Prezydent Przemyśla Robert Choma wiele przymiotów ma. Jednym z nich jest sprawne poruszanie się w świecie wirtualnym. Po ukazaniu się na naszym fanpage’u na Facebooku zapowiedzi materiału „Miasto nie chce nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej?” błyskawicznie udostępnił ją na swoim profilu.
Skomentował w sposób wygodny dla siebie, zarzucając mi i redakcji interesowność oraz propagowanie niebytu. Rozmówców znalazł, ale – jak zwykle – głównie przyklaskujących. Spoko, panie prezydencie, ma pan do tego prawo! Ja natomiast na „fejsie” o takich sprawach nie gadam. Nie ta płaszczyzna. Tam mogę sobie co najwyżej „haratnąć” kilka słów na temat występów reprezentacji Polski w piłce nożnej lub np. skoczków narciarskich.
Pewnego dnia pojawił się w naszej redakcji poważny człowiek. Przedstawił problem. Z chęcią wysłuchałem go do końca, bo mówił – moim zdaniem – ciekawe rzeczy. Nie ignorujemy nikogo, kto przychodzi do naszej redakcji. A nasz rozmówca poczuł się zignorowany przez pana urząd. Temat hali widowiskowo-sportowej wydał mi się na tyle interesujący, że postanowiłem się nim zająć. Nie widziałem żadnego powodu, aby nie poinformować o nim przemyślan. W powstałym materiale zarówno ów człowiek, jak i pan, panie prezydencie, mieliście okazję zaprezentować swoje stanowiska. Nie było tam ani jednego słowa odautorskiego komentarza.
Około 19 milionów złotych kosztować będzie przemyślan w 2017 r. utrzymanie administracji publicznej. Czy nie ma jednego urzędnika, który mógłby zweryfikować propozycję poważnego człowieka, jego firmę, potencjał i możliwości? Ów człowiek do tej pory czeka na telefon od pana, panie prezydencie. Podobno obiecał pan. Może pan powiedzieć nie, ale nie powinien kluczyć, że „gdzieś, kiedyś, coś” na ten temat słyszał. To nie licuje z zajmowanym stanowiskiem. Jeśli w taki sam sposób traktowani są inni potencjalni inwestorzy, nie dziwię się, że do tej pory obiekt na Zniesieniu jest straszydłem, a strefa ekonomiczna świeci pustkami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo Panie Mariuszu! Kontrować tych nieudaczników. Skutecznie degradujących Przemyśl. Zadowolonych z siebie, taplających się w przemyskim błotku. A miasto tonie, straszy lokalami do wynajęcia, brudem i szarzyzną. Szkoda, bo to piękne miasto. Trzeba jakoś przeżyć tych darmozjadów. I następnym razem mądrze głosować.
Dobrze czasem coś powiedzieć uczciwie i prosto z mostu! Gratuluję!
napluj chamowi w pysk to powie ze deszcz pada no na takiej zasadzie to sie odbywa zaraz bedzie ze czlowiek byl nie wiarygodny a miasto nic o niczym nie wie i po sprawie a nam zrobia kolejne gowno w miescie do ktorego My mieszkancy bedziemy dokładać . Kilka czyrakow na dupie juz mamy
brawo pora sie wkoncu dobrac do du... urzedasom
Niestety, takiego włodarza mamy. Wszystkie ciekawe pomysły i inicjatywy zgnoi - on i jego pracownicy - "wszak ręka rękę myje". Na szczęście nadchodzi kres jego rządów, choć mam obawy co do następcy. Pozostaje mieć nadzieję...
żenada redaktorku ... jakiś przedsiębiorca z szemranym biznesem chce wybudować obiekt za 100mln sam dając 75mln i urzędasy nie chcą, daje cuda na kiju i nie chcą, no jak !!! no jak !!! to karygodne !!! ... żenada na skargę do gazety bo niechcą cudów na kiju ... już taki jeden cudak jest na stoku i po co nam więcej ?? ...
Mariusz czep ty się poważnych tematów jak np. dlaczego Rzeszów nie daje kasy do Przemyśla a sam podgrzewane ulice robi ? ... nie lubią nas .... zresztą jak nie ma tematu co sprzedaż podwyższy to nie ma żadnego co nie ;) ... kasa najważniejsza .... kolana nie bolą ?
KONTROLUJMY WŁADZE LOKALNYCH KACYKÓW !!!
Panie Mariuszu ! Brawo ! Mam prośbę w imieniu mieszkańców, załatw Pan z urzędu plany tego cuda chciałbym zobaczyć co straciliśmy ... może jakieś kosztorysy bo byś my akcje społeczną zrobili i sami się na te 25% złożymy, my mieszkańcy co ? ale by było ... a jak by biznes wypalił to może byśmy jeszcze coś zarobili i byśmy pokazali !
I to mi się podoba, prawda w oczy. Brawo Panie Mariuszu.
P. Choma ''pracuje'' tylko i wyłącznie na fb. Nie wierzycie?, to sprawdźcie.
http://www.bankier.pl/gielda/notowania/akcje/ABMSOLID/wyniki-finansoweWartość księgowa na akcję (zł) - (minus) 214689 złJa bym się bał budować z firmą, która chce odbić się od dna dzięki zamówieniu z Przemyśla. Zdziwiony byłem kiedyś wyborem inwestora do budowy II obwodnicy firmy POL-AQUA, która też była bankrutem na giełdziehttp://www.bankier.pl/gielda/notowania/akcje/POLAQUA/wyniki-finansowe/jednostkowy/kwartalny/standardowyJakoś z obwodnicą się udało, choć bez perypetii się nie obyło, wspominając chociażby blokadę przez jednego kontrahenta mostu Orląt.
Pan Mariusz wie, ze jeszcze troche i w Przemyslu wogole zamkna redakcje. Bo kto bedzie ZP podkarpackieczytal, skoro w tym miescie sie nic nie dzieje !
Jak zwykle czytam z przyjemnoscia artykuły p.Mariusza-szacun,brawo
Po co obraża Pani wszystko i wszystkich???Nie lepiej swoje stanowisko wyrazić w sposób spokojny i dyplomatyczny????Jest Pani żoną, córką, czy kochanką prezydenta, że tak emocje Panią ponoszą????
Hej prezydencie m.Przemyśla weź pan sobie słowa Sokratesa do serca! ""Cóż komu z tego, że zjadł wszystkie rozumy, jeżeli nie ma własnego". Sokrates
Przyjechałem do P-sl po paru latach i mnie zamurowalo. W tygodniu wieczorem pustki w weekend nie lepiej zero życia publicznego. Idąc ulicą franciszkanska same szyldy "do wynajęcia". 3 maja apteki chwilówki i "XXX-hots" tak samo słowackiego. To miasto już nie istnieje. Ludzie przyjdźcie do Sanoka czy Krosna zobaczcie jak tymi miastami zarządzają gospodarze. A w Przemyślu co kolesiostwo które dla siebie robi tak aby mieli dobrze a reszta się nie liczy. Kto pozwolił aby ten prezydent był dalej prezydentem Przemyśla.
Zawsze mówiłem ,że Przemyślem rządzą kolesie z boiska,a u rzędach poraża totalna niewiedza.
1 1-01-2017 godz.10;51 P. Choma właśnie ''pracuje'' na fejsie.
Mariusz Godos to dziennikarska gnida nadająca się do gazety wyborczej czy tvnu
@Prawdziwy weź pan tabletkę!
Oj czepiacie się czepiacie naszego prezydenta.A przecież on stara się baaardzo.Tak pięknie się prezentuje ze swoją równie piękną żoną i ma takie super czerwono-bordowe spodnie...Jestem pewna, ze żaden inny prezydent w Polsce takich nie nosi!!!A tak poważnie...To smutno, coraz smutniej.Puste witryny sklepowe i smutni ludzie przemykający przez miasto w pośpiechu.Panie Prezydencie czy jest Pan z siebie choć trochę zadowolony???Ja już dawno spaliłabym się ze wstydu...Ja już dawno spaliłabym się ze wstydu
Ty, Prawdziwy,...to jesteś prawdziwy dureń.
A to jest jakiś zakaz umawiać się na spotkanie z Prezydentem? Dlaczego wszystko zawsze jest w gazetach? Odpowiadam - Bo ludzie nie umieją załatwiać podstawowych spraw, tylko lecą do gazety od razu robić hałas. to takie typowo durne polskie zachowanie.
Brawo za jaja! Postawiłem już krzyżyk na waszej gazecie ale za jaja należą się brawa być może znów zacznę kupować jak w końcu dziennikarstwo śledcze stanie na nogi! Dziennikatstwo śledcze to potęga!By the way - ile można czytać o jasełkach i dzieciach w redakcji i złotych godach.
Prawdziwy patriota pewnie co na 3 maja sprzedaje szlugi z bramy i na bluzie napisane ma "śmierć wrogom ojczyzny" hmmm ale zaraz skoro nie płaci podatków od tych fajek to idąc tym tokiem rozumowania powinien się powiesić ? :D
Panie Redaktorze Mariuszu, ma Pan jaja jak stąd do Meksyku albo „San Escobar” :D Artykuł super, Chomę krew zalała na pewno. Powinien pomyśleć o emeryturze i o jakiejś chatce w górach jak najdalej Przemyśla. Umie otaczać się tylko usłużnymi pomagierami i starymi kumplami, za których czyny nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Burdel w jego administracji jest gorszy niż skandale w włoskim rządzie. W Przemyślu panuje teraz dziwkokracja, są afery tuszowane, są kumple ale tylko pomagają zarządzać, prawie jak bunga-buga??? Wstyd mieć takiego prezydenta, no ale cóż wola mieszkańców …
Mieszkańców ? Szczerze wątpię. Jak kler odpuścilby sobie i nie przywoził autokarów zakonników i zakonnic na wybory to Choma nie miałby prawa wygrać.
Odpowiedź na ostatnie zdanie: ''mochery" i kler.
Ja jestem Polak z krwi i kości, ale z tych mądrzejszych.
12-01-2017 godz.12;34 fejs się grzeje, praca wre.
Ciekawe - szkoda tej inwestycji walczmy by jednak hala powstała i na tym sie skupmy.
Witam, tak ten teksy Panie Mariuszu jest bardzo ok i odważny. Ale z jednym się z Panem nie zgodzę. Dlaczego nie przeprowadził Pan oceny po połowie kadencji Panów Prezydentów, a przede wszystkim radnych. Tak wiem wiem, napisał Pan felieton po głosowaniu w sprawie skweru, że skoro oni zajmują się takimi głupotami to nie ma co ich oceniać. A Ja uważam że wręcz przeciwnie, a kto jak nie Pan i wasza gazeta ma ich ocenić? Pamiętam po wyborach artykuły o tym co obiecują, później jakie mają majątki a pół roku temu był bardzo fajny artykuł odnośnie ilości interpelacji zgłaszanych przez Radnych. I on był super i bardzo mi się podobał, a wie Pan dlaczego ponieważ okazało się, że Radny na którego głosowałem nie złożył prawie żadnej interpelacji i już wiem, że dzięki Panu już na niego nie zagłosuję. Zachęcam do oceny obecności Radnych na sesjach, komisjach aktywności na sesjach, współpracy z Radami Osiedla itd. Przecież nie oszukujmy się 3/4 tych radnych będzie i w następnej kadencji tymi Radnymi ! Przez kształt list, naszą ordynację lwia część znów zasiądzie za stołem Rady !!! Wyeliminujmy chociaż tych najsłabszych, dlaczego Pan nie spojrzy na ilość Radnych którzy nie są nawet zameldowani w mieście? Niech Pan spojrzy na Radnych którzy nie pracują w Przemyślu, tylko w Rzeszowie, bądź Warszawie? I co to za Radni którzy np. do Rzeszowa wyjeżdżają do pracy o 5 rano pracują do 15 wracają do Przemyśla 18-19 co oni wiedzą o naszym mieście jak mają znać nasze codzienne problemy. Panie Mariuszu zapewne już szykowaliście tekst który Radny ile dorobił się po 2 latach bycia Radnym ? Ok, ale ludzie chcą wiedzieć jak oni wypełniają ten mandat ! Diety wiemy ile mają z ogólnodostępnych informacji pomnożyć sobie przez 24 miesiące to żadna filozofia. Ale my szarzy ludzie chcemy wiedzieć jak oni wykonują te mandaty za te 1500 zł miesięcznie to my im daliśmy tą prace, i kto jak nie Redaktor i wasza gazeta ma zrobić wnikliwą analizę ? Proszę to uczynić bo naprawdę nie mamy skąd zaczerpnąć takich informacji ! Zachęcam, zachęcam i jeszcze raz zachęcam do takiego rankingu na kształt tych interpelacji. Czekamy !!! Zadaniem was dziennikarzy jest ich oceniać a wnioski wyjmiemy dzięki wam przy urnach. Tak jak pisałem Ja już wyjąłem i na pewno nie poprę tego Pana po raz kolejny. A milcząc i ich nie oceniając dajemy im szczególnie zielone światło do nic nie robienia, a później naród pójdzie na co niektórych głosować ponownie co nawet nie potrafi sklecić zdania w interesie mieszkańców.... Jeszcze raz powtarzam prosimy
No jak PO gada to nie wiem,czy to prawda czy falsz.
Nie mogę, bo aż oczy bolą; zaimek "ja" w listach itp. piszemy zawsze z małej litery, nie z dużej. W podstawówce o tym uczą.Co do reszty wypowiedzi w pełni się z Panem zgadzam.
I bardzo dobrze, panie prezydencie, tak trzymać. Stawiajmy pomniki, pomniki, całe mnóstwo pomników, na każdej dziurze pomnik! I wtedy zorganizujemy ekstremalny bieg między pomnikami w chmurach smogu.
Brawo Panie Mariuszu! Kontrować tych nieudaczników. Skutecznie degradujących Przemyśl. Zadowolonych z siebie, taplających się w przemyskim błotku. A miasto tonie, straszy lokalami do wynajęcia, brudem i szarzyzną. Szkoda, bo to piękne miasto. Trzeba jakoś przeżyć tych darmozjadów. I następnym razem mądrze głosować.
Dobrze czasem coś powiedzieć uczciwie i prosto z mostu! Gratuluję!
napluj chamowi w pysk to powie ze deszcz pada no na takiej zasadzie to sie odbywa zaraz bedzie ze czlowiek byl nie wiarygodny a miasto nic o niczym nie wie i po sprawie a nam zrobia kolejne gowno w miescie do ktorego My mieszkancy bedziemy dokładać . Kilka czyrakow na dupie juz mamy