Reklama

Nawet 15 kandydatów na 1 miejsce w straży granicznej

24/04/2018 17:30

Osoby zainteresowaniem służbą w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej mogły stanąć ramię w ramię z funkcjonariuszami podczas wykonywania przez nich codziennych obowiązków.

– W wydarzeniu przeprowadzonym na terenie komendy oddziału w Przemyślu oraz w placówce SG w Medyce, wzięło udział 40 osób – informuje[paywall] major Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy BOSG. – Punktem wprowadzającym było spotkanie z przedstawicielami Wydziału Kadr i Szkolenia BiOSG, którzy m.in. omówili wymagania, jakie są stawiane kandydatom do służby w Straży Granicznej, procedurę naboru oraz zakres ćwiczeń, jakie musi wykonać kandydat w trakcie egzaminu sprawności fizycznej – dodaje.

Później wspomniani gościli na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce, gdzie zapoznali się, w jaki sposób funkcjonariusze dokonują kontroli granicznej oraz patrolują tzw. granicę zieloną.

Reklama

– Elementem cieszącym dużym zainteresowaniem uczestników był pokaz sprzętu oraz wyposażenia wykorzystywanego przez funkcjonariuszy – dodaj Pikor.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w sposób ciągły prowadzi nabór kandydatów do służby. 20 wcielonych w 2018 roku funkcjonariuszy przebywa obecnie na szkoleniu w Ośrodku Szkolenia SG. Do końca roku, planowane jest przyjęcie kolejnych 70 osób. Na 1 miejsce w BiOSG przypada nawet 15 kandydatów.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2018-04-24 18:01:38

    Wg czyich danych?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    obywatel RP - niezalogowany 2018-04-24 21:30:38

    Równe szanse mają wszyscy kandydaci, lecz niestety możliwości nieliczni- odpowiednio rodzinnie lub towarzysko ustosunkowani. Nepotyzm i kumoterstwo mają się dobrze. Rodzinny układ wzajemnego zasysania jest patologią, która niszczy tę instytucję.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Swojak - niezalogowany 2018-04-26 08:13:35

    A skąd ich tylu się tam pcha, jak to ciężka służba jest przecież.Bardzo ciężka wg tam pracujących.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości