Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła zasłużonym mieszkańcom Podkarpacia odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta RP. Wśród nich jest kilka osób z naszego regionu.
Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Złoty Medal za Długoletnią Służbę oraz Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymały osoby, które wyróżniły się działalnością na rzecz społeczności lokalnej, wkładem w rozwój rzemiosła polskiego, zasługami w upamiętnianiu, upowszechnianiu i pielęgnowaniu pamięci o historii Polski, działalnością na rzecz honorowego krwiodawstwa i propagowania idei czerwonokrzyskiej, zaangażowaniem w działalność na rzecz środowiska naturalnego, zasługami dla Niepodległej oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.
– To dla mnie ogromny zaszczyt, że w imieniu prezydenta Polski mogę wręczyć odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom naszego regionu. Dla naszego państwa nie ma większej wartości[paywall] niż mądrzy, zaangażowani, sprawnie działający, oddani obywatele. Państwo jesteście elitą narodu polskiego, która – angażując się w różne aktywności społeczne – wyróżnia się w sposób szczególny w swoich dziedzinach – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. – Dziękuję za wyróżniającą się postawę, za wyjątkową działalność, która jest niezbędna do rozwoju naszego państwa. Mam nadzieję, że to dzisiejsze odznaczenie będzie z jednej strony uhonorowaniem dotychczasowej pracy, a z drugiej także zachętą do tego, by w tej działalności nie ustawać – dodała.
Wyróżnieni
Złoty Krzyż Zasługi – za zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój rzemiosła w Polsce: Marian Jasz; za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej: Zofia Midura, Wincenty Morycz, Janusz Wołoszczak.
Srebrny Krzyż Zasługi – za zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski: Mirosław Surdej; za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej: Przemysław Chmaj, Ireneusz Janowski, Bogumił Rycko; za zasługi w upamiętnianiu i upowszechnianiu historii Polski: Marek Matuła; za zasługi w działalności społecznej, za wkład w ochronę zdrowia: Marek Styczkiewicz.
Brązowy Krzyż Zasługi – za pielęgnowanie i upowszechnianie wiedzy o regionie: Teresa Pyzik; za zasługi w działalności na rzecz ochrony środowiska naturalnego: Agnieszka Bator; za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej: Tomasz Bryda, Łukasz Dziągwa, Marcin Kempiński, Wiesław Pustelnik, Jan Rzeszutek.
Złoty Medal za Długoletnią Służbę: Zbigniew Czerwonka.
Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości za zasługi dla niepodległej: Grażyna Bogacz, Bożena Falcman, Dionizy Garbacz, Szymon Jakubowski, Małgorzata Korczyńska, Mariusz Kowalik, Mirosław Markiewicz, Urszula Szymańska-Kujawa, Zbigniew Walczak, Igor Witowicz, Maja Wolan.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze