Do końca bieżącego roku, a w razie niemożności dotrzymania tego terminu, najpóźniej w styczniu przyszłego roku powinien zakończyć się długo oczekiwany remont parkingu na placu Rybim w Przemyślu. Za kilka dni inwestor otworzy koperty z ofertami od wykonawców, którzy wystartują w przetargu na realizację robót.
– Ten parking to jeden wielki tor przeszkód – alarmują kierowcy, korzystający z placu Rybiego w Przemyślu. – Jego zarządca, skoro bierze pieniądze za pozostawiane tam samochody, powinien wreszcie doprowadzić go do porządku – przekonują.
W nadsańskim mieście miejsc parkingowych jest[paywall] ponad 650 . Jeden z największych parkingów zlokalizowany jest między ulicą Jagiellońską i Ratuszową. Przez lata to miejsce miało różne przeznaczenia. Wkrótce po tym, jak usunięto z niego pomnik wdzięczności, zagościły na nim stoiska handlowe. Wraz z ich likwidacją ten usytuowany w ścisłym centrum miasta plac przeznaczono dla samochodów. Wypełniają go niemal codziennie od rana do wieczora. Z uwagi na intensywny ruch i brak generalnego remontu kierowcy mają nie lada problem, aby bez uszczerbku dla pojazdów poruszać się w tym rejonie.
– To poligon doświadczalny do testowania zawieszenia – żartuje jeden z czytelników. – Płyty, którymi pierwotnie wyłożono plac, obecnie są połamane, popękane, przypominają puzzle – dodaje.
Korzystający z placu Rybiego nie mają wątpliwości, że najwyższy czas na zmianę.
– Kiedy w końcu rozpoczną się prace mające na celu poprawę nawierzchni? – pyta kierowca białego volkswagena. – Przecież zostawiając tutaj auto, płacimy. Proszę zwrócić uwagę, że obecny, katastrofalny stan parkingu to zagrożenie również dla chodzących po nim pieszych. Jeśli któryś złamie nogę, wówczas może żądać od zarządcy zadośćuczynienia – przekonuje.
Władze samorządowe nie ukrywają, że w przyszłości plac Rybi mógłby zostać przeznaczony pod budowę hotelu o podwyższonym standardzie. Inwestor byłby zobowiązany do zagwarantowania w podziemiach ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Pomysł wzbudza jednak protesty środowisk gospodarczych i ostatecznie projekt stosowanej uchwały w tej sprawie w ogóle nie trafił pod obrady radnych.
– Pozostają doraźne prace mające na celu polepszenie warunków na parkingu – tak najczęściej informował nas Witold Wołczyk, rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla, kiedy na naszych łamach wielokrotnie podejmowaliśmy temat. – Pracownicy służb miejskich wykonują je na bieżąco. W budżecie nie ma pieniędzy na przebudowę placu – nie ukrywał.
Rzeczywiście remont prawdopodobnie szybko nie doszedłby do skutku, gdyby nie dość łagodna aura jak na obecną porę roku.
– Na razie zima nas oszczędza – mówi Jacek Cielecki, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu. – Dzięki temu z puli przeznaczonej na zimowe utrzymanie dróg udało się wygospodarować pewną kwotę, którą przeznaczymy na wyłożenie parkingu kostką brukową. Do 4 grudnia br. przyjmujemy oferty od wykonawców – wyjaśnia.
Wymiana nawierzchni placu Rybiego powinna zakończyć się do końca br. Jeśli warunki pogodowe nie pozwolą na szybkie kontynuowanie prac, wówczas inwestor dopuszcza możliwość ich przedłużenia do stycznia 2018 roku.
– Po podpisaniu umowy z wykonawcą uzgodnimy harmonogram robót – zastrzega Cielecki. – Zakładamy, że zostaną przeprowadzone etapami, tzn. przynajmniej część parkingu musi być dostępna dla zmotoryzowanych – kończy.

Jacek Cielecki, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu i Grzegorz Hayder, wiceprezydent miasta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Remont w zimie? Brawo!!! Napewno nowa nawierzchnia wytrzyma do następnej zimy...
Wybory za pasem. Trzeba szybko tuszować kilkunastoletnie nieróbstwo.
Naprawdę super termin grudzień i hm styczeń. Naprawdę mądrzy ludzie wymyślili ten termin naprawy tego pseudo parkingu. A co na jesień , kolejna kasa na kolejne naprawy , jak to w Przemyślu , co wymyślą i za co się wezmą , wszystko spieprzą. Na resztę szkoda czasu i słów.
Zaczną remontować i zacznie się lament, że nie ma gdzie parkować. Normalne w Przemyślu.
Jaki gospodarz taka i gospodarka co mozemy zobaczyc w kazdym miejscu.
idealny czas i warunki pogodowe do wylewania betonu jako podłoże pod kostkę brukową, w Przemyślu zawsze świeci słońce
Wielki minus dla REDAKCJI. Zamiast napisac artykul, ze kolejny bubel i odswiezenie placu do calkowitego remontu, wraz z parkingiem podziemnym, to piszecie malo co warte artykuly sprawiajace, ze nic sie nie dzieje i nie bedzie sie dzialo. Ogromny zastoj, ktorego powodem sa rowniez gazety dzialajace w miescie i nie potrafiace napisac czegos w konstruktywnie krytyczny sposob.
Może lepiej wybudować ładny parking 3 piętrowy, wszystkie auta by się zmieściły. A tak człowiek kręci 5 kółek bo nie ma miejsca.
Parking w Przemyślu jest potrzebny i tylko ten argument powinien przemawiać za celowością jego budowy. Inne dywagacje na temat terminu czy czasu jego rozpoczęcia są bezzasadne ponieważ dobie dzisiejszej technologii można budować w bardzo niskich temperaturach. Przykład choćby Alaska czy Arktyka.
Tak i naszym kosztem, Choma będzie inwestował w półśrodki... Jak zawsze... byle kiełbasę rzucić. Nikt nie myśli jednak, że to pieniądze wyrzucone w błoto bo nawet najpiękniejszy standardowy parking nie powinien istnieć w tym miejscu..Kto odpowie za marnotrawienie pieniędzy? Pomijam już tutaj fakt remontu w zimie co jest absurdem.
Życie P. już dawno straciło przysłowiowy "Pazur". Sytuacja gospodarcza miasta zapewnie rzutuje też na wyniki gazety (nie ma ludzi, to kto będzie czytał?) a co za tym idzie na odwagę redaktorów...(Jedynie w red. Godosie czasem obudzi się dziennikarski zew). Media jako przedstawiciele tzw. czwartej władzy są współodpowiedzialne, za rzeczywistość, która nas otacza. Stanowią rodzaj swoistego bezpiecznika, który wytyka błędy władzy. Takie wytykanie błędów sprawia, że rządzący czują oddech społeczeństwa na plecach, to zobowiązuje do poprawy błędów. Dlatego lokalna prasa musi mieć charakter. Lepiej nawet, żeby była roszczeniowa i uszczypliwa... daje to większą gwarancję na klarowność działań obozu władzy. Media powinny występować w roli strażnika chroniącego swoje społeczeństwo (czytelników)?Złapcie się za głowę i zacznijcie pisać konkrety... podnieście poziom dziennikarstwa śledczego. Mdli mnie gdy przeglądam waszą gazetę i widzę "Jasełka w sp 15", "złote gody", "dzieci w naszej redakcji" ,"teatrzyk zielone Oko" i "przepis na domową zapiekankę".... Takich pierdoł jest w internecie od groma... Ja chcę przeczytać o tym, że dzięki waszym działaniom coś się w mieście zmienia na lepsze... a tu flaki z olejem....
Jakiej budowy o czym Ty piszesz... Oni chcą tam chlapnąć asfalt w centrum miasta i tyle....My potrzebujemy tam zielonego skweru? Parku? Placu ? ścieżki rowerowej?Parking powinien być pod ziemią i to na tyle głęboko by nie rzucał się w oczy...To co zrobili w Rzeszowie to tez porażka... Parking podziemny wystaje na tyle z ziemi, że sprawia wrażenie ograniczonego dostępu do skweru...
Miał być parking wielopoziomowy będzie ohydny polbruk w środku miasta ahhahahahahhahahahahahaha
Wybory idu. trza rzucić troche asfaltu i bruku dla plebsu .
Jak budować to coś potrzebnego : parking WIELOPOZIOMOWY !! a położenie jedynie kostki, to kolejne wyrzucenie naszych pieniędzy.. ! No ale skoro wszyscy się z tym zgadzają......
Zbudowac nalezy parking 2 pietra pod ziemia, 4 pietra w gore, na gorze tarasy widokowe i gastronomia, obserwatorium astronomiczne, i wyrzutnia rakiet macierewicza /specjalnie przez male m/, nalezy to oslonic siatka maskujaca, a ksztalt budynku nawiazac do znajdujacego sie obok muzeum.
O bezsensownym terminie remontu już pisano tu w komentarzach, ale do tego kostka na parking? Asfalt i lepszy i tańszy.
Remont w zimie? Brawo!!! Napewno nowa nawierzchnia wytrzyma do następnej zimy...
A obiecany parking podziemny ???????
Wybory za pasem. Trzeba szybko tuszować kilkunastoletnie nieróbstwo.