Mimo wielu obietnic i zapewnień ze strony parlamentarzystów oraz władz miasta wygląda na to, że budowa nowoczesnej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Przemyślu nie dojdzie do skutku. A przynajmniej nie w najbliższym czasie.
Starania o budowę nowoczesnej sali sportowej przy SP 14 przy ulicy Borelowskiego w Przemyślu trwały wiele lat. Obietnice rozpoczęcia inwestycji padały z ust m.in. posła PO Marka Rząsy czy prezydenta miasta Przemyśla Roberta Chomy. Długo trwały przepychanki związane z likwidacją wiekowego budynku od strony ulicy Lenartowicza. Pod koniec 2014 r. rozpoczęło się jego wyburzanie. Teren jest gotowy[paywall]. Władze miasta posiadają kompletną dokumentację projektowo-kosztorysową wraz z pozwoleniem na budowę sali gimnastycznej z zapleczem oraz przebudowę istniejącej części budynku szkoły. Zgodnie z kosztorysem inwestorskim koszt budowy sali to kwota 6 mln 464 tys. 48 zł. Niestety, w budżecie miasta nie zabezpieczono odpowiednich środków finansowych i rozpoczęcie inwestycji w 2017 r. nie jest możliwe. Nie wiadomo także, kiedy w miejskiej kasie uda się zapewnić jakąkolwiek kwotę na ten cel.
Władze miasta twierdzą jednak, że uczniowie i nauczyciele SP 14 nie powinni się tym faktem martwić. Od 1 września br. SP 14 im. Zjednoczonej Europy obejmie w trwały zarząd budynek Gimnazjum nr 1 im. Orląt Przemyskich przy ul. 3 Maja, dzięki czemu szkoła zyska dodatkową salę gimnastyczną.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A Pan obecnie panujący prezydent miasta w 2008 roku na rozpoczęcie roku szkolnego w I LO obiecał również tam budowę sali gimnastycznej......
Oj , oj , kiedy ostatni jeszcze naiwniacy uwierzą że w tej już niestety dużej wsi Wólka Przemyska nic już nie będzie . Manna z Unii się skończyła więc można ten ugór zaorać i zasiać buraki przynajmniej będzie pożytek. Nie ma już nic , 0 - przemysłu , 0 - kultury , 0 nauki na poziomie wyższym , 0 - sportu , upadający handel i usługi. Poza ścisłym centrum wsi , wszystko brudne , kamienice odrapane w tynku , krzywe obesrane chodniki. Bazary , cała Sportowa i ten niby zielony rynek jak skanseny z murzyńskich czy cygańskich "osiedli". Jako taki wygląd jedynie 3 ulice Franciszkańska , Kazimierza Wielkiego i oczywiście wszystko na Katedralnej i wokół Katedry oraz Plac zwany Niepodległości. Cały rynek zasrany jakimiś tandetnymi pomniczkami , konik , piesek , Szwejk , jakiś huzar , ułan , no brakuje jeszcze do tej menażerii osła . Koniec żartu , pytam kto na to zezwalał by budować w zabytkowej przestrzeni takie gówna i to obok poważnych , zabytkowych pomników A. Mickiewicza i Jana III Sobieskiego. A gdzie pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego , oczywiście ważniejszy dla nich jest Józef Szwejk. Cała Przemyśl-wieś po godz. 20 opustoszała , co trzeci lokal dawniej handlowy czy usługowy pusty , do wynajęcia. Puste nie tylko dawne sklepy , mieszkania ale cale kamienice. Same szmateksy , pizzerie , apteki , sklepy komputerowe , banki , myjnie samochodowe a więc skąd będą podatki. Niemal żadna obietnica wyborcza nie spełniona , gdzie poważne inwestycje , przemysł , miejsca pracy , poszerzenie wsi , hala sportowa , jakiś nędzny otwarty basen , przecież niedaleka Bircza posiada halę sportową . Gdyby nie firma NOVA S,A do dzisiaj nie byłoby kina z prawdziwego zdarzenia. Ni cóż , można po ostatnich danych statystycznych iż miasto -wieś zmniejszyło się o 5 tysięcy ludzi (młodych) śmiało stwierdzić , Przemyśl w ruinie i żadna administracja celno skarbowa tego nie zmieni. A co w sołectwie , ogólne zadowolenie że sołtys przez lat 14 zrobił bardzo wiele , rada sołectwa dumna z osiągnięć nawet nie ma zamiaru rozliczyć sołtysa , a dlaczego nie ? bo musiałaby rozliczać samą siebie. No cóż takie czasy takie obyczaje , jacy wyborcy taka "wadza" , jaki pan taki kram. Tyle w największym skrócie. sportowa ,
Przed wyborami hala będzie - ale na papierku !
będą , wszystko będzie , będzie kraina miodem płynąca bo wybory idą !
KŁAMCY
A Pan obecnie panujący prezydent miasta w 2008 roku na rozpoczęcie roku szkolnego w I LO obiecał również tam budowę sali gimnastycznej......
Oj , oj , kiedy ostatni jeszcze naiwniacy uwierzą że w tej już niestety dużej wsi Wólka Przemyska nic już nie będzie . Manna z Unii się skończyła więc można ten ugór zaorać i zasiać buraki przynajmniej będzie pożytek. Nie ma już nic , 0 - przemysłu , 0 - kultury , 0 nauki na poziomie wyższym , 0 - sportu , upadający handel i usługi. Poza ścisłym centrum wsi , wszystko brudne , kamienice odrapane w tynku , krzywe obesrane chodniki. Bazary , cała Sportowa i ten niby zielony rynek jak skanseny z murzyńskich czy cygańskich "osiedli". Jako taki wygląd jedynie 3 ulice Franciszkańska , Kazimierza Wielkiego i oczywiście wszystko na Katedralnej i wokół Katedry oraz Plac zwany Niepodległości. Cały rynek zasrany jakimiś tandetnymi pomniczkami , konik , piesek , Szwejk , jakiś huzar , ułan , no brakuje jeszcze do tej menażerii osła . Koniec żartu , pytam kto na to zezwalał by budować w zabytkowej przestrzeni takie gówna i to obok poważnych , zabytkowych pomników A. Mickiewicza i Jana III Sobieskiego. A gdzie pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego , oczywiście ważniejszy dla nich jest Józef Szwejk. Cała Przemyśl-wieś po godz. 20 opustoszała , co trzeci lokal dawniej handlowy czy usługowy pusty , do wynajęcia. Puste nie tylko dawne sklepy , mieszkania ale cale kamienice. Same szmateksy , pizzerie , apteki , sklepy komputerowe , banki , myjnie samochodowe a więc skąd będą podatki. Niemal żadna obietnica wyborcza nie spełniona , gdzie poważne inwestycje , przemysł , miejsca pracy , poszerzenie wsi , hala sportowa , jakiś nędzny otwarty basen , przecież niedaleka Bircza posiada halę sportową . Gdyby nie firma NOVA S,A do dzisiaj nie byłoby kina z prawdziwego zdarzenia. Ni cóż , można po ostatnich danych statystycznych iż miasto -wieś zmniejszyło się o 5 tysięcy ludzi (młodych) śmiało stwierdzić , Przemyśl w ruinie i żadna administracja celno skarbowa tego nie zmieni. A co w sołectwie , ogólne zadowolenie że sołtys przez lat 14 zrobił bardzo wiele , rada sołectwa dumna z osiągnięć nawet nie ma zamiaru rozliczyć sołtysa , a dlaczego nie ? bo musiałaby rozliczać samą siebie. No cóż takie czasy takie obyczaje , jacy wyborcy taka "wadza" , jaki pan taki kram. Tyle w największym skrócie. sportowa ,