Reklama

Na lekcje do przemyskiego muzeum

04/10/2016 10:45

W ubiegłym tygodniu Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej zainaugurowało działalność edukacyjną, adresowaną do uczniów przemyskich szkół.

W czwartek, 22 bm., uczniowie kilku przemyskich szkół uczestniczyli w zajęciach, które w zależności od tematu prowadzone były  wśród eksponatów muzealnych lub w sali audiowizualnej, gdzie oglądali filmy oraz prezentacje multimedialne.

Uczniowie zwiedzali wystawy, między innymi ekspozycję prac[paywall] przemyskiego artysty Mariana Strońskiego, czynną w Kamienicy Mieszczańskiej w Rynku. Tam dowiedzieli się wiele o technikach malarskich i graficznych stosowanych przez artystę, a na koniec sami próbowali stworzyć plastyczne dzieło. Brali również udział w warsztatach i grach edukacyjnych.

Od pracownika rzeszowskiego Instytutu Pamięci Narodowej dowiedzieli się, czym są symbole naszej historii, czyli godło, barwa i hymn. Oglądając wystawę „Rozstrzelane miasto”, poznali historię swojego miasta podczas drugiej wojny, a uczestnicząc w zajęciach praktycznych, tajniki garncarstwa. To dopiero początek tej pożytecznej inicjatywy przemyskiego muzeum. Jego pracownicy na rok szkolny 2016/2017 przygotowali bogatą ofertę edukacyjną dla przedszkoli i szkół podstawowych. O szczegółach, terminach i tematyce zajęć można się dowiedzieć, telefonując pod numer 16 679 30 45 lub 16 679 30 08.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama