Mieszkańcy osiedla Kazanów, ale nie tylko oni, muszą się uzbroić w cierpliwość. Barierka, która odgradza chodnik od bardzo ruchliwej ulicy Paderewskiego, nie będzie remontowana.
Na początku czerwca br. informowaliśmy o niebezpiecznych sytuacjach, jakie mają miejsce na ulicy Paderewskiego w Przemyślu. Problem dotyczył drzew rosnących wzdłuż tej ulicy, których gałęzie, zwisając nad jezdnią, stwarzają niebezpieczeństwo. Sprawę wyjaśniają Straż Miejska w Przemyślu i Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu.
Problemem był[paywall] brak reakcji właściciela posesji, na której rosną, na wezwania do przycinki. Niebawem ZDM ma przeprowadzić prace pielęgnacyjne, których kosztami obciąży właściciela terenu.
Po ukazaniu się tego materiału mieszkańcy Kazanowa zwrócili także uwagę na inny problem na tej ulicy. Na dystansie kilkuset metrów, od skrzyżowania ul. Paderewskiego z ul. Boruty-Spiechowicza aż do skrzyżowania ul. Paderewskiego z ul. Bolesława Śmiałego ruchliwą jezdnię oddziela od chodnika barierka.
Niekonserwowana i niezabezpieczana od lat. W wielu miejscach jest zardzewiała i zupełnie skorodowana.
– Wypadałoby się tym zainteresować. Bo to kolejne niebezpieczne miejsce w tamtym rejonie – stwierdził jeden z mieszkańców osiedla Kazanów.
Niestety, jeszcze przez pewien (oby!) czas ci będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Prezydent miasta Wojciech Bakun wyjaśnił, że wykonanie remontu czy wymiana tych barierek są obecnie niemożliwe z uwagi na potrzebę generalnego remontu muru oporowego, na którym są posadowione . A koszt ich wymiany to ok. 120 tys. zł.
Na to zadanie nie zostały zabezpieczone w miejskim budżecie jakiekolwiek pieniądze. Może za rok...

fot.Mariusz Godos
Niekonserwowana i niezabezpieczona od lat barierka jest w złym stanie. Niektóre elementy rdza przeżarła do cna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Smutny jest los Przemyśla przy Bakuniku, chłopca z Nehrybki. Naprawdę żal co wy narobiliscie przy urnach w 2018 roku.
http://przemysl.esesja.pl/zalaczniki/135608/proj-nr-92_2021_1279461.pdf no nie ms kasy. Za następny przegrany proces trzeba zapłacić
Samiśta go sobie wybrałyśta to teraz nie płaczta przmyśloki ha , ha ,ha ,ha ,ha
O jak widać co poniektórzy tęsknią jeszcze za rządami niejakiego TW Krzysztofa, który narobił gnoju, że klękajcie narody !!! Jednakowoż na dobrą sprawę nie wiemy czym pachnie Bakun ?!? Oby nie narobił jeszcze większego gnoju i burdelu niż jego poprzednik.
Tam komuś się krzywda stanie, miejscami pięknie przeżarty metal. Dodatkowo po przeciwnej stronie wyżej krzaki po byłej strzelnicy już w pół pasa wystają zmuszając kierowców do przekraczania podwójnej ciągłej albo hamowania jak mają się wyminać
tu żaden prezydent nie pomoże, wpierw niech ludzie tu mieszkający zmienią mentalność , młodzi już to zrozumieli i nie chcą żyć tak jak ich rodzice, dziadkowie itd. których czas się zatrzymał rodem z prl-u , mówiąc prościej nie chcą być dziadami mentalnymi i materialnymi którzy narzekać i biadolić potrafią...
Barierki nie zardzewiały w dwa lata, poprzednicy powinni je konserwować, a nie robiono nic, to teraz są efekty. Choć nie wiem skąd się biorą ceny robót wykonywanych w mieście, bo niektóre są z kosmosu.
No cóż, co można wymagać od włodarza skoro nie ma wdowiego grosza na naprawę czy wymianę zwykłej barierki. Pamiętam problem z barierką w Rynku podobno wymienił prywatny przedsiębiorca i kolejną ponoć przedwojenną na Sienkiewicza której elementy można wymienić i pomalować. Ale to dla mera też za trudne, zbyt drogie. Więcej nie piszę bo szkoda czasu i słów, ale jacy wyborcy taka "wadza", jaki pan taki kram. Wstyd jedynie za kolejnych ojców mieściny, wystarczy spojrzenie na przemyskie tzw podcienia a odechciewa się wszyskiego, nie ma sensu wymieniać.
W tym mieście kasa jest tylko dla Posiru, zapamiętajcie to sobie
Jedyny sensowny post : Przemyśl 83.26.200.136 50 minut temu "Barierki nie zardzewiały w dwa lata, poprzednicy powinni je konserwować, a nie robiono nic, to teraz są efekty. Choć nie wiem skąd się biorą ceny robót wykonywanych w mieście, bo niektóre są z kosmosu. "Brawo!
Tej pancernej barierki nikt i nic nie jest w stanie zniszczyc.Jest całkowicie bezpieczna i nawet w najmniejszym stopniu nikomu nie zagraża.Owszem względy estetyczne są ważne ale nie najważniejsze przy prawie pustej kasie miejskiej tak sprytnie opróżnionej i zadłużonej przez wieloletnia pieczą nad nią lokalnego PiS-u.
A może tak radni nie wezma diet przez miesiac -dwa? Moga sie zrzucić na ten remont
No coz,Przemyski Obserwator ma racje. Ujal to krotko i rzeczowo. Dodam tylko ,ze moze byc jeszcze gorzej,bo samym pijarem daleko sie nie zajedzie.Dzis barierka,a jutro moze zawalic sie sciana jakiejs kamienicy. Az strach pomyslec,co bedzie jak sypnie sniegiem gdy nadejdzie zima,bo to wlasnie prezydent ma narzedzia .Niestety czarne chmury nad Przemyslem.I co dalej? Ja juz podjelem decyzje. Na tego prezydenta juz na pewno nie zaglosuje.Ale zastanawiam sie dlaczego nie obwinia swojego poprzednika po ktorym dostal miasto zadluzone ,bez aguaparku,basenu,stadionu i nowych inwestycji.?Gdzie jest audyt ,ktory obiecywal w kampanii?
Rzeszów po stracie Ferenca,a wybraniu sobie Fikołka wnet stanie się drugim Przemyślem
Tomasz S. niech zrezygnuje z diety. I tak nie chodzi na sesje bo siedzi w Załężu
O tym muszą się przekonać na własnym błędzie tak jak w Przemyślu. Chociaż trudno będzie pobić rekord z naszego miasta. Fijołka musiałby dopaść totalny paraliż
I apartamenty. Bo trzeba emeryturkę zapewnic
Tak, barierka w Rynku to robota radnego Beresteckiego za prywatną kasę sponsora z Przemyśla. Bakun palcem nie kiwnął. Nawet wieśniak nie podziękował
Bakuneria tak ma - wszystko wina poprzedników.
Ja 81.161.192.186 SPRAWDZ OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE PRZEWODNICZĄCEGO I PORÓWNAJ Z TYMI NIBY OBSADZONYMI, JEGO LUBEJ TEŻ JAKOŚ PRZYBYŁO
https://bip.przemysl.pl/download/attachment/114786/oswiadczenie-majatkowe-za-2020-rok-przewodniczacy-rm-maciej-kaminski.pdf
Miasto spłaca długi na obecną chwilę wciąż za ponad 100 000 000 czyt. STO MILIONÓW ZŁOTYCH! Gdyby nie sałata gigantycznych długów pieniądze były by przekazywane na inwestycje, remonty. jak jest do spłaty sto milionów to nawet pieniądze aż takiego remontu idą na spłatę.
Odniosłem się wyłącznie do meritum sprawy, każdy / odpowiednio/ ślusarz, technik-mechanik, inżynier- mechanik,czy ktokolwiek mający jakąkolwiek wiedzę o metalach odpowie ile czasu musi upłynąć aby do takiego stopnia skorodował metal tej grubości. Druga sprawa ,są niezliczone dowody na to że wszystko co miasto "robi" czyli zleca wykonawcom do realizacji jest potwornie drogie. Najlepszy przykład bunkra na stoku, za takie pieniądze jakie w niego włożono prywatny inwestor wybudował by piękny i funkcjonalny budynek. Nie wiem jak w tym roku w ubiegłym można było wybudować pod klucz ładny dom za pół miliona zł. A bunkier budowano z osiem ? lat temu.Więc kto jest na haju?Osobnik Ja 81.161.192.186 wyzywa od " cepów" forumowicza który wypowiada się merytorycznie , na temat, nie poruszając innych tematów dot rządów p.Bakuna czy tej bezrady. Osobiście pier.dolę to forum i tych idiotów tu piszących, odniosłem się do jednego człowieka moim zdaniem godnego szacunku i znającego się na rzeczy.
Kojak, daj sobie spokój.Na nikogo to już nie dziala
Zróbcie trasę kolarzy przez Paderewskiego. Pieniążki "z góry" się zaraz znajdą XDTymczasem zamalujcie farbą.
No cóż rzeszowianie to bezmózgowie społeczeństwo.
Smutny jest los Przemyśla przy Bakuniku, chłopca z Nehrybki. Naprawdę żal co wy narobiliscie przy urnach w 2018 roku.
http://przemysl.esesja.pl/zalaczniki/135608/proj-nr-92_2021_1279461.pdf no nie ms kasy. Za następny przegrany proces trzeba zapłacić
Samiśta go sobie wybrałyśta to teraz nie płaczta przmyśloki ha , ha ,ha ,ha ,ha