Reklama

Nie ma kwarantanny dla Polaków wracających z Ukrainy. Rusza Budomierz

Od 3 lipca weszły w życie przepisy o zwolnieniu z kwarantanny m.in. obywateli RP przekraczających granicę zewnętrzną. Natomiast od 6 lipca wznowione zostaną odprawy na przejściu granicznym w Budomierzu.

– Od 3 lipca obywatele Unii Europejskiej, w tym Polacy, zwolnieni zostali z kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej EU. Dotyczy to m.in. podróżnych przekraczających granicę z Ukrainy do Polski. W stosunku do obywateli państw trzecich, w tym obywateli Ukrainy jadących do pracy, w dalszym ciągu realizowane są wytyczne dotyczące kontroli sanitarnej. Wciąż aktualne są przepisy dotyczące określonych kategorii cudzoziemców, którzy mogą przekroczyć granicę zewnętrzna i  wjechać do naszego kraju – informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

 Obecnie granicę z Ukrainą na Podkarpaciu można przekraczać w Korczowej, gdzie odbywa się ruch osobowy i towarowy oraz w Medyce, gdzie realizowany jest ruch osobowy, w tym pieszy oraz towarowy. Od 6 lipca uruchomione zostaną odprawy graniczne w Budomierzu. Możliwy będzie ruch osobowy oraz towarowy do 3,5 tony. 

Reklama

Pociągi międzynarodowe z Ukrainy do Polski wciąż nie kursują. 


 


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama