– Na Sanockiej, przed skrętem na Kruhel, nie działa kilka ulicznych latarni. Monity w ZDM nie przynoszą skutku, pieszy musi iść w ciemnościach, z duszą na ramieniu, licząc że się nie przewróci – zaalarmował nas Czytelnik, który od kilku miesięcy podejmował interwencję w sprawie zepsutych lamp przy ulicy Sanockiej w Przemyślu. Mimo przekazywania przez niego informacji o konieczności naprawy, latarnie przez długi czas pozostawały nienaprawione. Aż do ubiegłego tygodnia...
– Tych kilka latarni przed skrętem na Kruhel i nieco dalej nie świeci już od miesięcy. Nie wiem, co jest tego przyczyną, czy są uszkodzone, czy wyłączone celowo. Jedno jest pewne, taki stan stwarza zagrożenie i dla pieszych, i dla kierowców. Bywa, że auta zmuszone są włączać na tym odcinku długie światła, oślepiając niepotrzebnie inne pojazdy. Z kolei piesi, tak jak ja, idąc w ciemnościach, liczą na to, że nie natkną się na dziki, o których informują znaki drogowe, a sytuacje z udziałem dzikich zwierząt miały już tutaj miejsce. W ubiegłym roku łoś wybiegł z krzaków wprost pod nadjeżdżające auto – zrelacjonował mieszkaniec Przemyśla.
– Na zaciemnionym przez brak sprawnych lamp ulicznych odcinku mamy też krzywy chodnik, na którym w ciemnościach można się potknąć i nabawić kontuzji. Wydaje się, że takie kwestie, jak sprawne działanie ulicznego oświetlenia oświetlającego jezdnię i chodniki, powinny być na bieżąco sprawdzane przez pracowników ZDM, a wygląda na to, że ktoś najwidoczniej lekceważy problem – przedstawił nam sytuację mężczyzna, prosząc o interwencję i napominając jednocześnie, że sam już próbował ją podejmować, kontaktując się w tej sprawie z urzędem miasta, a następnie z Zarządem Dróg Miejskich w Przemyślu.
Reklama
W ubiegłym tygodniu skontaktowaliśmy się w powyższej sprawie z zastępcą dyrektora ZDM w Przemyślu Piotrem Bartochą, naświetlając temat niesprawnego oświetlenia. Otrzymaliśmy zapewnienie, że jeszcze tego samego dnia na miejsce wysłani zostaną pracownicy, którzy spróbują ustalić przyczynę awarii. Kilka dni później uzyskaliśmy potwierdzenie pozytywnego załatwienia sprawy.
– Nasza ekipa była na miejscu i wymieniła trzy[paywall] oprawy oświetleniowe. Awaria została usunięta i latarnie znów świecą. Tam akurat były oprawy starego typu, oprawy nowego typu, linia kablowa i napowietrzna. Doszło najwidoczniej do jakiegoś uszkodzenia, ale już jest po problemie – uzyskaliśmy zapewnienie.
Reklama
Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że w przypadku tego typu sytuacji, a więc problemów z oświetleniem, najlepiej jest kontaktować się, korzystając z namiarów na stronie internetowej ZDM w Przemyślu, podanych w zakładce „Zgłaszanie awarii”. – Tam znaleźć można numery telefonów bezpośrednio do firmy, z którą jako ZDM mamy podpisaną umowę na konserwację oświetlenia – przekazał P. Bartocha.
Awarie oświetlenia należy zgłaszać pod nr telefonu: 787090030, jak również do firmy konserwującej oświetlenie pod nr tel. 16 671 04 98
W dni powszednie można dzwonić w tej sprawie (w godzinach 7 – 15) do ZDM w Przemyślu pod numer tel. 16 679 03 35 wew. 115. Zgłoszenia przyjmowane są też drogą mailową pod adresem: oswietlenie@zdm-przemysl.com
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze