Reklama

Na Ukrainie zapłoną znicze

30/10/2015 19:42

Na polskich grobach na Ukrainie również zapłoną znicze. Zbiórkę zorganizowały: Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu oraz Klub Inteligencji Katolickiej.

Oprócz osób prywatnych, zniczami oraz wpłatami pieniężnymi akcję wsparła wytwórnia zniczy Ryszarda Segieta, straż graniczna, zespoły szkół w Grochowcach, Krównikach, Nehrybce, Birczy, Hermanowicach i Wyszatycach, Gimnazjum nr 1 w Przemyślu, szkoły podstawowe nr 4,15 i 16 w Przemyślu oraz SP w Ruszelczycach. – Podziękowania należą się mediom, które podały informację o zbiórce. Były to: Radio Fara, Radio Katowice, Nasz Dziennik i Życie Podkarpackie. Informację opublikował również na swojej stronie internetowej ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski – mówi główny organizator Stanisław Szarzyński.

Oprócz zniczy, zebrano 2200 zł, za które również kupiono lampiony. Dało to łącznie ponad 3 tysiące zniczy. Już zapłonęły one na polskich cmentarzach w Mościskach, Gródku Jagiellońskim i Komarnie, a 1 listopada zostaną zaświecone także we Lwowie na cmentarzach: Janowskim, Łyczakowskim i Orląt Lwowskich.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2016-01-11 08:34:26

    ukraiński cmentarz we Lwowie powinien być pod opieką polskiej ambasady a nie pozostawiony sam sobie. Inicjatywa prywatnie pokazuje, że zwykli ludzie bardziej opiekują się historią http://deccoria.pl/forum/temat,77,9593,5 w tym też radio Katowice Preply

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama