Reklama

Nie ma pieniędzy na naprawę barierki przy Paderewskiego w Przemyślu

Mieszkańcy osiedla Kazanów, ale nie tylko oni, muszą się uzbroić w cierpliwość. Barierka, która odgradza chodnik od bardzo ruchliwej ulicy Paderewskiego, nie będzie remontowana.

Na początku czerwca br. informowaliśmy o niebezpiecznych sytuacjach, jakie mają miejsce na ulicy Paderewskiego w Przemyślu. Problem dotyczył drzew rosnących wzdłuż tej ulicy, których gałęzie, zwisając nad jezdnią, stwarzają niebezpieczeństwo. Sprawę wyjaśniają Straż Miejska w Przemyślu i Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu.

Problemem był[paywall] brak reakcji właściciela posesji, na której rosną, na wezwania do przycinki. Niebawem ZDM ma przeprowadzić prace pielęgnacyjne, których kosztami obciąży właściciela terenu.

Po ukazaniu się tego materiału mieszkańcy Kazanowa zwrócili także uwagę na inny problem na tej ulicy. Na dystansie kilkuset metrów, od skrzyżowania ul. Paderewskiego z ul. Boruty-Spiechowicza aż do skrzyżowania ul. Paderewskiego z ul. Bolesława Śmiałego ruchliwą jezdnię oddziela od chodnika barierka.

Niekonserwowana i niezabezpieczana od lat. W wielu miejscach jest zardzewiała i zupełnie skorodowana.  

– Wypadałoby się tym zainteresować. Bo to kolejne niebezpieczne miejsce w tamtym rejonie – stwierdził jeden z mieszkańców osiedla Kazanów.

Reklama

Niestety, jeszcze przez pewien (oby!) czas ci będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Prezydent miasta Wojciech Bakun wyjaśnił, że wykonanie remontu czy wymiana tych barierek są obecnie niemożliwe z uwagi na potrzebę generalnego remontu muru oporowego, na którym są posadowione . A koszt ich wymiany to ok. 120 tys. zł.

Na to zadanie nie zostały zabezpieczone w miejskim budżecie jakiekolwiek pieniądze. Może za rok...


fot.Mariusz Godos
Niekonserwowana i niezabezpieczona od lat barierka jest w złym stanie. Niektóre elementy rdza przeżarła do cna.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Żal - niezalogowany 2021-06-14 17:37:37

    Smutny jest los Przemyśla przy Bakuniku, chłopca z  Nehrybki. Naprawdę żal co wy narobiliscie przy urnach w 2018 roku. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zuch - niezalogowany 2021-06-14 18:47:39

    http://przemysl.esesja.pl/zalaczniki/135608/proj-nr-92_2021_1279461.pdf  no nie ms kasy. Za następny przegrany proces trzeba zapłacić

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2021-06-14 18:47:59

    Samiśta go sobie wybrałyśta to teraz nie płaczta przmyśloki ha , ha ,ha ,ha ,ha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama