Reklama

Nie ma pieniędzy na budowę nowej sali przy „czternastce”

Mimo wielu obietnic i zapewnień ze strony parlamentarzystów oraz władz miasta wygląda na to, że budowa nowoczesnej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Przemyślu nie dojdzie do skutku. A przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Starania o budowę nowoczesnej sali sportowej przy SP 14 przy ulicy Borelowskiego w Przemyślu trwały wiele lat. Obietnice rozpoczęcia inwestycji padały z ust m.in. posła PO Marka Rząsy czy prezydenta miasta Przemyśla Roberta Chomy. Długo trwały przepychanki związane z likwidacją wiekowego budynku od strony ulicy Lenartowicza. Pod koniec 2014 r. rozpoczęło się jego wyburzanie. Teren jest gotowy[paywall]. Władze miasta posiadają kompletną dokumentację projektowo-kosztorysową wraz z pozwoleniem na budowę sali gimnastycznej z zapleczem oraz przebudowę istniejącej części budynku szkoły. Zgodnie z kosztorysem inwestorskim koszt budowy sali to kwota 6 mln 464 tys. 48 zł. Niestety, w budżecie miasta nie zabezpieczono odpowiednich środków finansowych i rozpoczęcie inwestycji w 2017 r. nie jest możliwe. Nie wiadomo także, kiedy w miejskiej kasie uda się zapewnić jakąkolwiek kwotę na ten cel.

Władze miasta twierdzą jednak, że uczniowie i nauczyciele SP 14 nie powinni się tym faktem martwić. Od 1 września br. SP 14 im. Zjednoczonej Europy obejmie w trwały zarząd budynek Gimnazjum nr 1 im. Orląt Przemyskich przy ul. 3 Maja, dzięki czemu szkoła zyska dodatkową salę gimnastyczną.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wyborca - niezalogowany 2017-02-18 21:43:43

    KŁAMCY

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    leklerk - niezalogowany 2017-02-18 22:26:32

    A Pan obecnie panujący prezydent miasta w 2008 roku na rozpoczęcie roku szkolnego w I LO obiecał również tam budowę sali gimnastycznej......

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przem. - niezalogowany 2017-02-19 00:30:00

    Oj , oj , kiedy ostatni jeszcze  naiwniacy uwierzą że w tej już niestety dużej wsi Wólka Przemyska nic  już  nie będzie  .  Manna z  Unii się skończyła  więc można ten ugór zaorać  i zasiać buraki przynajmniej będzie pożytek.  Nie ma  już nic , 0 - przemysłu , 0 - kultury , 0 nauki na poziomie wyższym , 0 - sportu  , upadający handel i usługi.  Poza ścisłym centrum wsi ,  wszystko brudne ,  kamienice odrapane w tynku ,  krzywe obesrane  chodniki. Bazary , cała Sportowa i ten niby zielony rynek jak skanseny z murzyńskich czy cygańskich "osiedli".  Jako taki wygląd jedynie 3 ulice Franciszkańska , Kazimierza Wielkiego i oczywiście wszystko na Katedralnej i wokół Katedry oraz Plac zwany Niepodległości.  Cały rynek zasrany jakimiś  tandetnymi  pomniczkami , konik , piesek , Szwejk , jakiś huzar , ułan , no brakuje jeszcze do tej menażerii osła . Koniec żartu , pytam kto na to zezwalał by budować w zabytkowej przestrzeni  takie gówna  i to  obok poważnych , zabytkowych pomników A. Mickiewicza i Jana III Sobieskiego.  A gdzie pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego , oczywiście ważniejszy dla nich jest Józef Szwejk. Cała  Przemyśl-wieś po  godz. 20 opustoszała , co trzeci lokal dawniej handlowy czy usługowy pusty , do wynajęcia.  Puste nie tylko dawne sklepy , mieszkania ale cale kamienice. Same szmateksy , pizzerie ,  apteki , sklepy komputerowe , banki , myjnie samochodowe a więc skąd będą podatki.  Niemal żadna obietnica wyborcza nie spełniona , gdzie  poważne inwestycje , przemysł , miejsca pracy , poszerzenie wsi , hala  sportowa , jakiś nędzny otwarty basen , przecież niedaleka Bircza posiada  halę sportową . Gdyby nie firma NOVA S,A do dzisiaj nie byłoby kina z prawdziwego zdarzenia.  Ni cóż , można po ostatnich danych statystycznych iż  miasto -wieś zmniejszyło się o 5 tysięcy ludzi (młodych) śmiało stwierdzić , Przemyśl w ruinie i żadna administracja celno skarbowa tego nie zmieni. A co w sołectwie , ogólne zadowolenie że sołtys przez lat 14 zrobił bardzo wiele , rada sołectwa dumna z osiągnięć  nawet nie ma zamiaru rozliczyć sołtysa , a dlaczego nie ? bo musiałaby  rozliczać samą siebie. No cóż  takie czasy takie obyczaje , jacy wyborcy taka "wadza" , jaki pan taki kram. Tyle w największym skrócie. sportowa ,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama