graniczni, policjanci, żołnierze, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej oraz Służby Ochrony Kolei.

Patronatem honorowym imprezę objął komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu gen. bryg. SG Tomasz Zybiński, zaś gośćmi honorowymi zawodów byli m.in. zawodnicy „Złotej Drużyny” Huberta Wagnera (mistrzowie świata z Meksyku w 1974 r. i mistrzowie olimpijscy z Montrealu w 1976 r.): Stanisław Gościniak, Marek Karbarz, Mirosław Rybaczewski, Włodzimierz Stefański czy Ryszard Bosek. Nie mogło zabraknąć prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastiana Świderskiego, obecny był także asystent trenera Asseco Resovii Rzeszów Alek Achrem.

Reklama

W oficjalnym otwarciu mistrzostw uczestniczyli: podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, były znakomity siatkarz, Ireneusz Nalazek, starosta przemyski Bożena Ryczan i prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

Turniej był znakomitym momentem, aby przypomnieć o obchodzonym w tym roku 100-leciu utworzenia KOP. W skład pocztu flagowego wchodzili funkcjonariusze BiOSG ubrani w tradycyjne mundury KOP. Odczytana została także krótka notka historyczna dotycząca tej przedwojennej formacji granicznej.

Reklama

Mistrzowie z Leźnicy Wielkiej i Wielunia

Mistrzami Polski służb mundurowych w siatkówce plażowej została drużyna, złożona z  zawodników wywodzących się z 1. Dywizjonu Lotniczego w Leźnicy Wielkiej i KP PSP Wieluniu, a wicemistrzami mundurowi z KM PSP w Wałbrzychu i Komendy Portu Wojennego w Gdyni. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęli zawodnicy z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów im. gen. dyw. Tadeusza Kossakowskiego w Nowym Dworze Mazowieckim oraz OSP w Krogulcu. Nagrody zwycięzcom wręczył komendant przemyskiego BiOSG gen. bryg. SG T. Zybiński.

Organizatorami zawodów byli: Region Przemyski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Region Bieszczadzki Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu. Partnerem mistrzostw było Województwo Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/09/2024 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama