Reklama

Na orliku przy Dworskiego bili rekord Guinnessa

15/10/2015 12:45

W niedzielę, 11 października br., na blisko 200 orlikach w całym kraju próbowano pobić rekord Guinnessa, polegający na odbyciu największego treningu piłki ręcznej w wielu miejscach jednocześnie.

Data nie jest przypadkowa, próbę wyznaczono bowiem na 100 dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej, które w styczniu 2016 r. odbędą się w naszym kraju.

– To kolejna okazja, żeby każdy z nas mógł się przekonać, że na orlikach można uprawiać bardzo różne dyscypliny sportu i oczywiście[paywall] świetnie się przy tym bawić – powiedziała Monika Chabior, prezes Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, która jest krajowym operatorem sieci orlików.

Do akcji włączył się również Przemyśl i orlik przy ulicy Dworskiego, na którym animatorem jest Henryk Łaskarzewski. Ponad 60 osób w różnym przedziale wiekowym wzięło udział w trwającym 45 minut treningu. W skład obowiązkowych ćwiczeń wchodziły: rozgrzewka, wyścigi rzędów (toczenie piłki prawą i lewą ręką, kozłowanie piłki prawą i lewą ręką, bieg z krążeniem piłki wokół tułowia), trafianie w słupek (od kosza, bramki lub ogrodzenia boiska) i gra w 10 podań. Żeby próba mogła być wliczona do ogółu, musiało ją obserwować dwóch niezależnych od organizatora świadków.

Reklama

Wszystkie osoby, wchodzące na orlik przed rozpoczęciem treningu i wychodzące po jego zakończeniu, musiały być policzone, a całość ćwiczeń  została sfilmowana i sfotografowana.


Kamil Krukiewicz
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości