Lato to długo wyczekiwana pora roku. Wraz z nadejściem wakacji nadejdą również upały. Często wydaje się nam, że znamy sposoby na to, by sobie z nimi poradzić. Jednak rzeczywistość często okazuje się inna.
Latem popełniamy mnóstwo błędów, np. nie nawadniamy odpowiednio organizmu albo zapominamy o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Kiedy temperatura powietrza przekracza 30 stopni, organizm bardziej niż zawsze zaczyna odczuwać zmęczenie. Wiele osób uważa również, że upał osiąga swoje apogeum w godzinach południowych, tymczasem nic bardziej mylnego. Najwyższe temperatury odnotowywane są między godziną 15 a 18! W południe z kolei możemy spodziewać się największego promieniowania, które jest niebezpieczne dla naszej skóry.
Latem należy unikać alkoholu, który – podobnie jak słońce – rozszerza naczynia krwionośne. Połączenie ostrego słońca oraz napoju wysokoprocentowego może spowodować niebezpieczne wahania ciśnienia. W upały warto zrezygnować również z kawy, mocnej herbaty, słodkich napojów gazowanych oraz napojów energetycznych.
W trakcie upałów ograniczaj nadmierny wysiłek fizyczny. Często bierz chłodną kąpiel oraz staraj się przebywać w zacienionych pomieszczeniach. Ubieraj się w przewiewne ubrania o jasnej kolorystyce. Nie zapominaj o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych z polaryzacją.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze