Na początku przyszłego tygodnia do miasta zawita podróżujące po Polsce mobilne muzeum. Za tym ciekawym przedsięwzięciem edukacyjnym stoi Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Stowarzyszenie BoHaBe.
Mobilna ekspozycja dotrze do miast liczących do 50 tys. mieszkańców. Tych, w których przed wojną znaczną część mieszkańców stanowili Żydzi. Zaglądający do mobilnego muzeum będą mogli na podstawie prezentowanych w nim filmów, kalendarium, fragmentów pamiętników oraz wywiadów prześledzić tysiącletnią historię polskich Żydów i poznać ich kulturę. Przedsięwzięciu towarzyszyć będą inne ciekawe działania odbywające się w przestrzeni miejskiej. W Przeworsku będą to m.in. wystawy w ratuszu i bibliotece oraz warsztaty i wykłady. Te zaplanowane są na 12, 13 i 14 września. Mobilne muzeum, stacjonujące na parkingu przy Krakowskiej, odwiedzać będzie można właśnie w te trzy dni, z tym że w poniedziałek w g. 11 – 16, we wtorek między 12 a 18, a w środę od 10 do 18. We wtorek śladami przeworskich Żydów oprowadzi również po mieście wszystkich chętnych przewodnik. Zbiórka o g. 14 i 16 obok ratusza.
Zwiedzanie wystawy i udział w zajęciach prowadzonych przez animatorów są bezpłatne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie rozumiem dlaczego informacje o wystawie zamieszczono wśród wydarzen Jarosławia. Jest to dość mylące. Oczywiście, Przeworsk zaprasza sasiadow do udzialu w wydarzeniu, jednak jest ono w calosci inicjatywa przeworszczan. Zapraszamy wiec do Przeworska.
Nie rozumiem dlaczego informacje o wystawie zamieszczono wśród wydarzen Jarosławia. Jest to dość mylące. Oczywiście, Przeworsk zaprasza sasiadow do udzialu w wydarzeniu, jednak jest ono w calosci inicjatywa przeworszczan. Zapraszamy wiec do Przeworska.