Reklama

Nagrodzili młode talenty z Podkarpacia

Jak co roku w stolicy województwa wręczono stypendia dla młodych, utalentowanych mieszkańców Podkarpacia. Tym razem z rąk marszałka województwa Władysława Ortyla odebrało je 127 młodych ludzi, a kolejnych 106 zostało uhonorowanych nagrodami zarządu województwa. Dodatkowo trafiły one do 6 zespołów.

Samorząd Województwa Podkarpackiego od lat wspiera utalentowaną młodzież z Podkarpacia. Służy temu program stypendialny „Nie zagubić talentu”, realizowany od 2008 roku, honorujący tych, którzy odnieśli znaczące ogólnopolskie i międzynarodowe sukcesy naukowe lub artystyczne, jak i laureatów ogólnopolskich olimpiad, turniejów i konkursów kuratoryjnych. Gala podsumowująca 17. jego edycję odbyła się pod koniec października w dębickim Domu Kultury Mors.

W tym roku program ma 127 stypendystów, a jako że nagrodzono dwie pary taneczne, przyznanych zostało 125 stypendiów. Aż 74 z nich było formą docenienia dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, w uznaniu znaczących osiągnięć w różnych dziedzinach sztuki – muzyki, śpiewu, tańca, teatru, plastyki i recytacji. Zarząd województwa przyznał ponadto 51 stypendiów naukowych dla dzieci i młodzieży odnoszącej sukcesy w różnych dyscyplinach nauki. Nagrodami uhonorowano też 6 zespołów, których projekty artystyczne i naukowe zdobyły laury na ogólnopolskich konkursach. Laureat stypendium otrzymuje 600 złotych miesięcznie, wypłacanych przez 10 miesięcy nauki.

Reklama

Przemyślanie Zosia i Michał dziękowali w imieniu nagrodzonych

Podziękowania w imieniu wyróżnionych złożyli pochodzący z Przemyśla mistrzowie taneczni, tegoroczni stypendyści Zofia Zybińska i Michał Biały, uczniowie przemyskiego „Słowaka” i wychowankowie Studia Tańca Golden Dance, laureaci 1. miejsca na prestiżowym Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego w Krakowie. Mimo, że są jeszcze bardzo młodzi, doskonale wiedzą, czego chcą i wytrwale dążą[paywall] do osiągnięcia swoich tanecznych celów.

– Dziękujemy za dostrzeżenie naszej pracy i wysiłków, w każdy sukces wkładamy nie tylko talenty i czas, ale jeszcze serce, stąd docenienie tego jest dla nas tak ważne. Bo to stypendium i nagroda ma swój wymiar dużo ważniejszy niż tylko finansowy. Ona pokazuje, że w nas wierzycie, a to jest bezcenne – powiedzieli, dziękując marszałkowi, zarządowi i samorządowi województwa.

Reklama

Z kolei marszałek województwa, gratulując stypendystom, ich rodzicom i wychowawcom podkreślił, że ich  talenty, pasje, pracowitość i zaangażowanie mają przełożenie na to, jak w przyszłości będą wyglądały ich kariery, a to z kolei będzie miało wpływ na to, jakie Podkarpacie będzie za kilka i kilkanaście lat.

– Cieszę się, że mogę nagrodzić ludzi młodych,  ambitnych, zdolnych i świadomych, że sukces wymaga czasu i pracy, a nawet niekiedy pewnych poświęceń. To właśnie z myślą o was mówimy: nie chcemy zagubić talentów, chcemy pomóc wam się rozwijać i z dumą obserwować, jak w przyszłości z pożytkiem dla siebie i dla swego regionu oraz kraju wykorzystujecie swoje umiejętności – powiedział.

Reklama

Na koniec warto dodać, że w ciągu siedemnastu edycji programu stypendia i nagrody trafiły do 3 tysięcy młodych, utalentowanych mieszkańców Podkarpacia. 

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/11/2024 11:31
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości