36. sesja Rady Miejskiej w Przemyślu w prawie 80 procentach poświęcona była oświacie. Punkt 15. przewidziany był prawie na samym końcu obrad. Jednak to właśnie on wywołał największe emocje, zanim jeszcze sesja się zaczęła. Dotyczył oddania przez miasto w użytkowanie wieczyste placu Rybiego na 99 lat . Przemyska Kongregacja Kupiecka poinformowała, że właściciel Galerii Rzeszów Ryszard Podkulski chce wybudować tam hotel!
Projekt uchwały w sprawie oddania w użytkowanie wieczyste na 99 lat placu Rybiego przygotował zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder. W uzasadnieniu możemy przeczytać m.in., że teren ten przeznaczony będzie pod budowę hotelu o podwyższonym standardzie, powyżej trzech gwiazdek. – Z bazą hotelową w naszym mieście mamy problem. Obecnie funkcjonuje u nas ogółem 19 obiektów noclegowych, z czego pięć hoteli jest trzygwiazdkowych. Łącznie miasto dysponuje 949 miejscami hotelowymi. Brak hotelu o wyższym standardzie jest coraz częściej podnoszony przez środowiska gospodarcze, utrudnia lub wręcz uniemożliwia[paywall] organizację spotkań i konferencji biznesowych, szczególnie z udziałem gości zagranicznych. Większość tego typu spotkań odbywa się więc w Krasiczynie, Dubiecku czy Arłamowie – tłumaczy G. Hayder.
W 2016 r. w różnych przemyskich hotelach nocowało 26 tys. 337 osób, z czego 4 tys. 472 osoby to turyści zagraniczni, a 21 tys. 865 to turyści krajowi. To o ponad 3 tys. osób więcej niż w 2015 r.

fot.ze zbiorów PKK
29 stycznia br. przedstawiciele PKK protestowali pod Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej przeciw planom oddania w użytkowanie wieczyste placu Rybiego.
Projekt wywołał spore poruszenie zwłaszcza w szeregach Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej. 29 stycznia br. przedstawiciele PKK protestowali pod Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej przeciw tym planom. – Chcieliśmy dzień przed głosowaniem zwrócić uwagę oficjeli i premier Beaty Szydło na problem, stąd wybór miejsca protestu. Władze miasta przeszły obojętnie, marszałek Marek Kuchciński obiecał wstawiennictwo – powiedział Wojciech Pieprzny.
– Projekt uchwały, być może celowo, posiada lukę prawną, która pozwoli nabywcy wybudować nie tylko hotel, ale właściwie wszystko, co zechce. I potem znowu usłyszymy lamenty prezydentów, że zostali oszukani – dodał B. Wilk.
Członkowie kongregacji wyliczyli niedociągnięcia w przygotowaniu projektu uchwały. Ich zdaniem, nie ma analizy, jak likwidacja parkingu wpłynie na małe sklepy, restauracje i dostępność obywateli do urzędów, a także na ruch turystyczny autokarów i samochodów prywatnych, bo przecież turyści przyjeżdżają tam, aby odwiedzić muzeum.

fot.Mariusz Godos
30 stycznia br. przedstawiciele kongregacji zorganizowali przed magistratem konferencję prasową. Od lewej: Błażej Wilk, Maciej Dębicki i Wojciech Pieprzny.
– Nie ma także analiz dotyczących zmiany natężenia ruchu w okolicach ulicy Jagiellońskiej ani związanych ze spodziewanym spadkiem dochodów z czynszów pochodzących z lokali będących w posiadaniu miasta. Powstanie dużej powierzchni handlowej w tym miejscu może się przecież przyczynić do opuszczenia przez handlowców kolejnych lokali. Skandalem jest brak konsultacji społecznych, przedstawienia wizualizacji czy jakiejkolwiek informacji na ten temat na stronie internetowej miasta – wyliczył wiceprezes PKK Maciej Dębicki. – Jesteśmy za budową w Przemyślu hotelu z prawdziwego zdarzenia, ale nie tam! Jest wiele dogodniejszych miejsc w mieście. Obecnie wystawione są przecież na sprzedaż tereny przy ulicach: Lwowskiej, Tatarskiej, Pasteura, Konopnickiej i Czarnieckiego – dodał.
– Bardzo niepokoi nas nieoficjalna informacja, że inwestorem ma być firma pana Podkulskiego z Rzeszowa. To człowiek, powiedzmy, kontrowersyjny – stwierdził B. Wilk.
Zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder: – Powiem krótko: kupcy mają złych donosicieli. Z panem Podkulskim spotkałem się raz, może dwa razy w życiu. Nigdy nie rozmawiałem z nim o rzeczonym terenie. Kilka pomysłów na zagospodarowanie placu Rybiego mieliśmy. Kilka lat temu otrzymaliśmy propozycję sprzedaży tego terenu pod budowę galerii handlowej. Przedstawili nawet kilka wersji wizualizacji, ale koncepcja upadła, bo radni wycofali swoją zgodę na zbycie.
Ostatecznie G. Hayder podczas sesji zgłosił wniosek o wycofanie ostatniego punktu z obrad. Radni przychylili się do tego, ale nie jest powiedziane, że podczas kolejnej sesji nie zostanie wprowadzony ponownie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.no i dobrze niech będzie hotel, wszystko tym ludziom się nie podoba...
Kupcy najchętniej by nic nie chcieli, tylko oni i nikt więcej. Wilk jak nie chcesz nikogo obcego dopuścić do tej działki to sam weź ją w dzierżawę i posprzatajcie ten burdel. My konsumenci i mieszkańcy miasta chcemy aby w tym miejscu w końcu ktoś wybudował hotel nawet razem z galerią. Nie ma zakładów, fabryk to niech będą galerie może więcej ludzi będzie mieć pracę. Jestem za a nawet przeciw cwaniaków od święta ulic!!!!!
Czy kupy są w stanie dać ludziom pracę ,tak jak właściciele hotelu,który ma się w tym miejscu wybudować ?.
A co to Hotel Academia jest aż w tak niskim standardzie? Po za tym jest aż tak bardzo oblegany? Tu nie o to chodzi że ktoś chce hotel czy nie. Tu chodzi o uczciwego inwestora m.in. Jeśli są wątpliwości to trzeba zrobić wszystko żeby ich nie było. To jest interes miasta. Natomiast jeżeli chcecie kolejnych miejsc handlowych to pomyślcie jacy ludzie tu będą kupować skoro w Przemyślu nie ma gdzie tych pieniedzy zarobić bo w ogóle nie ma przemysłu. Na tym obecnie trzeba się skupić.
Tylko niech Przemyślanie uważają na Pan Ryszarda P., ponieważ nie jedna firma przez niego zbankrutowała przy budowie Galerii Rz.. Faktury za beton nie były płacone i sprawa ciągnęła się przez wiele lat i nie wiadomo czy w ogóle trzymali jakiekolwiek pieniądze. Jak ktoś poszpera w internecie to ciekawych rzeczy się dowie.
Co , co słyszę o hotelu i to luksusowym. Ale jaja , a kto to utrzyma , kto przyjedzie i będzie spędzać upojne przemyskie noce. Przecież istniejące hotele i hoteliki niemal cały rok niewykorzystane , raczej puste. Lepiej niech skończy ten upiorny bazar zwany "zielonym rynkiem " i uporządkuje cały syf handlowy na Sportowej , wykończy oczywiście za swoje pieniądze budę-bunkier na zjeździe narciarskim , wybuduje jakiś marny otwarty basen a nie fantazjuje o hotelach w centrum miasta czy zespole basenów. Na reszt szkoda czasu i słów.
Ten Ryszard P. w Rzeszowie jest już skończony, tam mu zaufali i przekazali kilka działek z budynkami w wieczyste użytkowanie a on poprostu założył spółkę ,,córkę" i wniusł to do niej,a następnie SPRZEDAŁ ! Tak i tu będzie ! W tym miejscu mógłby być parking 4-ro kondygnacyjny. Ci co pracują w pobliżu mogli by mieć zniżki, a tak nie ma gdzie zaparkować !!!
Ludzie - pochodze z Przemysla, ale mieuszkam w Rzeszowie. Ryszard Podkulski w tym miescie jest skonczony . Nikt nie chce juz wspolpracowac z tym oszustem . Ma wiele spraw w prokuraturze i wyrok na karku za Zaklady graficzne. Jezeli miasto odda temu zlodziejowi lub spolce z nim powiazanej jakikolwiek grunt - to osobiscie poinformuje media z kim miasto robi interesy . RODZINA PODKULSKICH TO ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTEPCZA !! Poczytajcie w googlu
Kupcy nie chcą z tego względu, że ich firmy padną!! Miasto już świeci pustkami więc po chiolere kolejna galeria i to w centrum?! Parking tam powinni postawićbo na tym to z miejscem ciężko, a nie likwidować i jakąs powaloną galerie stawiać i co tam bedzie innego niż w sanowej? Wielkie gówno....
PARKING BĘDZIE!!!!!!!Jakakolwiek inwestycja powstanie to będzie pod nią podziemny parking, co da jeszcze więcej miejsc parkingowych niż teraz. NIE może być tak, że zawsze jak ma zainwestować nowy inwestor to jedna grupka mieszańców np: "kupcy - właściciele szczęk na ul. Sportowej" będą blokować rozwój miasta dla jego kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców!!!Wychodzi na to, że w Przemyślu nić NIE może powstać bo wszyscy mieszkańcy miasta i okolic mają zgadzać się na pilnowanie interesów kilku lokalnych biznesmenów i handlarzy!!!!!! Obecnie rybi plac to syf, ruina i odzwierciedlenie tego jak "prezydent" zarządzał miastem prze soje 4 kadencje!!! Stan tego parkingu pokazuje jak władza chomika zniszczyła całe miasto.
Parking będzie, owszem ale dla gości hotelowych! A reszta niech szuka miejsca po krawężnikach. ...
W każdym normalnym podkreślam normalnym miescie, jeśli jest inwestycja to miasto ma z tego zysk a przede wszystkim nowe miejsca pracy. W Przemyślu mamy niestety kongregacje kupiecką, która wpiepsza się we wszystkie przetargi i je protestuje...Najlepiej na placu rybim niech zrobią stragany i rynek z warzywami. Ludzie jeśli powstanie hotel (coś myślę że galeria również) to będą miejsca parkingowe, miejsca pracy....A jeszcze z innej beczki. Jeśli ktoś znajdzie miejsce żeby zaparkować samochód w tygodniu o 14 to może czuć się tutaj wyróżniony.
Kupcy... gołodupcy. Tak się mówi, na "apaczów", którzy przychodzą z pustymi portfelami do sklepów, a faktycznie idą na spacer. Hyhy Powinni dopuścić tam budowę czegokolwiek, a parking wielopoziomowy od tyłu - ale taki zakamuflowany - wzorowany na starej kamienicy.
Hotel 3 gwiazdkowy jest potrzebny.Ale inwestor musi być sprawdzony a nie oszust i złodziej?
Hala sportowa CZEKA Z ZAPARTYM TCHEM na inwestoraod wielu lat, majac nadzieję ze ktos go wydzierzawi i wyremontuje w stosownym standarcie. Moze byc nawet i 5 gwiazdek.
Zagdzam sie w 100 % . Miasto nie powinno robic interesow z podejrzanym inwestorem - A taki jest Ryszard Podkulski z Jasla i Rzeszowa Wystarczy poczytac wpisac w google Ryszard.P Rzeszow
A myślisz, że markety i galerie polepszają rynek pracy? Jeśli hotel jest w tym jakiś sens. Galeria niestety nie poprawi sytuacji na rynku pracy. Powstanie kilkadziesiąt miejsc niskopłatnej pracy a teraz pytanie ile miejsc pracy zabierze? Ktoś powinien zrobić audyt w tej sprawie.
Czy jest to prawdą, że na tym terenie był cmentarz Żydowski i nie wolno tam kopać poniżej terenu ziemi?
Miasto niby turystyczne a nie ma HOSTELU dla szarych turystów jednodniowych. Najlepiej wybudować Hotel i niech wiatr hula. Lepszym rozwiązaniem może być oddanie w dzierżawę pod budowę parkingu.
Projekt uchwały w sprawie oddania w użytkowanie wieczyste na 99 lat placu Rybiego przygotował zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder. W uzasadnieniu możemy przeczytać m.in., że teren ten przeznaczony będzie pod hotel . NO I ZNOWU CI PRZEKLĘCI PO-siarze . PRZECIE RASA TA RZĄDZIŁA POLSKĄ PRZEZ OSTATNIE 8 / OSIEM LAT / I DOBIŁA RESZTKI POLSKIEGO PRZEMYSŁU , A TERAZ PRZEDSTAWICIEL TEJ OPCJI PRÓBUJE PRZEFORSOWAĆ POMYSŁ Z HOTELEM , JAKBY BYŁA ICH W MIEŚCIE ZA MAŁO . TYLKO WYPRZEDAŻ CHOĆBY ZA GROSZE , ALE KONIECZNIE WYPRZEDAŻ .
Była to dzielnica biedoty żydowskiej, w tym też i cmentarz. Muzeum postawiono na terenie, gdzie stały budynki zamieszkałe przez prostych, biednych rzemieślników żydowskich: szewca, rymarza, garncarza i innych. Były to domy bez toalet itd. Oprócz tego znaleziono także liczne pochówki, pewnie już cmentarne. Ale teren Rybiego Placu to dawna zabudowa miejska, zniszczona podczas wojny. Zapisane jest to w miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego.
Żaden wiatr nie będzie hulał... Bo hotel będzie na jakimś jednym pietrze, tak jak w Galerii Rzeszów, a reszta to będzie Galeria Handlowa... to wszystko to ściema. Przecież chodzi o to żeby postawić kolejną Galerię, a reszta się nie liczy, bo to dodatek. Dlatego w treści uchwały nie ma nic o hotelu , tylko w uzasadnieniu. Przecież liczy się to co jest w treści uchwały, a uzasadnienie nie ma większego znaczenia w przyszłości. Kto przytacza i cytuje uzasadnienie??? Nikt.
G.Hayder to Regia Civitas... a nie PO. Oczywiście że chodzi o to aby była wyprzedaż za grosze i ...kolejna Galeria, a gdzieś w jej rogu może i będzie hotel... Ale inwestycją jest Galeria, bo to daje pieniądze.
W projekcie uchwały nie ma NIC o przeznaczeniu, m.in. o hotelu. Tylko uzasadnienie zawiera informacje o tym, co tam będzie. Dla przyszłości nie jest istotne jej uzasadnienie. Liczy się TYLKO uchwała
Bardzo dobrze byloby gdyby wybudowano tam hotel. Dla wielu osob w Przemyslu znalazla by sie tam praca. Wladze miasta powinny sie na to zgodzic dla dobra mieszkancow Przemysla.
Hotel, hostel, sklep, galeria, porządny rynek spożywczo-warzywny.....cokolwiek! Bo "parking" jest tylko z nazwy! Wstyd żeby w tak pięknym mieście w samym jego centrum pobierano opłatę za parkowanie na półmetrowych wyrwach i dziurach! Podziwiam kierowców, którzy mają odwagę zostawić tam swoje auto, zdarzyło mi się jeden raz od wielu miesięcy postawić tam samochód a objechanie wokół parkingu w celu znalezienia wolnego miejsca bez żartów grozi oberwaniem podwozia....
no i dobrze niech będzie hotel, wszystko tym ludziom się nie podoba...
Kupcy najchętniej by nic nie chcieli, tylko oni i nikt więcej. Wilk jak nie chcesz nikogo obcego dopuścić do tej działki to sam weź ją w dzierżawę i posprzatajcie ten burdel. My konsumenci i mieszkańcy miasta chcemy aby w tym miejscu w końcu ktoś wybudował hotel nawet razem z galerią. Nie ma zakładów, fabryk to niech będą galerie może więcej ludzi będzie mieć pracę. Jestem za a nawet przeciw cwaniaków od święta ulic!!!!!
Czy kupy są w stanie dać ludziom pracę ,tak jak właściciele hotelu,który ma się w tym miejscu wybudować ?.