Reklama

Nie chcą u siebie asfaltowni. Firma szuka nowej siedziby

15/12/2016 17:30

Firma Strabag, która prowadzi Wytwórnię Mas Asfaltowych w Przeworsku, przy ul. Głębokiej, zezwolenie na emisję zanieczyszczeń ma tylko do końca bieżącego roku. Wiadomo, że w dalszym ciągu szuka nowej lokalizacji. Ostatnio jej przedstawiciele spotkali się w tej sprawie w mieszkańcami Gniewczyny.

5 grudnia w Wiejskim Domu Kultury w Gniewczynie Łańcuckiej odbyło się spotkanie wiejskie, podczas którego mieszkańcy mieli zdecydować, czy chcą sprzedać działkę, na której niegdyś działała Wytwórnia Mas Bitumicznych firmy Polimex. Swoje zainteresowanie tym miejscem już po raz kolejny wyraziła[paywall] firma Strabag. We wrześniu ub. roku złożono wniosek na wydzierżawienie wspomnianej działki. Mieszkańcy nie wyrazili jednak wtedy zgody na obecność tego typu firmy w ich sąsiedztwie.

Tak samo było podczas ostatniego spotkania wiejskiego. Dla firmy byłoby to idealne miejsce na asfaltownię, ponieważ tego typu działalność była już tutaj prowadzona przez Polimex. Odmiennego zdania są jednak gniewczynianie, którzy nie chcą w sąsiedztwie swoich domów smrodu i hałasu. Mieszkający przy ul. Głebokiej w Przeworsku swoją decyzję argumentowali również negatywnym wpływem wytwórni na zdrowie. Wskazywali na bliskość lasu oraz niewielką odległość od placu zabaw i orlika. Podkreślali także, że zlokalizowanie tutaj asfaltowni może doprowadzić do obniżenia wartości działek leżących w pobliżu.

Negatywna decyzja, wyrażona przez mieszkańców Gniewczyny, nie daje możliwości sprzedaży tejże działki firmie Strabag. Nie oznacza to jednak, że Wytwórnia Mas Asfaltowych na sto procent nie powstanie w sołectwie.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele firmy nie kryli faktu, że prowadzą również rozmowy ze słowacką firmą Forespo, która jest dysponentem Fabryki Wagonów w Gniewczynie. Teren ten nie należy już do gminy Tryńcza, dlatego w razie chęci jego przejęcia, zgoda mieszkańców nie będzie już potrzebna. Zarówno na działkę po Polimexie, jak i na tę po Fabryce Wagonów Strabag ma wydaną decyzję środowiskową i warunki zabudowy. 


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    4444 - niezalogowany 2016-12-15 19:29:59

    DAWAJCIE DO DUBIECKA

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    5555 - niezalogowany 2016-12-16 16:09:01

    MOŻE BIRCZA

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama