Młode piłkarki ręczne UKS „Jedynka” Pruchnik i ULKS „Koliber” Zarzecze wystąpiły w mocno obsadzonych, międzynarodowych festiwalach handballu odpowiednio w Sędziszowie i Sianowie.
Drużyna UKS „Jedynka” Pruchnik pod wodzą trenera Waldemara Wańkowicza wzięła udział w międzynarodowej imprezie Aces Handball Trophy, która odbyła się w Sędziszowie (powiat jędrzejowski, województwo świętokrzyskie). W turnieju piłki ręcznej organizowanym przez „Handball Asy – Piłka Ręczna dla Dzieci” wzięło udział 9 drużyn z: Polski, Czech, Słowacji Ukrainy i Węgier. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Wynik nie był najważniejszy. Najważniejsze było zebranie doświadczenia i zaprezentowanie swoich umiejętności w starciach z mocnymi zespołami. Możliwość sprawdzenia swoich sił na tle zagranicznych rywalek z Czech (1. SC Bohumín 98), Słowacji (ŠŠK Bernolákova Košice), Węgier (Esztergomi Vitézek Kézilabda) czy Ukrainy (HC Galychanka Lwów), a także silnych polskich zespołów, to bezcenny krok w ich dalszym rozwoju.
Podczas turniej został rozegrany Mecz Gwiazd pomiędzy piłkarkami ręcznymi z Polski i Europy. Mecz zakończył się wynikiem 16:9 dla Polek, a w drużynie Polski zagrały dwie piłkarki UKS „Jedynka” – Lena Dyjak (4 bramki) oraz Zofiaa Potoczny (1 bramka). L. Dyjak została wybrana do najlepszej „siódemki” turnieju jako najlepsza lewoskrzydłowa.
Wyniki UKS „Jedynka” Pruchnik: HC Galychanka Lwów (Ukraina) 2:12, Elmas KPS APR Radom 13:15 i 9:14, MKS Piotrkowianka Piotrków Trybunalski 11:12 i 8:12, TS Asy Zabrze 16:15 i 6:9, Esztergomi Vitézek Kézilabda (Węgry) 12:10, 1. SC Bohumín 98 (Czechy) 10:12, ŠŠK Bernolákova Košice (Słowacja) 16:3.
Młode Pruchniczanki wystąpiły w składzie: Zofia Potoczny, Judyta Podolak, Lena Dyjak, Julia Szczepanik, Marcela Pieczonka, Maja Woźnica, Malwina Podolak, Aleksandra Potoczny, Wiktoria Kiper, Aleksandra Szkoła i Lena Kamińska. Trenerem jest Waldemar Wańkowicz, któremu pomaga Bartłomiej Potoczny.
Niemal w tym samym czasie młodzi piłkarze i piłkarki ręczne ULKS „Koliber” Zarzecze uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Morski Cup 2026”, który odbył się w Sianowie. W imprezie wzięło udział blisko 160 piłkarek i piłkarzy ręcznych z różnych regionów Polski, m.in. z: Bilczy, Kraśnika, Siedlec, Obornik Śląskich, Włocławka czy Postomina. Wystąpiły także dwie drużyny gospodarzy – SP 2 Sianów i UKS Morski Sianów. Podczas turnieju młodzi szczypiorniści i młode szczypiornistki rozegrali wiele wartościowych spotkań. Rywalizacja odbywała się zarówno w hali sportowej, jak i na boiskach do piłki ręcznej plażowej, co było dodatkową atrakcją dla uczestników. Jak poinformował Podkarpacki Związki Piłki Ręcznej, zgodnie z ideą przyświecającą organizatorom, najważniejsze nie były wyniki końcowe ani miejsca w klasyfikacji ogólnej. Turniej „Morski Cup” to przede wszystkim impreza, której celem jest wspólna zabawa, integracja uczestników, sportowa rywalizacja w duchu fair-play oraz budowanie pięknych wspomnień.
ULKS „Koliber” Zarzecze wystąpił w składzie: Aleksandra Machaj, Lena Cząstka, Pamela Skoczylas, Marcelina Dziad, Paulina Puchała, Oliwia Puchała, Michalina Galińska, Marcelina Galińska, Nadia Telega, Agata Drabik, Nela Ferenc, Maja Kasperska, Lena Dusiło, Paulina Zabój oraz Mikołaj Kulikowski, Kordian Telega i Jan Pawluk. Sztab szkoleniowy stanowili trenerzy: Zygmunt Szumilak, Krystyna Nowosiad-Kulikowska, Ewelina Galińska, Sylwia Skoczylas, Aleksandra Ferenc oraz Mariusz Ferenc.
Ogromne brawa należą się dwóm piłkarkom ręcznym ULKS „Koliber”, które otrzymały wyróżnienia indywidualne na finał imprezy. Marcelina Dziad została najlepszą zawodniczką w kategorii „atak”, zaś Nela Ferenc w kategorii „obrona”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze