– Nam nie chodzi o likwidację sklepu, cieszymy się, że mamy na osiedlu sklep, ale nie możemy pozwolić, żeby pijący alkohol zakłócali nasz spokój, awanturując się praktycznie pod naszymi oknami – oburzają się mieszkańcy ulicy Fredry w Jarosławiu.
– Zwróciliśmy się z prośbą między innymi do działającej w urzędzie miasta Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a nawet do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, żeby pomogli nam rozwiązać ten problem, chociażby poprzez cofnięcie koncesji na sprzedaż alkoholu. Bez skutku. Po raz kolejny powtarzamy, że nie chodzi nam o zamknięcie sklepu, nie przeszkadzałoby nam także sprzedawanie alkoholu, ale w granicach rozsądku – mówią mieszkańcy.– Notorycznie przychodzą do sklepu osoby, które piją alkohol w samym sklepie, ale też w jego obrębie, a później się awanturują, biją, załatwiają się pod naszymi posesjami, śpią, nie wiadomo gdzie. Poza tym klienci sklepu po spożyciu alkoholu niejednokrotnie wsiadają do samochodu. Były również przypadki interwencji policji, ale nic nie dały. Co z tego, że[paywall] w sklepie pojawi się ktoś z sanepidu, a nawet członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, skoro wcześniej ustalą termin kontroli i właścicielka będzie mogła się przygotować. Osoby, które to robią, to znajomi ekspedientek i właścicielki sklepu i mają na to ciche przyzwolenie. Prośby nie pomagają, tak naprawdę czujemy się bezradni i nie mamy nadziei, że cokolwiek można w tej sprawie zrobić – kontynuują mieszkańcy.

W celu wyjaśnienia wyżej wymienionej sprawy w dniu 11 maja br. wystąpiono do Komendy Powiatowej Policji i komendanta Straży Miejskiej w Jarosławiu o wydanie stosownej opinii. Ponadto zwrócono się z prośbą do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych o przeprowadzenie stosownej kontroli w powyższym lokalu. Z pisma Komendy Powiatowej Policji wynika, że funkcjonariusze podjęli interwencję w sklepie spożywczym przy ul. Fredry 13, nie wskazano jednak konkretnego przypadku zakłócania porządku publicznego. Z pisma otrzymanego od komendanta Straży Miejskiej w Jarosławiu wynika, że funkcjonariusze nie podejmowali interwencji mającej związek z zakłócaniem porządku publicznego w rejonie lokalu. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dokonała kontroli powyższego lokalu handlowego i nie stwierdziła naruszenia przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Nie ma w chwili obecnej podstaw prawnych do wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie cofnięcia zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w wyżej wymienionym punkcie handlowym usytuowanym przy ul. Fredry 13 w Jarosławiu” – poinformował mieszkańców w piśmie z 3 czerwca 2015 r. Marcin Zaborniak, zastępca burmistrza Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ja walczyłem i wygrałemon pił w gabinecie
Walczyłeś. Wygrałeś. Kombatantem zostałeś. Janku, nareszcie wróciłeś.
j-23 (Janek ) znów nadaje z radiostacji przy BCh
ja walczyłem i wygrałemon pił w gabinecie
Walczyłeś. Wygrałeś. Kombatantem zostałeś. Janku, nareszcie wróciłeś.
j-23 (Janek ) znów nadaje z radiostacji przy BCh