Przyszłość budynku po kinie Westerplatte maluje się w ciemnych barwach. W zakończonym niedawno przetargu Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej nie udało się zbyć nieruchomości. Uczelnia rozpisała już kolejny i liczy na to, że kupiec się wreszcie znajdzie.
Wiele wskazuje na to, że budynek przy Słowackiego pozostanie niezagospodarowany przynajmniej jeszcze[paywall] przez czas jakiś. W ogłoszonym w lutym br. przetargu jarosławskiej uczelni nie udało się zbyć kłopotliwego obiektu.
– Pojawiło się kilka podmiotów zainteresowanych kupnem budynku byłego kina, ale żaden nie zdecydował się złożyć oferty – informuje rzecznik prasowy PWSTE Magdalena Bojarska.
Pytana, czy wobec kolejnej nieudanej próby zbycia nieruchomości, uczelnia rozważa możliwość przywrócenia obiektu do użytku, odpowiada: –Obecnie realizowana jest wyłącznie sprzedaż obiektu. Kilka lat temu na terenie kampusu zostały oddane do użytku nowoczesna biblioteka oraz Centrum Kultury Akademickiej. W obu budynkach znajdują się łącznie trzy multimedialne aule wykładowe, które w pełni zaspokajają potrzeby uczelni.
Dalsze losy kina zdają się być coraz bardziej niepewne. PWSTE już podjęła kolejną próbę sprzedaży nieruchomości. W ogłoszonym w połowie lipca, drugim już w tym roku przetargu wyznaczyła cenę 1,5 mln zł za znajdujący się w doskonałej lokalizacji, ale pozostający w kiepskim stanie technicznym budynek.
O tym, czy nieruchomość znajdzie nabywcę, przekonamy się w połowie września. Pozostaje mieć nadzieję, że obiekt w końcu skusi jakiegoś prywatnego inwestora, bo widmo pustostanu popadającego w ruinę w samym centrum miasta staje się coraz bardziej realne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Niech oddadzą miastu za taką kwotę jaką otrzymali.
Co na to Błaszczak?
Niech oddadzą miastu za taką kwotę jaką otrzymali.