Od 3 lipca weszły w życie przepisy o zwolnieniu z kwarantanny m.in. obywateli RP przekraczających granicę zewnętrzną. Natomiast od 6 lipca wznowione zostaną odprawy na przejściu granicznym w Budomierzu.
– Od 3 lipca obywatele Unii Europejskiej, w tym Polacy, zwolnieni zostali z kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej EU. Dotyczy to m.in. podróżnych przekraczających granicę z Ukrainy do Polski. W stosunku do obywateli państw trzecich, w tym obywateli Ukrainy jadących do pracy, w dalszym ciągu realizowane są wytyczne dotyczące kontroli sanitarnej. Wciąż aktualne są przepisy dotyczące określonych kategorii cudzoziemców, którzy mogą przekroczyć granicę zewnętrzna i wjechać do naszego kraju – informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.
Obecnie granicę z Ukrainą na Podkarpaciu można przekraczać w Korczowej, gdzie odbywa się ruch osobowy i towarowy oraz w Medyce, gdzie realizowany jest ruch osobowy, w tym pieszy oraz towarowy. Od 6 lipca uruchomione zostaną odprawy graniczne w Budomierzu. Możliwy będzie ruch osobowy oraz towarowy do 3,5 tony.
Pociągi międzynarodowe z Ukrainy do Polski wciąż nie kursują.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze