Na polskich grobach na Ukrainie również zapłoną znicze. Zbiórkę zorganizowały: Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu oraz Klub Inteligencji Katolickiej.
Oprócz osób prywatnych, zniczami oraz wpłatami pieniężnymi akcję wsparła wytwórnia zniczy Ryszarda Segieta, straż graniczna, zespoły szkół w Grochowcach, Krównikach, Nehrybce, Birczy, Hermanowicach i Wyszatycach, Gimnazjum nr 1 w Przemyślu, szkoły podstawowe nr 4,15 i 16 w Przemyślu oraz SP w Ruszelczycach. – Podziękowania należą się mediom, które podały informację o zbiórce. Były to: Radio Fara, Radio Katowice, Nasz Dziennik i Życie Podkarpackie. Informację opublikował również na swojej stronie internetowej ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski – mówi główny organizator Stanisław Szarzyński.
Oprócz zniczy, zebrano 2200 zł, za które również kupiono lampiony. Dało to łącznie ponad 3 tysiące zniczy. Już zapłonęły one na polskich cmentarzach w Mościskach, Gródku Jagiellońskim i Komarnie, a 1 listopada zostaną zaświecone także we Lwowie na cmentarzach: Janowskim, Łyczakowskim i Orląt Lwowskich.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ukraiński cmentarz we Lwowie powinien być pod opieką polskiej ambasady a nie pozostawiony sam sobie. Inicjatywa prywatnie pokazuje, że zwykli ludzie bardziej opiekują się historią http://deccoria.pl/forum/temat,77,9593,5 w tym też radio Katowice Preply
ukraiński cmentarz we Lwowie powinien być pod opieką polskiej ambasady a nie pozostawiony sam sobie. Inicjatywa prywatnie pokazuje, że zwykli ludzie bardziej opiekują się historią http://deccoria.pl/forum/temat,77,9593,5 w tym też radio Katowice Preply