Reklama

MZK odmówiło Razem zawieszenia plakatów

21/10/2016 18:03

Miejski Zakład Komunikacji nie zgodził się, aby w autobusach zawisły plakaty zapowiadające niedzielne spotkanie z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem. Spółka tłumaczy, że umowa z urzędem miasta nie pozwala na umieszczanie w pojazdach przewoźnika żadnych materiałów politycznych.

Przemyski oddział Razem chciał odpłatnie w autobusach MZK zamieścić 10 plakatów w formacie A2. – 13 października, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów i przesłaniu skanu plakatów do zatwierdzenia przez zarząd MZK, otrzymaliśmy odmowę[paywall], bez podania powodu. W naszym odczuciu jest to decyzja krzywdząca, tym bardziej że plakaty polityczne były wcześniej eksponowane w autobusach miejskich – uważa Liliana Kalinowska z zarządu Okręgu Przemyskiego Razem.

W związku z tym działacze partii zwrócili się do prezydenta Przemyśla o ustosunkowanie się do – bezprawnego ich zdaniem – działania miejskiej spółki.

Reklama

Prezes MZK Alicja Chuchra wyjaśniła w rozmowie z naszym tygodnikiem, że odmowa podyktowana była umową między spółką a gminą miejską Przemyśl. – 31 lipca 2014 roku został podpisany aneks do tej umowy. W jego świetle Miejski Zakład Komunikacji nie może umieszczać w środkach komunikacji miejskiej plakatów i ogłoszeń o charakterze  politycznym – mówi.

A. Chuchra zapewnia, że od tego dnia żadne materiały tego typu nie były w autobusach umieszczane. Nawet w czasie kampanii wyborczej. Tłumaczy, że przed publikacją MZK zawsze prosi o wzór plakatu, aby sprawdzić, czy nie narusza ogólnie przyjętych norm społecznych. – Nie było w naszym działaniu żadnego ukrytego dna ani form cenzury. Zastosowano normalną procedurę. Gdyby partia Razem chciała zareklamować jakiś produkt, nie byłoby żadnego problemu – wskazuje.

Argumentacja miejskiej spółki jest zupełnie logiczna i słuszna. Dziwi jednak fakt, że powody nie zostały podane działaczom Razem wraz z decyzją odmowną.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wkurwiona, - niezalogowany 2016-10-21 18:34:10

    no kuźwa nasrajcie jeszcze do tych autobusów jeszcze, nie dosc ze nic nie widac, to jeszcze będą śmiecic, zamieście na mieście dane tabliczki i wywieszajcie wiadomosci, a nie autobus, to jest do przewozu i dostania się z punku a do punktu b a nie kurwa ulotki jak za komuny

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2016-10-21 18:52:41

    I słusznie autobusy mają być apolityczne,po co ten artykuł?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przemyślRulezz - niezalogowany 2016-10-21 19:33:09

    Nieuzasadniona odmowa wykonania usługi to wykroczenie. Czy nasze MZK jest tak bogate że nie potrzebuje pieniędzy z reklamy? Jeśli tak to prosimy o obniżenie cen biletów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama