Reklama

Nareszcie! Remont parkingu ruszy już w grudniu!

29/11/2017 19:00

Do końca bieżącego roku, a w razie niemożności dotrzymania tego terminu, najpóźniej w styczniu przyszłego roku powinien zakończyć się długo oczekiwany remont parkingu na placu Rybim w Przemyślu. Za kilka dni inwestor otworzy koperty z ofertami od wykonawców, którzy wystartują w przetargu na realizację robót.

– Ten parking to jeden wielki tor przeszkód – alarmują kierowcy, korzystający z placu Rybiego w Przemyślu. – Jego zarządca, skoro bierze pieniądze za pozostawiane tam samochody, powinien wreszcie doprowadzić go do porządku – przekonują.

W nadsańskim mieście miejsc parkingowych jest[paywall] ponad 650 . Jeden z największych parkingów zlokalizowany jest między ulicą Jagiellońską i Ratuszową. Przez lata to miejsce miało różne przeznaczenia. Wkrótce po tym, jak usunięto z niego pomnik wdzięczności, zagościły na nim stoiska handlowe. Wraz z ich likwidacją ten usytuowany w ścisłym centrum miasta plac przeznaczono dla samochodów. Wypełniają go niemal codziennie od rana do wieczora. Z uwagi na intensywny ruch i brak generalnego remontu kierowcy mają nie lada problem, aby bez uszczerbku dla pojazdów poruszać się w tym rejonie.

– To poligon doświadczalny do testowania zawieszenia – żartuje jeden z czytelników. – Płyty, którymi pierwotnie wyłożono plac, obecnie są połamane, popękane, przypominają puzzle – dodaje.

Reklama

Najwyższy czas na zmianę

Korzystający z placu Rybiego nie mają wątpliwości, że najwyższy czas na zmianę.
– Kiedy w końcu rozpoczną się prace mające na celu poprawę nawierzchni? – pyta kierowca białego volkswagena. – Przecież zostawiając tutaj auto, płacimy. Proszę zwrócić uwagę, że obecny, katastrofalny stan parkingu to zagrożenie również dla chodzących po nim pieszych. Jeśli któryś złamie nogę, wówczas może żądać od zarządcy zadośćuczynienia – przekonuje.

Władze samorządowe nie ukrywają, że w przyszłości plac Rybi mógłby zostać przeznaczony pod budowę hotelu o podwyższonym standardzie. Inwestor byłby zobowiązany do zagwarantowania w podziemiach ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Pomysł wzbudza jednak protesty środowisk gospodarczych i ostatecznie projekt stosowanej uchwały w tej sprawie w ogóle nie trafił pod obrady radnych.
– Pozostają doraźne prace mające na celu polepszenie warunków na parkingu – tak najczęściej informował nas Witold Wołczyk, rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla, kiedy na naszych łamach wielokrotnie podejmowaliśmy temat. – Pracownicy służb miejskich wykonują je na bieżąco. W budżecie nie ma pieniędzy na przebudowę placu – nie ukrywał.

Rzeczywiście remont prawdopodobnie szybko nie doszedłby do skutku, gdyby nie dość łagodna aura jak na obecną porę roku.

Reklama

Część parkingu musi być udostępniona dla kierowców

– Na razie zima nas oszczędza – mówi Jacek Cielecki, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu. – Dzięki temu z puli przeznaczonej na zimowe utrzymanie dróg udało się wygospodarować pewną kwotę, którą przeznaczymy na wyłożenie parkingu kostką brukową. Do 4 grudnia br. przyjmujemy oferty od wykonawców – wyjaśnia.

Wymiana nawierzchni placu Rybiego powinna zakończyć się do końca br. Jeśli warunki pogodowe nie pozwolą na szybkie kontynuowanie prac, wówczas inwestor dopuszcza możliwość ich przedłużenia do stycznia 2018 roku.

Reklama

– Po podpisaniu umowy z wykonawcą uzgodnimy harmonogram robót – zastrzega Cielecki. – Zakładamy, że zostaną przeprowadzone etapami, tzn. przynajmniej część parkingu musi być dostępna dla zmotoryzowanych – kończy.


Jacek Cielecki, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu i Grzegorz Hayder, wiceprezydent miasta.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Fuck - niezalogowany 2017-11-29 19:52:52

    Remont w zimie? Brawo!!! Napewno nowa nawierzchnia wytrzyma do następnej zimy...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Karol - niezalogowany 2017-11-29 21:27:12

    A obiecany parking podziemny ???????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2017-11-29 21:28:14

    Wybory za pasem. Trzeba szybko tuszować kilkunastoletnie nieróbstwo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama