– Przed wszystkim chodziło nam o uśmiech zawodników i ich satysfakcję z udziału w zmaganiach – zapewnia Artur Cieliński, założyciel i prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” w Przemyślu.
W piątek, 11 bm. kompleks lekkoatletyczny „Juvenia” przy ulicy Dworskiego w Przemyślu stał się miejscem Igrzysk Dzieci i Młodzieży (Nie)Pełnosprawnej – „jerzyk 2015”. Do udziału w zawodach przystąpili wychowankowie tutejszego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orlą Lwowskich oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Ich zmaganiom patronował prezydent Robert Choma. Zawodnicy rywalizowały w kilku konkurencjach wśród których nie mogło zabraknąć biegów. Mnóstwa frajdy dostarczy również skoki w dal.
– Przed wszystkim chodziło nam o uśmiech zawodników i ich satysfakcję z udziału w zmaganiach – zapewnia Artur Cieliński, założyciel, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” w Przemyślu, który wspólnie z Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orlą Lwowskich przygotował imprezę. – Bez znaczenia są osiągnięte czasy, wyniki, chociaż uczestnicy bardzo ambitnie podchodzili do zawodów i włożyli w nie mnóstwo wysiłku. Udowodnili, że niepełnosprawność bez względu na jej rodzaj nie jest barierą w dążeniu do wyznaczonych celów – dodaje.
Sponsorami igrzysk byli: Lider, Aljan, Speedcon, Szarek, Stowarzyszenie "Szkolne Marzenia", Piotruś Pan. Wśród partnerów znaleźli: Bazyl.art, Przemyśl Bears, DJ Wojtek oraz 1. Batalion Czołgów w Żurawicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bardzo fajna impreza i potrzebna takim dzieciom, co widać choćby na zdjęciach po ich uśmiechach.
Bardzo fajna impreza i potrzebna takim dzieciom, co widać choćby na zdjęciach po ich uśmiechach.