W lipcu rozpoczną się prace remontowe na parterze ratusza. Ich zakończenie przewidziane jest na koniec sierpnia br. W planie jest przebudowa pomieszczeń po lewej stronie korytarza, przy którym mieści się m.in. Ewidencja Ludności. Rozważane jest również utworzenie biura podawczego na dworcu PKP.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami burmistrza Waldemara Palucha niebawem ruszą prace remontowe obejmujące pomieszczenia na parterze ratusza. Chodzi o to, by interesanci mogli w jednym miejscu załatwiać wszystkie sprawy urzędowe. – W ramach reorganizacji na parterze ratusza planujemy przygotowanie trzech pomieszczeń, również kasy. Prace remontowe zostaną przeprowadzone na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku, czyli w sezonie urlopowym, by wykorzystać czas nieobecności pracowników i nie dezorganizować im pracy – mówi włodarz Jarosławia.
Bierze również pod uwagę utworzenie specjalnej komórki poza ratuszem. Będzie to biuro podawcze oraz centrum informacji turystycznej, które ma się znajdować na wyremontowanym dworcu PKP. Mieszkańcy mogliby korzystać z niego przez cały tydzień i składać w nim dokumenty. Z planowanego w poprzedniej kadencji wynajęcia około 700 m kw. na potrzeby MOPS na piętrze dworca obecne władze zrezygnowały. Powierzchnia ta ma zostać przeznaczona dla innych celów.
– Jeśli chodzi o dworzec PKP, planujemy utworzenie na parterze tego obiektu, na powierzchni około 40 metrów kwadratowych, Punktu Informacji Turystycznej i punktu kancelaryjnego (biura podawczego do składania pism urzędowych – przyp. aut.). Ma on mieć formę tak zwanej wyspy. Rozmowy trwają, do tej pory nie została jednak podpisana żadna umowa w tej sprawie – dodaje burmistrz. – Zakończenie remontu dworca PKP przewidziane jest na koniec br. W lipcu i sierpniu interesanci chcący załatwić sprawy urzędowe w ratuszu mogą napotkać na utrudnienia wynikające z remontu. Później obsługa będzie znacznie sprawniejsza – zapewnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kolejny remont Ratusza za grube pieniądze. Przecież kolegom biznesmenom trzeba dać zarobić.
No... pomysł przed którym klękają narody . Już widzę jak na dworzec zasuwają tabuny mieszkańców z kombatantów , tysiąclecia i Piłsudskiego,by załatwić sprawę urzedowa dzięki takiemu udogodnieniu. A być może punktu podawczego będą korzystać mieszkańcy którzy pracują poza Jaroslawiem przed odjazdem busa lub pociągu o godzinie 6 rano. Nalewki zrobią to po powrocie z pracy np o 17.00.Komuś tu się sufit na głowę zawalił. Nie wiem co władza obecnie bierze ale to nizle wali po resztkach zwojów mózgowych
super nowatorskie rozwiazanie ,tylko kto i co tam bedzie podawal,gospodyni z Kidałowic - jajka i śmietane,kibole z Polonii i Orła serdeczne zyczenia dla JKS-u,mamy XXI wiek , internet i pocztę elektroniczną i nie przysoi organizować filii urzędów jak w carskiej Rosiji. Na dworcu to sobie moze zorganizowac punkt IN POST a nie urzad miasta.
Pani Bogusławo, to są skutki kopiowanie tekstu na " pałę" i nie czytanie tego co się piszę: "Na dworcu powstanie Punktu Informacji Turystycznej"
To są skutki pisania na pałę. I nie czytanie tego, co się piszę???
Kolejny remont Ratusza za grube pieniądze. Przecież kolegom biznesmenom trzeba dać zarobić.
No... pomysł przed którym klękają narody . Już widzę jak na dworzec zasuwają tabuny mieszkańców z kombatantów , tysiąclecia i Piłsudskiego,by załatwić sprawę urzedowa dzięki takiemu udogodnieniu. A być może punktu podawczego będą korzystać mieszkańcy którzy pracują poza Jaroslawiem przed odjazdem busa lub pociągu o godzinie 6 rano. Nalewki zrobią to po powrocie z pracy np o 17.00.Komuś tu się sufit na głowę zawalił. Nie wiem co władza obecnie bierze ale to nizle wali po resztkach zwojów mózgowych
super nowatorskie rozwiazanie ,tylko kto i co tam bedzie podawal,gospodyni z Kidałowic - jajka i śmietane,kibole z Polonii i Orła serdeczne zyczenia dla JKS-u,mamy XXI wiek , internet i pocztę elektroniczną i nie przysoi organizować filii urzędów jak w carskiej Rosiji. Na dworcu to sobie moze zorganizowac punkt IN POST a nie urzad miasta.