Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy będą leczeni w lepszych warunkach. W tym tygodniu od użytku oddano rozbudowany Oddział Psychiatryczny nr 2, który może przyjąć dodatkowo 36 osób.
Celem rozbudowy oddziału było dostosowanie go do obecnie obowiązujących standardów. Budynek wykonano w sposób optymalizujący jego wydajność [paywall] energetyczną oraz wyposażono w nowoczesne instalacje: sanitarną, grzewczą, oświetleniową, w tym oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne. Zainstalowano system alarmowy, kontroli dostępu i monitoring. Oddział podzielono na dwie części. Jedna z nich to zmodernizowane skrzydło oddziału. Drugą przeznaczono na pomieszczenia biurowe, salę konferencyjną i archiwum medyczne. Prace kosztowały 4,5 mln złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu samorządu województwa podkarpackiego.
– Od kiedy szpital psychiatryczny w Żurawicy jest w rękach samorządu województwa przeznaczyliśmy na inwestycje ponad 18 mln złotych – podkreślił Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego. – To ważna jednostka na medycznej mapie usług Podkarpacia, gdyż leczy osoby borykające się z chorobami psychicznymi, a także uzależnione od alkoholu. W przyszłości chcemy zwiększyć zakres świadczonych usług medycznych w Żurawicy i w szpitalu w Jarosławiu o leczenie innych uzależnień – dodał podczas uroczystości otwarcia oddziału.
Oddział Psychiatryczny nr 2 wyposażono w nowoczesny sprzęt niezbędny w procesie hospitalizacji. Dzięki rozbudowie zwiększyła się również liczba łóżek o 36 (łącznie 72 łóżka), co znacznie poprawiło jakość i dostępność do świadczeń zdrowotnych. To nie koniec remontów w żurawickiej placówce. Właśnie otrzymała kolejne pieniądze – 2,3 mln złotych na dokończenie modernizacji Oddziału Psychiatrycznego Ogólnego nr 1.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.łóżek może przybyło, ale fachowców nie. To co się tam dzieje to jeden wielki skandal! Dyrekcja, a zwłaszcza niejaka pani ordynator M., nie mają kompletnie żadnego pojęcia o swoich pacjentach. Warto byłoby aby ta baba wreszcie wzięła sie do roboty!
łóżek może przybyło, ale fachowców nie. To co się tam dzieje to jeden wielki skandal! Dyrekcja, a zwłaszcza niejaka pani ordynator M., nie mają kompletnie żadnego pojęcia o swoich pacjentach. Warto byłoby aby ta baba wreszcie wzięła sie do roboty!