Miejski Zakład Komunikacji nie zgodził się, aby w autobusach zawisły plakaty zapowiadające niedzielne spotkanie z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem. Spółka tłumaczy, że umowa z urzędem miasta nie pozwala na umieszczanie w pojazdach przewoźnika żadnych materiałów politycznych.
Przemyski oddział Razem chciał odpłatnie w autobusach MZK zamieścić 10 plakatów w formacie A2. – 13 października, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów i przesłaniu skanu plakatów do zatwierdzenia przez zarząd MZK, otrzymaliśmy odmowę[paywall], bez podania powodu. W naszym odczuciu jest to decyzja krzywdząca, tym bardziej że plakaty polityczne były wcześniej eksponowane w autobusach miejskich – uważa Liliana Kalinowska z zarządu Okręgu Przemyskiego Razem.
W związku z tym działacze partii zwrócili się do prezydenta Przemyśla o ustosunkowanie się do – bezprawnego ich zdaniem – działania miejskiej spółki.
Prezes MZK Alicja Chuchra wyjaśniła w rozmowie z naszym tygodnikiem, że odmowa podyktowana była umową między spółką a gminą miejską Przemyśl. – 31 lipca 2014 roku został podpisany aneks do tej umowy. W jego świetle Miejski Zakład Komunikacji nie może umieszczać w środkach komunikacji miejskiej plakatów i ogłoszeń o charakterze politycznym – mówi.
A. Chuchra zapewnia, że od tego dnia żadne materiały tego typu nie były w autobusach umieszczane. Nawet w czasie kampanii wyborczej. Tłumaczy, że przed publikacją MZK zawsze prosi o wzór plakatu, aby sprawdzić, czy nie narusza ogólnie przyjętych norm społecznych. – Nie było w naszym działaniu żadnego ukrytego dna ani form cenzury. Zastosowano normalną procedurę. Gdyby partia Razem chciała zareklamować jakiś produkt, nie byłoby żadnego problemu – wskazuje.
Argumentacja miejskiej spółki jest zupełnie logiczna i słuszna. Dziwi jednak fakt, że powody nie zostały podane działaczom Razem wraz z decyzją odmowną.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.no kuźwa nasrajcie jeszcze do tych autobusów jeszcze, nie dosc ze nic nie widac, to jeszcze będą śmiecic, zamieście na mieście dane tabliczki i wywieszajcie wiadomosci, a nie autobus, to jest do przewozu i dostania się z punku a do punktu b a nie kurwa ulotki jak za komuny
I słusznie autobusy mają być apolityczne,po co ten artykuł?
Nieuzasadniona odmowa wykonania usługi to wykroczenie. Czy nasze MZK jest tak bogate że nie potrzebuje pieniędzy z reklamy? Jeśli tak to prosimy o obniżenie cen biletów.
Partia Razem to miotla Putina i wnuki Stalina a za 10 plakatow ile mogli zaplcic ? 100zl lacznie wiec co ty piepszysz stary komunisto! Komuchy do puchy !
Powieś te plakaty w swoim kiblu, na swoim płocie. Możesz się nimi okleić jak chcesz. Ja nie życzę sobie w publicznych miejscach reklam ścierwojadów ot i tyle.
Żądam pomnika, kolejnego pomnika w Przemyślu. Najlepiej Antoniego, niech ma za życia pomnik Św. Antoni z helikobaktera
Brawo dla MZK za dobrą decyzję. Do czego to doszło, że się żydy na plakatach w autobusach chcą panoszyć. Poparcie poniżej 4% a panoszą się wszędzie w mediach.WON do Izraela
wyastarczy że się teraz wszędzie w mediach panoszą i mamią ludzi na czarnych protestach.Ludzie są naprawdę tak ślepi że lewackie żydostwo chcą popierać?? Na szczęście poparcie dla tej partyjki nie przekracza nawet 4%
Bardzo dobrze,niech sobie lewak żydowski głosi propagandę w izraelu.
Sprzedać godność za pieniądze? Dobry pomysł.
I bardzo dobrze , niewiem po co to jeszcze w gazecie nagłaśniać, wgl pisząc cokolwiek o takiej partii Razem czy tego typu lewackich partiach( niewazne czy w pozytywnym czy też negatywnym podkontekscie) uwierzcie że tracicie czytelników i brniecie tylko w jakas dziure , bo za niedlugo nikt tej gazety nie bedsie powaznie traktował!! Co to wgl ma być ludzie powoli zaczynaja myslec po co to wgl o jakiejs za przeproszeniem g......nej partii pisac
no kuźwa nasrajcie jeszcze do tych autobusów jeszcze, nie dosc ze nic nie widac, to jeszcze będą śmiecic, zamieście na mieście dane tabliczki i wywieszajcie wiadomosci, a nie autobus, to jest do przewozu i dostania się z punku a do punktu b a nie kurwa ulotki jak za komuny
I słusznie autobusy mają być apolityczne,po co ten artykuł?
Nieuzasadniona odmowa wykonania usługi to wykroczenie. Czy nasze MZK jest tak bogate że nie potrzebuje pieniędzy z reklamy? Jeśli tak to prosimy o obniżenie cen biletów.