Bogatej palety pozytywnych wrażeń dostarczył uczestnikom imprezy „Granicami Gminy Wielkie Oczy” niedawny rajd rowerowy, wiodący szlakiem dookoła gminy. 80 rowerzystów pokonało 50 km, smakując na trasie domowych specjałów tutejszych gospodyń i słuchając opowieści o miejscowej historii. A wszystko w wzniosłym celu.
W tym roku trasa rajdu została nieco zmodyfikowana. Cykliści ruszyli z placu przy budynku Urzędu Gminy w Wielkich Oczach, by następnie odwiedzić Żmijowiska, Wólkę Żmijowską, Majdan Lipowiecki, Łukawiec, Bihale, Potok Jaworowski, Kobylnicę Wołoską, Czaplaki i Skolin i – zatoczywszy koło – dotrzeć na metę w Wielkich Oczach.
Epidemia wymusiła pewne novum w postaci obowiązkowej rejestracji uczestników, a nad ich bezpieczeństwem na trasie czuwali strażacy ochotnicy. Rowerzyści mieli też dodatkową motywację w postaci akcji pomocowej #RowerPomaga, którą wsparli, przemierzając odcinek 50 km. Kręcili bowiem nie tylko dla własnej frajdy, ale też dla podopiecznych domów dziecka i świetlic środowiskowych, bo w ramach tej inicjatywy przejechane i zarejestrowane w specjalnej aplikacji kilometry przekładają się potem na rowery zakupione dla dzieciaków.
Po drodze uczestnicy rowerowej eskapady regenerowali siły, racząc się frykasami przygotowanymi przez panie z KGW w Łukawcu i Kobylnicy Wołoskiej. Przy okazji razem z ks. wikarym Pawłem Dynaką zwiedzili sanktuarium Matki Bożej Łukawieckiej i kaplicę im. św. Jana Pawła II z relikwiami papieża Polaka. Podczas postoju na kolejnym przystanku odwiedzili też cerkiew św. Dymitra w Kobylnicy Wołoskiej, której historię przedstawił na miejscu ks. proboszcz Stanisław Gorczyński. W nagrodę za wysiłek na mecie wszyscy roweromaniacy otrzymali dzwonki do swoich jednośladów, wylosowano też fanty w postaci kasków i bidonów, ufundowane przez gospodarza gminy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.80 osób,brak maseczek.Gratulacje dla organizatorów.
80 osób,brak maseczek.Gratulacje dla organizatorów.
A kaski?
Bezobjawowe mieli wszyscy